Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kenni Nissen zdobył Puchar Europy w miniżużlu

W niedzielę w Elgane rozegrano finałowe zawody Pucharu Europy w miniżużlu. Najlepszy okazał się Duńczyk Kenni Nissen. Na podium stanęli też Fredrik Engman (Szwecja) i Jesper Scharff (Dania). W sobotnich półfinałach odpadli wszyscy Polacy.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Do norweskiego Elgane wybrali się Patryk Beśko, Kacper Woryna i Dominik Kossakowski.

Wyniki pierwszego półfinału (sobota):
1. Jonas Engdahl (Szwecja) - 14 (3,3,3,3,2)
2. Emil Grondahl (Dania) - 13 (3,3,2,2,3)
3. Anders Thomsen (Dania) - 12 (3,3,w,3,3)
4. Sam Jensen (Dania) - 9 (2,3,3,0,1)
5. Patick Haug (Dania) - 9 (0,2,3,1,3)
6. Joel Andersson (Szwecja) - 9 (3,w,1,3,2)
7. Lasse Fredriksen (Norwegia) - 8 (2,2,2,0,2)
8. Miikka Hyyrylainen (Finlandia) - 7 (2,1,2,2,1)
------------------------
9. Patrick Lykke Nielsen (Dania) - 7 (2,w,d,3,2)
10. Fredrik Jakobsen (Dania) - 7 (1,2,d,1,3)
11. Jan Lukas Dittner (Niemcy) - 6 (1,1,1,2,1)
12. Espen Sundvor (Norwegia) - 5 (1,0,3,1,0)
13. Patryk Beśko (Polska) - 5 (1,1,2,1,0)
14. Oskar Karlsson (Szwecja) - 3 (w,w,0,2,1)
15. Preben Hansen (Norwegia) - 1 (w,d,1,w,w)
16. Henri Ahlbom (Finlandia) - 0 (w,u/-,-,-,-)

Wyniki drugiego półfinału (sobota):
1. Kenni Nissen (Dania) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Jesper Scharff (Dania) - 13 (3,3,3,2,2)
3. Kenny Wennerstam (Szwecja) - 11+3 (1,2,2,3,3)
4. Rasmus Broberg (Szwecja) - 11+2 (2,2,1,3,3)
5. Glenn Moi (Norwegia) - 10 (3,1,3,0,3)
6. Fredrik Engman (Szwecja) - 9 (2,3,3,1,d)
7. Freddie Broms (Szwecja) - 9 (3,1,1,2,2)
8. Mark Frimodt Pedersen (Dania) - 8 (2,1,2,2,1)
------------------------
9. Simon Selch (Dania) - 6 (w,3,w,3,0)
10. Joar Partanen - Finlandia - 5 (2,2,0,1,w)
11. Kacper Woryna - Polska - 5 (1,0,2,w,2)
12. Martin Steen Hansen (Dania) - 5 (w,2,1,2,w)
13. Vili Mattila (Finlandia) - 5 (0,1,2,1,1)
14. Dominik Kossakowski - Polska - 3 (0,0,1,d,2)
15. Vili Hautala (Finlandia) - 3 (1,0,0,1,1)
16. Jarle K. Skjaeveland (Norwegia) - 1 (1,w,-,-,-)
17. Fredrik Floysvik (Norwegia) - 0 (0,w,0)

Wyniki finału (niedziela):
1. Kenni Nissen (Dania) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Fredrik Engman (Szwecja) - 10+3 (3,1,2,1,3)
3. Jesper Scharff (Dania) - 10+2 (0,3,2,2,3)
4. Jonas Engdahl (Szwecja) - 10+w (3,3,3,w,1)
5. Emil Grondahl (Dania) - 9 (3,t,1,3,2)
6. Mark Frimodt Pedersen (Dania) - 8 (3,1,w,2,2)
7. Patick Haug (Dania) - 7 (1,w,3,3,0)
8. Anders Thomsen (Dania) - 7 (w,u,1,3,3)
9. Freddie Broms (Szwecja) - 7 (1,2,3,w,1)
10. Lasse Fredriksen (Norwegia) - 7 (2,2,0,1,2)
11. Sam Jensen (Dania) - 7 (1,2,2,w,2)
12. Rasmus Broberg (Szwecja) - 6 (0,3,0,2,1)
13. Kenny Wennerstam (Szwecja) - 5 (0,2,0,2,1)
14. Joel Andersson (Szwecja) - 4 (2,0,2,0,w)
15. Glenn Moi (Norwegia) - 4 (2,1,1,w,0)
16. Miikka Hyyrylainen (Finlandia) - 3 (1,0,1,1,u)
17. Joar Partanen - Finlandia - 0 (w)

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedway.org

Komentarze (13):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×