Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wygraliśmy wychowankami - trenerzy o I rundzie MDMP w Poznaniu

Młodzi żużlowcy Unii Leszno okazali się najlepsi w I rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W zawodach w Poznaniu na drugim miejscu uplasowali się upatrywani w roli faworytów gospodarze. - Nie poddajemy się i walczymy dalej - zapowiada trener Skorpionów Zbigniew Jąder. Trzecia lokata przypadła natomiast ostrowianom, a czwarta podopiecznym Tomasza Fajfera.
Mateusz Klejborowski
Mateusz Klejborowski

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Czesław Czernicki (Unia Leszno): Wygraliśmy dzisiaj swoimi wychowankami. To cieszy, bo nie potrzebujemy zawodników z innych klubów. Szkolimy młodzież i są tego efekty. Poznański tor był dzisiaj bardzo wymagający. Moi zawodnicy pojechali równo, ale nie ustrzegli się błędów. Najwięcej debiutant Przemek Pawlicki. To były przecież inne zawody od tych dotychczasowych. Startowała liga juniorów. Teraz walczy się o medale mistrzostw Polski. To nie to samo co mistrzostwa Wielkopolski czy nawet liga zachodnia. Podkreślam jednak, że wszyscy zasłużyli na słowa pochwały. Wygraliśmy i jedziemy dalej.

Zbigniew Jąder (PSŻ Poznań): Niestety, dzisiaj mieliśmy trochę pecha. Straciliśmy Marcela Kajzera, a dodatkowo drobne kłopoty ze sprzętem miał nasz najlepszy zawodnik Daniel Pytel. W pierwszych dwóch biegach pojechał znakomicie, ale później w jego motocyklu zaczęło się coś dziać i przesiadł się na drugi motocykl. Ten jednak nie był już taki szybki i Daniel zaliczył dwa drugie miejsca. Szkoda. Trzeba pamiętać, że to są dopiero pierwsze zawody i na pewno się nie poddamy. Oby dopisywało nam szczęście.

Jan Grabowski (Intar Lazur Ostrów Wlkp.): Straciliśmy pięć punktów przez defekty i przez to zajęliśmy trzecie, a nie pierwsze miejsce. Adrian Gomólski zaliczył defekt tuż po starcie, a Maciej Piaszczyński będąc na drugim miejscu. Szkoda, bo mogło być dużo lepiej. Z występu moich podopiecznych jestem zadowolony. Maciej pokazał, że potrafi walczyć. Testował sprzęt i jest coraz lepiej. Emil Idziorek jest waleczny. Czasem chce za szybko kogoś wyprzedzić i kończy się to dla niego upadkiem. Adrian, gdyby nie defekt, to jestem pewny, że zdobyłby komplet punktów. Był poza zasięgiem wszystkich rywali.

Tomasz Fajfer (Start Gniezno): Mamy bardzo młody zespół, dlatego na zwycięstwa w tego typu imprezach przyjdzie jeszcze czas. Naszym zawodnikom brakuje jazdy. Nie ma się jednak co dziwić skoro i Kacper Gomólski i Arek Sturomski mają dopiero 15 lat. Na ich sukcesy musimy jeszcze poczekać. Chociaż chyba nie aż tak długo. Arek już dziś w swoim ostatnim biegu pokazał, że nie boi się nazwisk. Długo jechał drugi i dopiero na ostatnim łuku dał się wyprzedzić Danielowi Pytelowi. Kacper pojechał swoje. Trzeba się cieszyć, że obaj zbierają potrzebne doświadczenie. Trzeci z naszych zawodników Marcin Kozdraś jest najbardziej doświadczony i to było widać. Szkoda tylko, że ma kiepski sprzęt, który może służyć do szkolenia młodzieży, ale nie do występów nawet w takich zawodach jak w Poznaniu.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
 • jared@wp.pl Zgłoś komentarz
  Dwa słowa do p.Czarneckiego który przed zawodami wypowiadał się że co to za zawody gdzie kluby wyporzyczają zawodników, a on jeden jedzie wychowankami. Przepraszam jakimi, bo ja nie
  Czytaj całość
  widzę takich u Pana, większość spadła panu po przejęciu trenerki a Pawlicki napewno nie potrzebuje trenera bo ma lepszego od Pana z całym szacunkiem. Ma Pan rację że unia szkoli młodzież i jej za to chwała, ale czy Marcel albo Janowski nie mają prawa sprawdzenia się między rówieśnikami w momęcie kiedy posłucha jest w Polsce dobrych juniorów. Takie ośrodki jak Poznań który walczy oto aby żużel wbił się na stałe w krajobraz naszego sportu ma się poddać czy może lepiej że próbuje coś zorganizować dla dobra polskiego żużla. Myślę że krótkowzroczność doskwiera Panu, bo jak przestanie być Pan trenerem Uni to też będzie Pan wypowiadał takie dyrdymały. Jak Pan tak chwali wychowanków to czemu wystawia Pan obcokrajowców w lidze. Tomek fajfer, gratulacje od Poznaniaków za odwagę budowania swojej młodej drużyny, Trzymaj tak a za dwa trzy lata będzież zgarniał plony tej decyzji, niemartw się że w tym roku będzie nie najlepiej ale już w przyszłym roku zaczniesz rozdawać karty. Pozdrowienia , dajcie jeszcze szanse Idziorkowi który walczy jak lew o to żeby go w klubie zauważyli i dali szanse, przecież z podstawowego juniora znowu trafił na ławę dzięki Adikowi i Piachowi.
  • Grzesiek z Poznania Zgłoś komentarz
   Czernicki - wygraliście tylko dlatego że nie było Kajzera po upadku bo gdyby był to my bylibyśmy pierwsi ;-). tor był dziś bardzo wymagający ???? nie przesadzaj, bo ciekaw jestem co byś
   Czytaj całość
   powiedział jakby popadało, pewninie powiedziałbyś że to motocross ;-p Jąder - Panie trenerze ma Pan rację łatwo się nie poddamy i udowodnimy innym że też mamy silną juniorkę ;-) Grabowski - zapomniałeś dodać że Idziorek (sprawca upadku Marcela) jest nie tylko waleczny ale także i NIEBEZPIECZNY !!!!! Fajfer - gdyby Daniel jechał wtedy na podstawowym sprzęcie to Sturomskiego by wziął w try miga a tak - oprócz gonitwy za Sturomskim - musiał męczyć się ze swoim zapasowym motorem ;-(
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×