Kokpit Kibice

Nowy żużlowiec w Polonii, działacze czekają na kolejne decyzje zawodników

W czwartek i piątek wiele działo się w pilskim klubie. Nowe kontrakty podpisało kilku zawodników, ale także kapitan zdecydował się zmienić drużynę. Przedstawiamy podsumowanie ostatnich dni, a także kilka nowych wiadomości i potwierdzenie, bądź zaprzeczenie plotkom.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

Największym wydarzeniem czwartku było podpisanie kontraktu z Andriejem Korolewem. Łotysza do przedłużenia kontraktu przekonały działania trenera Piotra Szymko, który od początku mówił, że ten doświadczony zawodnik ma być jednym z liderów jego nowej drużyny. Prezes Andrzej Małecki zdradził, że Andriej po prostu bardzo chciał nadal jeździć w Pile i to w głównej mierze zadecydowało o przedłużeniu umowy.

Piątek rozpoczął się dla pilskiego klubu także całkiem nieźle. Parafowany kontrakt przesłał do klubu Hynek Stichauer. Czech poprzedni sezon spędził w Speedway Wandzie Kraków, gdzie nie był podstawowym zawodnikiem. Gorsze wieści napłynęły w kilka godzin później. To, czego od dawna domyślali się kibice oraz działacze, stało się faktem. Polonię opuścił kapitan - Piotr Świst, a w sezonie 2011 będzie reprezentował Kaskad Równe.

Obecna sytuacja kadrowa w Polonii nie jest najlepsza. Andriej Korolew, Piotr Rembas, Hynek Stichauer i Marcin Kozdraś - to na dzień dzisiejszy prawie wszyscy seniorzy pilskiego klubu. "Prawie", ponieważ kolejny kontrakt jest już podpisany, jednak działacze z Piły nie ujawniają nazwiska nowego zawodnika, a uczynią to pierwszego lutego.

Bardzo prawdopodobne jest, że do wymienionych zawodników dołączy Krystian Klecha. Rozmowy z wychowankiem Polonii były prowadzone już wielokrotnie. Teraz według zapewnień "piłeczka jest po stronie zawodnika". Klecha otrzymał podpisany przez władze Polonii kontrakt, a czy sam go również podpisze, okaże się być może w najbliższych godzinach, a może dopiero 31 stycznia.

Nie jest prawdą często powtarzana informacja, że nowym żużlowcem Speedway Polonii jest Tomasz Łukaszewicz. Kontrakt z tym zawodnikiem nie został podpisany i prawdopodobnie nie będzie, natomiast umowę warszawską w Pile podpisał Michał Łopaczewski.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×