Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Siódemka IV kolejki II ligi

W niedzielę rozegrana została IV kolejka zmagań w najniższej klasie rozgrywkowej. Portal SportoweFakty.pl przygotował najlepszą - naszym zdaniem - siódemkę zawodników tej rundy.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Wśród zawodników, którzy w czwartej kolejce spisali się poniżej oczekiwań znaleźli się Eric Andersson, Borys Miturski, Kirił Cukanow i niemal wszyscy seniorzy opolskiego Kolejarza, który zanotował trzecią porażkę w tym sezonie.

1. Szymon Kiełbasa (6,89) - 13+1 (2*,3,2,3,3) (1 raz w siódemce kolejki) - wychowanek klubu z Tarnowa był liderem rawickiego Kolejarza w meczu ze Speedway Wandą Kraków. Trzy z pięciu wyścigów z udziałem Kiełbasy kończyły się biegowymi zwycięstwami Niedźwiadków. Między innymi dzięki dobrej dyspozycji Kiełbasy rawiczanie są jedyną niepokonaną drużyną w II lidze.

2. Adrian Szewczykowski (3,34) - 10 (3,1,3,0,3) (1) - krośnianie dość nieoczekiwanie pokonali w Rybniku zespół miejscowego ROW-u. Szewczykowski był jednym z zawodników, którzy najbardziej przyczynili się do wyjazdowego zwycięstwa Wilków. Cztery z pięciu biegów, w których udział wziął Szewczykowski kończyły się zwycięstwem jego drużyny w stosunku 4:2.

3. Michał Mitko (9,36) - 13 (3,3,1,3,3) (1) - wychowanek zespołu z Rybnika był jedynym seniorem opolskiego Kolejarza, który w meczu z Victorią Piła nie zawiódł oczekiwań kibiców. Mitko był najskuteczniejszym jeźdźcem klubu z Opolszczyzny, jednak w odniesieniu triumfu nad pilanami zabrakło wsparcia pozostałych seniorów drużyny z Opola.

4. Marcin Jędrzejewski (8,15) - 10+3 (2*,2,2*,2*,2) (1) - trzy wyścigi z udziałem "Siopka" kończyły się podwójnymi zwycięstwami pilan, dzięki czemu jego drużyna odskakiwała na kilka punktów rywalom. Opolanie nie zdołali odrobić strat i po raz trzeci w tym sezonie musieli uznać wyższość rywali. Spora w tym zasługa Marcina Jędrzejewskiego.

5. Piotr Świst (7,83) - 13 (3,3,2,3,2) (1) - pilanie w Opolu odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Z dobrej strony w tym meczu pokazał się Piotr Świst. "Twisty" zdobył 13 oczek i był najlepszym zawodnikiem  Victorii pod względem ilości zdobytych punktów.

6. Łukasz Bojarski (2,50) - 4+2 (2*,1*,1) (2) - opolski Kolejarz w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, ale do juniora klubu z Opolszczyzny nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Wychowanek Włókniarza Częstochowa z bonusami zdobył 6 punktów i był najlepszym polskim juniorem w czwartej kolejce zmagań w II lidze.

7. Andriej Kudriaszow (4,14) - 14 (2,3,2,2,3,2) (1) - Rosjanin był najlepszym zawodnikiem krakowskiej Speedway Wandy w wyjazdowym meczu przeciwko Kolejarzowi Rawag Rawicz. Tym samym Kudriaszow potwierdził, że stać go na wysokie zdobycze punktowe, lecz jego 14 punktów nie pomogło jednak ekipie z Małopolski na odniesienie drugiego w tym sezonie zwycięstwa.

KSM: 39,71

Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z obowiązującym regulaminem, a więc w składzie znaleźć musi się minimum trzech Polaków, a jeden z juniorów musi być zawodnikiem krajowym.KSM najlepszej siódemki kolejki musi mieścić się w przedziale 25-42 pkt.

Siódemka 3. kolejki II Ligi --->>>
Siódemka 1. kolejki II Ligi --->>>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • ArturO Zgłoś komentarz
  Z dobrej strony w tym meczu pokazał się Piotr Świst. "Twisty" zdobył 13 oczek i był najlepszym (pod zawodnikiem) Victorii pod względem ilości zdobytych punktów. O CO CHODZI W TYM CO
  Czytaj całość
  WZIELEM W NAWIAS?
  • opolanin11 Zgłoś komentarz
   Mecz w Opolu pokazał, że oddanie Jedrzejewskiego bylo gigantycznym bledem dzialaczy. Po braliscie jakiegos sekule i innych, lepiej porzadnego Marcina....
   • m-99 Zgłoś komentarz
    nie wiem kto układa ten ranking...dlaczego nikt nie bierze pod uwagę naszego mistrza cypriana sz. ???
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×