KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wielkie ściganie w Rybniku - zapowiedź Memoriału Łukasza Romanka

Krzysztof Mrozek oraz Klub Miniżużlowy "Rybki" Rybnik zapraszają na wielkie żużlowe emocje w Rybniku. Już w najbliższą sobotę, 5 maja na torze przy ulicy Gliwickiej zobaczymy gwiazdy światowego i polskiego żużla.

Michał Stencel
Michał Stencel

Od sześciu już lat, Krzysztof Mrozek wraz z przyjaciółmi nie dają zapomnieć o Łukaszu Romanku. Kiedy Mrozek organizował pierwszy tego typu zawody, zapewne nie sądził, że za kilka lat będzie musiał niektórym zawodnikom odmawiać udziału w turnieju. Chętnych jest bowiem więcej niż numerów startowych. W tym roku także emocji nie powinno zabraknąć, tym bardziej, że jak co roku stawka jest doborowa i bardzo przemyślana.

W tegorocznej edycji faworytów jest kilku: ubiegłoroczny zwycięzca tej imprezy Jason Crump, najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob czy kapitalnie czujący się na rybnickim torze Szwed Andreas Jonsson. Zapewne zrehabilitować się za porażkę w Grand Prix w Lesznie będzie chciał także Jarosław Hampel, który dodatkowo zmotywuje się na pojedynek z Gollobem.

W tegorocznej edycji tych zawodów będziemy mieli okazję podziwiać wielu zawodników, którzy jeżdżą bądź jeździli w barwach miejscowej drużyny. Wystarczy wspomnieć tutaj Nicolai Klindta, Czecha Alesa Drymla czy lidera zespołu z Rybnika z tego sezonu, Romana Chromika. Ciekawą postacią na sobotnie zawody jest z pewnością osoba Władimira Borodulina, który wielokrotnie już pokazał, że potrafi ścigać się na żużlu.

Organizatorzy jak co roku zapraszają na fantastyczny pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się po dekoracji najlepszych zawodników.

Lista startowa Memoriału Łukasza Romanka:

1. Jarosław Hampel
2. Niels Kristian Iversen
3. Roman Chromik
4. Ales Dryml
5. Tomasz Gollob
6. Oliver Allen
7. Tai Woffinden
8. Nicolai Klindt
9. Maksims Bogdanovs
10. Troy Batchelor
11. Władimir Borodoulin
12. Jason Crump
13. Andreas Jonsson
14. Peter Karlsson
15. Adrian Miedziński
16 - wolny numer

Wyścig eliminacyjny: Michał Mitko, Kamil Fleger, Rafał Fleger, Zbigniew Czerwiński.

Ceny biletów:

Amfiteatr: 20zł
Trybuna kryta: 45 zł

Prognoza pogody:

Opady: 0,0mm
Temperatura: 23*C
Wiatr: 9m/s

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×