Podsumowanie Grand Prix 2011: Fredrik Lindgren

Fredrik Lindgren w sezonie 2011 został sklasyfikowany na 9. miejscu w cyklu Grand Prix. Szwed do końca walczył o miejsce w ósemce gwarantującej udział w przyszłorocznym cyklu. Sztuka ta się nie udała, ale Lindgren nadal będzie jeździć w elicie.

Łukasz Witczyk
Fredrik Lindgren udanie rozpoczął rywalizację w tegorocznym cyklu Grand Prix. W inaugurującym cykl turnieju w Lesznie "Fredka" zajął 6. lokatę. W następnych turniejach wiodło mu się nieco gorzej, ale warto dodać, że Szwed nie schodził poniżej pewnego poziomu. Wydawało się, że zakwalifikuje się on do czołowej ósemki cyklu. Jednak o to musiał walczyć do ostatniej rundy i jak się okazało, była to walka nieskuteczna. Lindgrenowi nie wyszły tylko dwa turnieje Grand Prix. Zarówno w Cardiff, jak i w Toruniu z 5 punktami sklasyfikowany został na odległej 14. pozycji. Nie najlepiej szwedzki żużlowiec radził sobie w deszczowych warunkach. W Goeteborgu zajął 10. lokatę, a w kończących sezon zawodach w Gorzowie był jedenasty.
W pierwszych rundach sezonu 2011 Lindgrenowi brakowało szczęścia. Szwed albo minimalnie przegrał awans do półfinałów, ale niewiele brakło by uzyskał przepustkę do finału. Jednak po rozegraniu 5 rund nadal był w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej. W kolejnych trzech turniejach Szwed nie zdołał awansować do decydującej rozgrywki i wypadł poza ósemkę. Wrzesień był przełomowym miesiącem w wykonaniu Lindgrena. Pokazał wówczas, że stać go na walkę z najlepszymi zawodnikami świata i stanął na najniższym stopniu podium podczas zawodów w Gorican i Vojens. - Myślę, że to było bardzo, bardzo ważne. Mimo, że nie zdobyłem wielu punktów i nie zakończyłem sezonu w czołowej ósemce, to pokazałem że mogę być znowu w finałach i na podium. Powtarzanie swoich osiągnięć jest bardzo ważne - przyznał starszy z braci Lindgrenów.
Fredrik Lindgren do ostatniego turnieju GP walczył o miejsce w czołowej ósemce
Dobra postawa w ostatnich rundach i równy poziom, który Szwed prezentował przez cały sezon zaowocowały 9. miejscem w klasyfikacji generalnej. Lindgren otrzymał stałą dziką kartę od organizatorów cyklu i w sezonie 2012 nadal będzie ścigał się wśród najlepszych. W tegorocznym cyklu Lindgren wystąpił w 60 wyścigach. Tylko 8 z nich zakończyło się triumfem szwedzkiego żużlowca. Lindgren rzadko do mety dojeżdżał na ostatnim miejscu - tylko 9 razy. Zdecydowanie częściej był drugi (21) i trzeci (22). Szwed przeciętnie radził sobie na torach jednodniowych. Najlepiej zaprezentował się w Kopenhadze, gdzie zajął 6 miejsce. W Goeteborgu był dziesiąty, a w Cardiff dopiero czternasty.