WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Karaczincew najlepszy w St. Johann (wyniki)

Zwycięstwem Siergieja Karaczincewa zakończyła się pierwsza Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie, która w sobotę odbyła się w austriackim St. Johann. Rosjanin zapisał na swoim koncie 14 punktów.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Na drugim miejscu sklasyfikowany został reprezentant gospodarzy - Franz Zorn (13 pkt.), a na trzecim rodak Karaczincewa - Iwan Iwanow (12 pkt.). Ponadto awans do cyklu Grand Prix uzyskał kolejny Rosjanin - Dmitrij Bulankin (11 pkt.) oraz Niemiec Stefan Pletschacher (10 pkt.). Rezerwowym będzie Mats Jarf (9 pkt. + 3) z Finlandii.

Za tydzień odbędą się dwie pozostałe Rundy Kwalifikacyjne, w Saalfelden i Sanoku.

Wyniki:
1. Siergiej Karaczincew (Rosja) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Franz Zorn (Austria) - 13 (3,3,2,3,2)
3. Iwan Iwanow (Rosja) - 12 (3,2,3,1,3)
4. Dmitrij Bulankin (Rosja) - 11 (2,3,3,2,1)
5. Stefan Pletschacher (Niemcy) - 10 (3,1,2,2,2)
-----
6. Mats Jarf (Finlandia) - 9+3 (0,2,1,3,3)
-----
7. Johnny Tuinstra (Holandia) - 9+2 (1,2,2,1,3)
8. Jan Klatovsky (Czechy) - 9+w (2,3,u,2,2)
9. Per Olof Serenius (Szwecja) - 8 (1,1,3,3,0)
10. Martin Leitner (Austria) - 7 (2,0,1,2,2)
11. Fredrik Johansson (Szwecja) - 5 (1,2,0,1,1)
12. Max Niedermaier (Niemcy) - 4 (3,d,1,d,d)
13. Andrej Divis (Czechy) - 3 (0,0,2,1,0)
14. Rene Dunki (Szwajcaria) - 2 (0,1,0,w,1)
15. Johann Bruckner (Austria) - 2 (1,1)
16. Jo Saetre (Norwegia) - 1 (0,1,0,0,0)
17. Charlie Ebner (Austria) - 1 (1,w,-,-,-)
18. Thomas Rathgeb (Austria) - 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Niedermaier, Bulankin, Tuinstra, Divis
2. Zorn, Leitner, Johansson, Saetre
3. Iwanow, Klatovsky, Serenius, Dunki
4. Pletschacher, Karaczincew, Ebner, Jarf
5. Klatovsky, Jarf, Saetre, Niedermaier (d)
6. Zorn, Iwanow, Pletschacher, Divis
7. Bulankin, Johansson, Dunki, Ebner (w/u)
8. Karaczincew, Tuinstra, Serenius, Leitner
9. Karaczincew, Zorn, Niedermaier, Dunki
10. Serenius, Divis, Bruckner, Saetre
11. Bulankin, Pletschacher, Leitner, Klatovsky (u)
12. Iwanow, Tuinstra, Jarf, Johansson
13. Serenius, Pletschacher, Johansson, Niedermaier (d)
14. Jarf, Leitner, Divis, Dunki (w/u)
15. Karaczincew, Bulankin, Iwanow, Saetre
16. Zorn, Klatovsky, Tuinstra, Rathgeb
17. Iwanow, Leitner, Bruckner, Niedermaier (d)
18. Karaczincew, Klatovsky, Johansson, Divis
19. Jarf, Zorn, Bulankin, Serenius
20. Tuinstra, Pletschacher, Dunki, Saetre

Bieg dodatkowy:
21. Jarf, Tuinstra, Klatovsky (w)

**********

Terminarz Grand Prix:
1. i 2. runda w Krasnogorsku (Rosja) - 5 i 6 lutego
3. i 4. runda w Togliatti (Rosja) - 12 i 13 lutego
5. i 6. runda w Assen (Holandia) - 12 i 13 marca
7. i 8. runda Inzell (Niemcy) - 26 i 27 marca

Dwie pozostałe RK odbędą się 21 stycznia w Sanoku i dzień później w austriackim Saalfelden.

Sanok - 21 stycznia, godz. 19:00 (awans 5 + 1 rez.):
1. Stefan Svensson (Szwecja)
2. Zawodnik z Ukrainy (Nikołaj Kamińskij ?)
3. Sven Holstein (Holandia)
4. Igor Kononow (Rosja)
5. Martin Posch (Austria)
6. Florian Furst (Niemcy)
7. Jouni Seppanen (Finlandia)
8. Mirosaw Daniszewski (Polska)
9. Nikołaj Krasnikow (Rosja)
10. Claude Gadeyne (Francja)
11. Tommy Flyktman (Szwecja)
12. Antonin Klatovsky (Czechy)
13. Henri Malinen (Finlandia)
14. Danił Iwanow (Rosja)
15. Grzegorz Knapp (Polska)
16. Zawodnik z Ukrainy

17. Radek Hutla (Czechy)
18. Peter Klauz (Czechy)

Saalfelden - 22 stycznia, godz. 13:00 (awans 5):
1. Jan Pecina (Czechy)
2. Rene Stellingwerf (Holandia)
3. Per Anders Lindstroem (Szwecja)
4. Teppo Toivola (Finlandia)
5. Dmitrij Chomicewicz (Rosja)
6. Harald Simon (Austria)
7. Simon Reitsma (Holandia)
8. Gunther Bauer (Niemcy)
9. Peter Koij (Szwecja)
10. Dirk Fricke (Szwajcaria)
11. Mark Uzzel (Wielka Brytania)
12. Witalij Chomicewicz (Rosja)
13. Jussi Nyronen (Finlandia)
14. Mario Schwaiger (Austria)
15. Lukas Volejnik (Czechy)
16. Christoph Kirchner (Niemcy)

17. Gerrit-Oege Schukken (Holandia)
18. Rene Verhoef (Holandia)

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaylive.eu

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Pumper Pumel 0
    A Knapp nie dojechał? Czy miał dojechac? Czy kiedyś dojedzie?
    Odpowiedz Zgłoś
  • rrr 0
    W Sanoku najlepsza obsada co jest dobre dla widowiska ale złe bo zmniejsza się szansa naszych na awans!
    Odpowiedz Zgłoś
  • j stalin 0
    Niech zyje savietskij sajuz na lodzie i wałodja ilicz w gospodzie u bacy,co na to diadia Maroz?
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×