WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Listy startowe eliminacji Złotego Kasku

W czwartek 5 kwietnia na torach w Krakowie, Rawiczu, Lublinie i Opolu odbędą się eliminacje Złotego Kasku, będące jednocześnie krajowymi eliminacji do Grand Prix 2013. Znane są już listy startowe tych turniejów.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

GKSŻ informuje, że do eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix - awansują zawodnicy z miejsc od 1 do 7 z finału Złotego Kasku w Gorzowie, przy czym zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w finale Złotego Kasku '2011, tj. Adrian Miedziński, Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej w przypadku braku miejsca w czołowej siódemce uzyskują awans automatycznie. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, to stosownie do wyniku uzyskanego przez w/w zawodników zmniejszy się ilość miejsc premiowanych awansem do eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix. Dodatkowo 1 miejsce - nominacja GKSŻ i 1 zawodnik rezerwowy.

Ćwierćfinał w Krakowie:
1. Borys Miturski (Speedway Wanda Kraków)
2. Grzegorz Zengota (Włókniarz Częstochowa)
3. Marcel Kajzer (Speedway Wanda Kraków)
4. Mirosław Jabłoński (Włókniarz Częstochowa)
5. Adrian Szewczykowski (KSM Krosno)
6. Adrian Miedziński (Unibax Toruń)
7. Paweł Hlib (KSM Krosno)
8. Dawid Lampart (Azoty Tauron Tarnów)
9. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno)
10. Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
11. Mariusz Fierlej (Orzeł Łódź)
12. Jarosław Hampel (Unia Leszno)
13. Adam Skórnicki (Lechma Start Gniezno)
14. Karol Baran (Lubelski Węgiel KMŻ)
15. Kamil Brzozowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
16. Mariusz Staszewski (ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.)

R1. Patryk Braun (KSM Krosno)

Sędzia: Zdzisław Fyda

Do półfinału w Ostrowie awansuje 8 zawodników + 1 zawodnik rezerwowy.

Ćwierćfinał w Rawiczu:
1. Szymon Kiełbasa (Kolejarz Rawag Rawicz)
2. Piotr Dym (Kolejarz Rawag Rawicz)
3. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
4. Sławomir Musielak (Kolejarz Rawag Rawicz)
5. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)
6. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów)
7. Robert Miśkowiak (Lubelski Węgiel KMŻ)
8. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów)
9. Kacper Rogowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
10. Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów)
11. Adam Strzelec (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
12. Rune Holta (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
13. Tobiasz Musielak (Unia Leszno)
14. Karol Ząbik (Unibax Toruń)
15. Piotr Pawlicki (Unia Leszno)
16. Adrian Gomólski (ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.)

Sędzia: Grzegorz Sokołowski

Do półfinału w Ostrowie awansuje 8 zawodników + 1 zawodnik rezerwowy.

Ćwierćfinał w Lublinie:
1. Daniel Jeleniewski (Lubelski Węgiel KMŻ)
2. Dawid Stachyra (Lubelski Węgiel KMŻ)
3. Tomasz Gapiński (Polonia Bydgoszcz)
4. Paweł Miesiąc (Lubelski Węgiel KMŻ)
5. Maciej Kuciapa (PGE Marma Rzeszów)
6. Mateusz Szostek (KSM Krosno)
7. Tomasz Chrzanowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
8. Damian Michalski (PGE Marma Rzeszów)
9. Patryk Pawlaszczyk (ROW Rybnik)
10. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
11. Bartosz Szymura (ROW Rybnik)
12. Rafał Trojanowski (Orzeł Łódź)
13. Kamil Adamczewski (Unia Leszno)
14. Janusz Kołodziej (Azoty Tauron Tarnów)
15. Damian Baliński (Unia Leszno)
16. Jacek Rempała (Azoty Tauron Tarnów)

Sędzia: Paweł Słupski

Do półfinału w Toruniu awansuje 8 zawodników + 1 zawodnik rezerwowy.

Ćwierćfinał w Opolu:
1. Michał Mitko (Kolejarz Opole)
2. Adam Czechowicz (Kolejarz Opole)
3. Piotr Świderski (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
4. Kamil Fleger (Kolejarz Opole)
5. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
7. Norbert Kościuch (GTŻ Grudziądz)
8. Łukasz Jankowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
9. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów)
10. Mateusz Szczepaniak (Orzeł Łodź)
11. Rafał Szombierski (Włókniarz Częstochowa)
12. Michał Szczepaniak (Orzeł Łódź)
13. Sebastian Ułamek (Betard Sparta Wrocław)
14. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz)
15. Ronnie Jamroży (ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.)
16. Kacper Gomólski (Azoty Tauron Tarnów)

R1. Michał Łopaczewski (KSM Krosno)

Sędzia: Wojciech Grodzki

Do półfinału w Toruniu awansuje 8 zawodników + 1 zawodnik rezerwowy.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
PZM

Komentarze (18):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • hattori hanzo 0
    zgadza sie, polfinaly tez powinni na 2goligowych torach zrobic, na pewno ludzie poszliby zobaczyc extraligowych zawodnikow, a w toruniu na tym polfinale to nawet 1000 osob nie bedzie...
    -night- na polfinal nikt nie przyjdzie w toruniu bo kogo mamy ogladac... tylko debil mogl tak wytypowac...
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • pilanin 0
    ZK straciło na blasku.Kiedys był tylko Finał we Wrocku gdzie startowali najlepsi z lig.

    Teraz to jest parodi i nie dziwie sie ze najlepsi je olewaja

    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • super-F 1
    krakow
    1 hampel 2miedzinski 3 pawlicki
    rzeszów
    1holta 2 walasek 3 buczkowski
    lubin
    1kasprzak 2 kołodziej 3balinski
    opole
    1 protasiewicz 2 okoniewski 3 ułamek
    info 100% pewne heh ( tak tylko strzelam:))
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×