Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Siódemka III kolejki II ligi

W niedzielę odbyła się 3. kolejka zmagań w II lidze. Portal SportoweFakty.pl przygotował siódemkę najlepszych zawodników tej rundy. Najwięcej przedstawicieli w tym gronie ma zespół rawickiego Kolejarza.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W trzeciej kolejce rozgrywek II ligi nie zanotowano niespodziewanych rezultatów. Zgodnie z oczekiwaniami klub z Rybnika wysoko pokonał Victorię Piła. Do ciekawego meczu doszło w Krośnie, gdzie losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim wyścigu. Drużyna Wilków do meczu przeciwko Kolejarzowi Rawicz przystąpiła osłabiona brakiem Kevina Woelberta, ale mimo to dzielnie walczyła i dopiero w ostatnim biegu musiała uznać wyższość rywali. Zwycięstwo na swoim terenie odniosła również ekipa z Krakowa, która pokonała zespół opolskiego Kolejarza.

W niedzielnych meczach zawodnikiem, który najbardziej rozczarował był Rafał Fleger. Jeden z liderów opolskiego klubu w Krakowie zdobył zaledwie punkt i bonus. Poniżej oczekiwań spisali się również Tobias Busch (KSM Krosno), Szymon Kiełbasa i Anton Rosen (obaj Kolejarz Rawicz). Do udanych debiutu na polskich torach nie zaliczy Nicolas Covatti, który dla Wilków zdobył tylko punkt.

Siódemka 3. kolejki II ligi:

1. Roman Chromik (2,50) - 13+1 (2,3,3,2*,3) (1 raz w siódemce kolejki) - zawodnik ROW-u Rybnik był najlepszym żużlowcem tej ekipy w meczu z Victorią Piła. Chromik tylko raz przegrał z zawodnikiem gości, a tym który go pokonał był Mariusz Puszakowski. W pozostałych czterech wyścigach wychowanek klubu z Rybnika nie zaznał goryczy porażki, a trzy z tych biegów kończyły się zwycięstwem Rekinów.

2. Marcin Rempała (6,97) - 12 (2,1,2,2,3,2) (1) - najmłodszy z braci Rempałów był najjaśniejszym punktem opolskiego Kolejarza w rozegranym w Krakowie pojedynku 3. kolejki II ligi. Jego dobra postawa nie pomogła jednak klubowi z Opolszczyzny odnieść wyjazdowego zwycięstwa.

3. Piotr Dym (2,50) - 13+1 (2*,3,2,3,3) (1) - wychowanek Unii Leszno był liderem zespołu z Rawicza w meczu z KSM Krosno. Dym porażki zaznał tylko raz. W ósmym wyścigu rawiczanina minął Dino Kovacic. Warto dodać, że trzy z pięciu wyścigów z udziałem Dyma kończyły się biegowymi triumfami ekipy Kolejarza Rawicz.

4. Mariusz Puszakowski (7,20) - 14+1 (3,2*,3,3,2,1) (1) - Puzon był zdecydowanym liderem Victorii Piła w starciu przeciwko ekipie z Rybnika. Puszakowskiemu zabrakło jednak wsparcia klubowych kolegów i pilanie nie sprawili sensacji, jaką niewątpliwie byłoby zwycięstwo na Śląsku.

5. Jozsef Tabaka (5,88) - 14+1 (3,2*,3,3,3) (1) - Węgier był liderem krakowskiego zespołu w meczu z Kolejarzem Opole. Tabaka w spotkaniu tym nie zaznał goryczy porażki i wywalczył 14 oczek i bonus. Dzięki płatnemu kompletowi punktów niespełna 23-letni zawodnik krakowskiej Speedway Wandy walnie przyczynił się do pokonania zespołu z Opolszczyzny.

6. Adrian Gała (2,50) - 5 (2,3,u) (1) - zgodnie z regulaminem rozgrywek II ligi w składzie drużyny musi znaleźć się jeden polski junior. Polscy młodzieżowcy w niedzielę na torach najniższej klasy rozgrywkowej nie notowali bardzo dobrych rezultatów. Nasz wybór padł na Adriana Gałę, który w 3. kolejce zmagań w II lidze gościnnie reprezentował zespół rawickiego Kolejarza w meczu przeciwko KSM Krosno. Jego 5 punktów pomogło w odniesieniu wyjazdowego zwycięstwa przez ekipę Niedźwiadków.

7. Dino Kovacic (6,50) - 12+2 (3,1*,3,3,0,2*) (1) - zdecydowany lider Wilków w meczu z Kolejarzem Rawicz. Chorwat udanie zadebiutował w barwach KSM Krosno, jednak jego drużyna minimalnie uległa ekipie z Wielkopolski. Po niezbyt udanej zeszłorocznej przygodzie w I lidze, w niedzielę Kovacic pokazał, że w najniższej klasie rozgrywkowej może być wartościowym zawodnikiem.

KSM: 31,55

Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z obowiązującym regulaminem, a więc w składzie znaleźć musi się minimum trzech Polaków, a jeden z juniorów musi być zawodnikiem krajowym.KSM najlepszej siódemki kolejki musi mieścić się w przedziale 25-42 pkt.

Siódemka 1. kolejki II Ligi --->>>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×