WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przegląd kadry i walka o skład - zapowiedź turnieju im. Jerzego Szczakiela w Opolu

W niedzielę odbędzie się IX edycja turnieju Mistrz Świata Jerzy Szczakiel Zaprasza na Opolszczyznę. W indywidualnych zawodach weźmie udział aż trzynastu żużlowców miejscowego Kolejarza, którzy powalczą o miejsce w składzie na mecz ligowy.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Stawkę uzupełnią trzej jeźdźcy z innych klubów: Daniel Jeleniewski (Lubelski Węgiel), Zbigniew Czerwiński (Falubaz) oraz Ronnie Jamroży (Ostrovia). - W ich udziale nie doszukiwałbym się podtekstów - wyjaśnia prezes Kolejarza Jerzy Drozd. - Przystaliśmy na ich prośbę o start. Zgłoszeń było zresztą wiele, ale niektórym zawodnikom musieliśmy odmówić. Czerwińskiego, mimo że poszukuje on klubu, nie bierzemy pod uwagę jako potencjalne wzmocnienie. Wystąpi gościnnie i będzie to dla niego okazja do treningu.

Podobnie jak w poprzednim roku, turniej nazwany imieniem opolskiego mistrza świata będzie przeglądem kadry Kolejarza. Wystąpią wszyscy zakontraktowani przez klub żużlowcy, włącznie z obcokrajowcami. Ci, którzy spiszą się najlepiej mogą liczyć na miejsce w zespole na inauguracyjne spotkanie ligowe 9. kwietnia. W ubiegłym sezonie zawody z kompletem punktów wygrał Rafał Fleger, a obok niego na podium stanęli Igor Kononow i Michał Mitko. Dwaj wywodzący się z Rybnika jeźdźcy będą w niedzielę faworytami.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja o pozycję rezerwowego juniora. Pretendentów jest aż pięciu, choć najwyżej stoją akcje Witalija Biełousowa. Pozostali również prezentują się nieźle i niewykluczone, że wygryzą ze składu któregoś z seniorów. - Dlaczego w meczu miałoby nie wystąpić więcej niż dwóch juniorów? - pyta retorycznie Andriej Kobrin. - Starsi koledzy czują nasz oddech na plecach i nie mogą być pewni swojego miejsca. Konkurencja powinna wyjść wszystkim na dobre.

Po turnieju zasadniczym czterej najlepsi młodzieżowcy powalczą o puchar marszałka Opolszczyzny, z kolei czołowa czwórka zawodów weźmie udział w biegu o nagrodę prezydenta Opola. Imprezę poprzedzi prezentacja drużyny Kolejarza. - Spiker zatrzyma się przy każdym zawodniku i przedstawi jego sylwetkę - tłumaczy Jerzy Drozd. - Chcieliśmy, by prezentacja odbyła się w sobotę w bardziej uroczystej oprawie, niestety nie udało się jej zorganizować, między innymi dlatego, że część jeźdźców, zwłaszcza zagranicznych, musi przejść w tym dniu regulaminowe badania lekarskie.

Impreza rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.00. Bilety w cenie 23 i 15 złotych. - Wysoka cena jest podyktowana panującą drożyzną - wyjaśnia prezes Drozd. - Rozumiem niezadowolenie kibiców, lecz to jedna z możliwości, by wesprzeć swój ulubiony klub. Jeśli kogoś naprawdę nie stać na taki wydatek, to zapraszam do naszej siedziby, a osobiście podaruję mu wejściówkę. W obsadzie brakuje gwiazd, pojawi się za to kilku naszych nowych zawodników, których po raz pierwszy będzie można obejrzeć w akcji. Proszę zatem fanów, by się nie zniechęcali, tylko przyszli na stadion, a my postaramy się pieniądze z biletów dobrze rozdysponować.

Lista startowa:

1. Michał Mitko (Kolejarz Opole)
2. Marcin Rempała (Kolejarz Opole)
3. Eduard Krcmar (Kolejarz Opole)
4. Daniel Jeleniewski (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin)
5. Rafał Fleger (Kolejarz Opole)
6. Zbigniew Czerwiński (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
7. Witalij Biełousow (Kolejarz Opole)
8. Kamil Fleger (Kolejarz Opole)
9. Kai Huckenbeck (Kolejarz Opole)
10. Adam Czechowicz (Kolejarz Opole)
11. Ronnie Jamroży (ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.)
12. Marcin Sekula (Kolejarz Opole)
13. Andriej Kobrin (Kolejarz Opole)
14. Łukasz Bojarski (Kolejarz Opole)
15. Tomasz Rempała (Kolejarz Opole)
16. Steven Mauer (Kolejarz Opole)

Sędzia: Maciej Spychała
Początek: godzina 16.00

Ceny biletów:
23 zł - normalny
15 zł - ulgowy
5zł - program (20 stron formatu A4)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×