Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

O puchar i jedno miejsce w składzie - zapowiedź turnieju Jerzego Szczakiela w Opolu

W piątek na stadionie przy ulicy Wschodniej odbędzie się turniej Mistrz Świata Jerzy Szczakiel Zaprasza. To drugie podejście do tej imprezy.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Z powodu opadów deszczu nie odbyła się ona w pierwotnym terminie, czyli 1 kwietnia. Tym razem pogoda nie powinna przeszkodzić - synoptycy meldują słoneczną pogodę.

Turniej z udziałem wszystkich zawodników Kolejarza miał wyłonić skład zespołu na inauguracyjne spotkanie z ROW-em Rybnik. Teraz, gdy pierwszy mecz ligowy już za opolanami, zawody przybiorą nieco inny charakter.

Na niedzielną potyczkę w Rawiczu kadra jest ustalona, a jedynym zawodnikiem z awizowanego zestawienia, który nie może być pewien występu jest Tomasz Rempała. Wychowanek Unii Tarnów zmaga się z problemami sprzętowymi. Słabo spisał się w poniedziałkowym spotkaniu i jeśli nie udowodni swojej wartości w turnieju Jerzego Szczakiela, to niewykluczone, że do Rawicza nie pojedzie. - Zwycięskiego składu się nie zmienia, lecz Tomek musi pokazać, iż uporał się z kłopotami - tłumaczy trener opolan Andrzej Maroszek. - To doświadczony jeździec i powinien się określić, czy jest gotów na walkę w lidze. Będzie to można zresztą zauważyć po jego jeździe i zdobyczy w piątek.

Chętnych na miejsce T. Rempały nie brakuje. Najpoważniejszymi kandydatami są Marcin Sekula i Kamil Fleger, choć u progu sezonu lepszą dyspozycję sygnalizowali juniorzy: Kai Huckenbeck i Andriej Kobrin. Niemiec Huckenbeck oraz jego rodak Steven Mauer zadebiutują przed opolską publicznością.

Oprócz dwunastu zawodników gospodarzy (spośród zakontraktowanych na ten sezon zabraknie startującego w Czechach Eduarda Krcmara) w stawce znajdują się Daniel Jeleniewski, Zbigniew Czerwiński, Ronnie Jamroży i były żużlowiec Kolejarza Marcin Jędrzejewski, który 6 maja przyjedzie do Opola ze swoją obecną drużyną - Victorią Piła. Cała czwórka należy do faworytów zawodów.

Rozpoczną się one o godzinie 17.00. - Mam nadzieję, że publiczność nie zawiedzie - mówi prezes Kolejarza Jerzy Drozd. - Dla kibiców to szansa na zobaczenie w akcji naszych nowych zawodników. Obsada nie jest imponująca, ale wyrównana, co gwarantuje emocje.

Lista startowa:

1. Michał Mitko (Kolejarz Opole)
2. Marcin Rempała (Kolejarz Opole)
3. Marcin Jędrzejewski (Victoria Piła)
4. Daniel Jeleniewski (Lubelski Węgiel KMŻ)
5. Rafał Fleger (Kolejarz Opole)
6. Zbigniew Czerwiński (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
7. Witalij Biełousow (Kolejarz Opole)
8. Kamil Fleger (Kolejarz Opole)
9. Kai Huckenbeck (Kolejarz Opole)
10. Adam Czechowicz (Kolejarz Opole)
11. Ronnie Jamroży (Ostrovia Ostrów)
12. Marcin Sekula (Kolejarz Opole)
13. Andriej Kobrin (Kolejarz Opole)
14. Łukasz Bojarski (Kolejarz Opole)
15. Tomasz Rempała (Kolejarz Opole)
16. Steven Mauer (Kolejarz Opole)

Początek: godzina 17.00

Bilety:
Normalny - 23 złote
Ulgowy - 15 zł.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×