Kokpit Kibice

Czekaliśmy na ten wyjazd - po treningu w Ostrowie

W piątek pierwszy w tym roku trening odbyli krajowi zawodnicy ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Na torze Stadionu Miejskiego trenowali także żużlowcy z innych polskich klubów.
Dawid Bilski
Dawid Bilski

Na motocyklu można było zobaczyć między innymi Sławomira Drabika, Tomasza Jędrzejaka, Krzysztofa Słabonia czy Kamila Cieślara. Szczególnie zajęcia ważne były dla jeźdźców drugoligowego klubu z Ostrowa - bo pierwsze w historii jego działalności. - Nie ukrywam, że cały Zarząd, zawodnicy i kibice byli bardzo zniecierpliwieni oczekiwaniem na ten trening - mówi Artur Bieliński, pełniący obowiązki prezesa Żużlowego Klubu Sportowego.

Każdy z zawodników, który w piątkowe popołudnie trenował na ostrowskim owalu był bardzo zadowolony po zjeździe do parkingu. - Całą zimę się przygotowywaliśmy i czekaliśmy na ten wyjazd. Tor był odpowiedni do tego, aby pokręcić parę kółek - mówi Mariusz Staszewski, zawodnik Ostrovii.

- Warunki jak na pierwszy trening były bardzo sprzyjające. Należą się słowa uznania i podziękowania wszystkim tym, którzy pracowali nad przygotowaniem toru - dodał Zbigniew Czerwiński.

Żużlowcy korzystając z okazji sprawdzali jak zachowuje się ich sprzęt, który podczas zimy przygotowywali do nowego sezonu. - Jeszcze nad kompletowaniem sprzętu pracujemy, ale lada moment wszystko będzie gotowe. Trzeba się było dobrze przygotować i w moim przypadku nie było mowy o żadnych oszczędnościach. Starałem się żeby to wszystko było dopięte do perfekcji i żebym miał pewność, że posiadam sprzęt dobrej klasy - powiedział Krystian Klecha.

W trakcie treningu do zawodników dotarła ostateczna informacja o tym, że nie będą musieli korzystać z zalecanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM) nowych tłumików, które ograniczają głośność, ale także moc silników. - Na całe szczęście nie zdążyłem ich jeszcze zakupić. Fajnie, że ten przepis nie wszedł. Jest cały sezon na to, aby je przetestować i ulepszyć, bo z tego słyszałem to rzeczywiście straszna "kiszka" z tymi nowymi tłumikami - powiedział Klecha, zawodnik ostrowskiego klubu.

Kolejne treningi na torze Stadionu Miejskiego w Ostrowie zaplanowano na sobotę i niedzielę.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (31):

Zobacz więcej komentarzy (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×