WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Prezydent Zielonej Góry: Nie pozwolę na to, żeby firma Alstal wystawiała nas na śmieszność

W minionym tygodniu zamknięto nowo powstałą na zielonogórskim stadionie trybunę K, której pod wpływem tańców kibiców groziło zawalenie. Zdaniem prezydenta miasta - Janusza Kubickiego, to firma Alstal jest głównym winowajcą w całej sprawie.
Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski

Według Janusza Kubickiego projekt, według którego Alstal miał wybudować trybunę zawierał zastrzeżenie, że będą na niej tańczyć kibice. - Mam tutaj pismo, które zostało przez nas skierowane 5 stycznia 2010 roku do projektanta trybuny. Zwracamy się w nim z prośbą o to, żeby udzielono nam odpowiedzi czy przy projektowaniu obiektu stadionu żużlowego zlecono uwzględnienie obciążeń dynamicznych trybun, które mogą powstać w wyniku użytkowania obiektu - np. równoczesne podskoki kibiców na trybunach. Zanim wkopano pierwszą łopatę, takie pismo zostało skierowane do projektanta. Odpowiedź projektanta była jednoznaczna, że oczywiście zostało to uwzględnione, ponieważ zgodnie z europejską normą, która jest, takie sytuacje mogą mieć miejsce - powiedział prezydent Zielonej Góry.

Kubicki będzie dochodził od Alstalu rekompensaty za straty klubu za mecze, podczas których na trybunie K nie będzie kibiców. - Jeżeli nie dojdzie do otwarcia trybuny, miasto zrekompensuje straty klubowi, ale będzie prosić klub, żeby pomógł dochodzić rekompensaty od Alstalu. To my będziemy musieli przedstawić ile klub fizycznie stracił. To są utracone korzyści i tego będzie można dochodzić. Moim zdaniem firma Alstal ośmiesza miasto, klub, kibiców, ośmiesza również moją osobę, twierdząc, że oni zrobili wszystko zgodnie z projektami i normami. To jest nieprawda. Ja nie pozwolę na to, żeby oni wystawiali nas na śmieszność - dodał oburzony.

Kubicki jednocześnie poprosił prezesa Stlemetu Falubazu Zielona Góra - Roberta Dowhana, o pomoc w działaniach mających na celu otwarcie trybuny K oraz o walkę o odszkodowania od firmy Alstal.

Źródło: Radio Zachód

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zachód

Komentarze (47):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • józek 0
  no cóż pewnie wybrano projektanta w przetargu z kryterium 100% cena ...
  Odpowiedz Zgłoś
 • bart 0
  za późno panie prezydencie :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Stal Forever 0
  Do AQ - Szanowny AQ, rzeczywiście takie praktyki mają często miejsce, ale na to musi się zgodzić inspektor nadzoru, a więc przedstawiciel zamawiajacego. Powinieneś wiedzieć, że projektant i inspektor są też często w zmowie. Mechanizm działa tak, że w projekcie stosuje się rozwiazania drogie i uczciwi wykonawcy wlaśnie takie wyceniają (czyli te mercedesy). Zaprzyjaźniony wykonawca wycenia na zamiennikach (a więc trabanty) i dzięki temu bierze pulę. Aby jednak do tej zamiany doszło - inspektor i projektant musieli powiedzieć sakramentalne TAK. Za darmo tego nie robią..... Upieram się więc, że główna wina jest po stronie projektanta i urzędasa.... Jeżeli więc takie zmiany miały miejsce, to rzeczoznawca powinien je zaopiniować. Przy takiej inwestycji trzeba by nie mieć instynktu samozachowawczego aby dokonywać zmian bez wiedzy urzędasa i projektanta..... Pozdrawiam i do niedzieli...... :-)
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (44)
Pokaż więcej komentarzy (47)
Pokaż więcej komentarzy (47)
Pokaż więcej komentarzy (47)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×