Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jak zawodnicy Victorii Piła radzą sobie w Opolu?

W najbliższą niedzielę Victorię Piła czeka kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem pilski zespół zmierzy się z Kolejarzem Opole. Spora część zawodników Victorii doskonale zna tamtejszy tor i dobrze sobie na nim radzi.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

1. Mariusz Franków 
Kapitan Victorii doskonale zna tor najbliższego rywala, ponieważ w sezonie 2010 reprezentował barwy Kolejarza. "Franek" w ostatnich latach w stolicy polskiej piosenki jednak zawodził. W barwach Polonii Piła w sezonie 2011 zdobył tam zaledwie cztery punkty, a i rok wcześniej jako zawodnik miejscowy także nie błyszczał. Aby odnaleźć ostatni dobry występ Frankowa w Opolu trzeba sięgnąć pamięcią aż trzy lata wstecz, gdy w barwach Orła Łódź uzyskał na nim 11 pkt. (3,3,3,2,w).

2. Marcin Jędrzejewski 
Początek tego sezonu nie układa się po myśli Marcina Jędrzejewskiego. "Siopek" spisuje się nieco poniżej oczekiwań i z całą pewnością w najbliższym meczu będzie miał doskonałą okazję do rehabilitacji, bowiem wystąpi na torze swojego byłego klubu. W roku 2011 Jędrzejewski był jednym z liderów Kolejarza, a na swoim torze regularnie uzyskiwał dwucyfrowe wyniki. Szczególnie imponująca była w jego wykonaniu końcówka sezonu, gdzie m.in. w meczu z Kolejarzem Rawicz zdobył płatny komplet punktów.

"Siopek" z pewnością będzie mógł swojemu przyjacielowi - Mariuszowi Puszakowskiemu, dać kilka cennych wskazówek
3. Mariusz Puszakowski 
"Puzon" ostatni raz w Opolu ścigał się w maju 2011 roku. Zdobył wówczas dla Lubelskiego Węgla sześć punktów i bonus, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że był to początek sezonu, który wyraźnie nie należał do Puszakowskiego. Po bardzo dobrym występie w Rybniku, kibice Victorii z pewnością oczekują kolejnej dwucyfrówki w jego wykonaniu. Ze statystyk jednak wynika, że tor przy Wschodniej nie należy do ulubionych wychowanka toruńskiego Apatora.

4. Cyprian Szymko 
Szymko jest kolejnym zawodnikiem, który na opolskim owalu notował raczej słabsze występy. Jako junior Polonii Piła ścigał się tam w lidze trzy razy i łącznie zdobył dziesięć punktów w jedenastu gonitwach.

5. Piotr Świst 
O ile Mariusz Puszakowski i Cyprian Szymko nie mają wielu dobrych wspomnień związanych z torem Kolejarza, to zupełnie inaczej jest w przypadku Piotra Śwista. Najbardziej doświadczony zawodnik Victorii od 2009 roku ani razu nie zdobył w Opolu mniej niż dziesięciu punktów. Co więcej - w sezonie 2010 w czterech startach uzyskał komplet dwunastu oczek w przerwanym przez deszcz spotkaniu.

Czy Piotr Świst kolejny raz będzie skuteczny w Opolu? Czy Piotr Świst kolejny raz będzie skuteczny w Opolu?
6. Radosław Małuch 
Będzie do debiut młodego pilanina na torze przy ul. Wschodniej.

Ponadto w Opolu Victoria skorzysta z gościa, wypożyczonego na to spotkanie z jednego z ekstraligowych klubów. Władze klubu chcą jednak utrzymać nazwisko młodzieżowca w tajemnicy.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×