WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ruszają rozgrywki o MDMP

We wtorek zainaugurowane zostaną zmagania o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostw Polski. Tytułu wywalczonego przed rokiem będą bronić żużlowcy Polonii Bydgoszcz.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Prezentujemy najważniejsze informacje o tych zawodach.

Najważniejsze zasady:


Art. 804.
1. W zawodach rund eliminacyjnych, drużyny otrzymują następującą liczbę
punktów meczowych:
1) w grupach 5 drużynowych:
I miejsce - 4 pkt
II miejsce - 3 pkt
III miejsce - 2 pkt
IV miejsce - 1 pkt
V miejsce - 0 pkt

2) w grupach 6 drużynowych:
I miejsce - 5 pkt
II miejsce - 4 pkt
III miejsce - 3 pkt
IV miejsce - 2 pkt
V miejsce - 1 pkt
VI miejsce - 0 pkt

3. Jeżeli dwie lub więcej drużyn ukończą zawody eliminacyjne z taką samą sumą punktów biegowych, klasyfikuje się je na tych samych miejscach, np. I - II, II - III - IV, itd. Wówczas dzieli się równo pomiędzy drużynami sumę punktów meczowych za zajęte miejsca.

Art. 805.
1. O kolejności drużyn w grupach decyduje suma punktów meczowych z zawodów eliminacyjnych.
2. W przypadku równej sumy punktów meczowych, o kolejności decyduje suma punktów biegowych. Gdy i ta jest równa w końcowej klasyfikacji drużyn w grupach:
1) dla dwóch lub więcej drużyn na miejscach premiowanych awansem do półfinałów lub finału, sędzia zawodów ostatniej rundy zarządzi bieg dodatkowy z udziałem zawodników zainteresowanych drużyn - po jednym zawodniku wyznaczonym przez kierownika drużyny,
2) drużyny z równą sumą punktów meczowych i biegowych na pozostałych miejscach, klasyfikowane są na tych samych miejscach.
3. Jeżeli ze względów na warunki atmosferyczne, bieg dodatkowy, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, nie może być rozegrany, o miejscach drużyn w grupie decyduje w kolejności:
1) większa liczba pierwszych miejsc zajętych przez drużynę we wszystkich zawodach eliminacyjnych,
2) większa liczba drugich miejsc zajętych przez drużynę we wszystkich zawodach eliminacyjnych,
3) większa liczba trzecich miejsc zajętych przez drużynę we wszystkich zawodach eliminacyjnych,
4) większa liczba czwartych miejsc zajętych przez drużynę we wszystkich zawodach eliminacyjnych,
5) większa liczba piątych miejsc zajętych przez drużynę we wszystkich zawodach eliminacyjnych,
6) w przypadku, gdy kryteria z pkt 1 - 5 nie są wystarczające, o kolejności miejsc zadecyduje GKSŻ. 

Art. 807.
1. Końcową klasyfikację w MDMP ustala się, szeregując drużyny według liczby zdobytych przez nie punktów w finale.
2. Jeżeli dwie lub więcej drużyn w półfinałach i finale zdobędą równą liczbę punktów, o kolejności zajętych miejsc decyduje:
1) w półfinałach, na miejscach premiowanych awansem do finału - bieg dodatkowy z udziałem jednego zawodnika z każdej zainteresowanej drużyny,
2) w finale, na trzech pierwszych miejscach - bieg dodatkowy z udziałem jednego zawodnika z każdej zainteresowanej drużyny.
3. W innych przypadkach niż w ust. 2, o kolejności zajętych miejsc przy równości punktów decyduje:
1) większa liczba pierwszych miejsc, a następnie drugich, trzecich i czwartych zajętych przez zawodników drużyny w poszczególnych biegach,
2) jeżeli równość z pkt 1 utrzyma się, rozstrzyga wynik bezpośredniego spotkania w biegu,
3) jeżeli bezpośrednie spotkanie w biegu zakończy się wynikiem 3:3, wyższe miejsce zajmuje para, której zawodnik zwyciężył w biegu.
4. Jeżeli ze względu na warunki atmosferyczne, bieg dodatkowy, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 nie może być rozegrany, o kolejności drużyn decydują kryteria jak w ust. 3 pkt 1 - 3. Gdy i te są niewystarczające, o kolejności zadecyduje losowanie, które przeprowadzi sędzia zawodów w obecności zainteresowanych drużyn.
5. Jeżeli ze względu na warunki atmosferyczne, bieg dodatkowy, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 nie może być rozegrany, o kolejności miejsc decydują kryteria jak w ust. 3 pkt 1 - 3. Gdy i te są niewystarczające, drużyny z równą sumą punktów są klasyfikowane na tych samych miejscach.
6. Do biegów, o których mowa w ust. 2 zawodników wyznaczają kierownicy drużyn. 

Terminarz MDMP:
I runda - 19 czerwca (wtorek)
II runda - 10 lipca (wtorek)
III runda - 24 lipca (wtorek)
IV runda - 7 sierpnia (wtorek)



Składy druzyn:

Unibax Toruń
Kamil Pulczyński
Emil Pulczyński
Bartosz Pietrykowski
Mateusz Kwiatkowski
Paweł Przedpełski

GTŻ Grudziądz
Łukasz Cyran
Adrian Osmólski
Karol Szychowski
Mateusz Rujner

Orzeł Łódź
Damian Adamczak
Marcin Wawrzyniak
Patryk Wester

Stal Gorzów
Bartosz Zmarzlik
Adrian Cyfer
Paweł Parys
Łukasz Kaczmarek
Tomasz Walasek
Patryk Karczmarz

Victoria Piła
Rafał Dąbrowski
Radosław Małuch
Sajmon Paczewski
Bartosz Łapacz

Lotos Wybrzeże Gdańsk
Marcel Szymko
Krystian Pieszczek
Krzysztof Wittstock
Patryk Beśko

Unia Leszno
Tobiasz Musielak
Kamil Adamczewski
Filip Marach
Michał Piosicki

ŻKS Ostrovia Ostrów
Paweł Urbański
Marcin Nowak
Mateusz Piernikowski

Polonia Bydgoszcz
Mikołaj Curyło
Szymon Woźniak
Karol Jóźwik
Bartosz Bietracki
Łukasz Wieliński

Lechma Start Gniezno
Maciej Fajfer
Wojciech Lisiecki
Oskar Fajfer
Adrian Gała

Kolejarz Rawag Rawicz
Mikołaj Drozdżowski
Dawid Wiwatowski

PSŻ Poznań
Oskar Gollob
Alex Zgardziński
Oskar Lis

Speedway Wanda Kraków
Brak zawodników

Azoty Tauron Tarnów
Tadeusz Kostro
Maciej Janowski
Kacper Gomólski
Jakub Jamróg
Edward Mazur
Łukasz Lesiak
Arkadiusz Madej

Lubelski Węgiel KMŻ
Mateusz Borowicz
Mateusz Wieczorek
Mateusz Łukaszewski

ROW Rybnik
Łukasz Piecha
Mateusz Domański
Dominik Witek
Robert Oleś
Łukasz Witoszek

Stelmet Falubaz Zielona Góra
Patryk Dudek
Adam Strzelec
Kacper Rogowski
Adrian Wojewoda
Remigiusz Perzyński
Maksymilian Ristok

Betard Sparta Wrocław
Patryk Kociemba
Patryk Malitowski
Patryk Dolny
Mateusz Gradka
Mike Trzensiok

Kolejarz Opole
Łukasz Bojarski
Kamil Lisoń
Piotr Czerwiński

Włókniarz Częstochowa
Rafał Malczewski
Artur Czaja
Hubert łęgownik
Marcin Bubel
Dawid Bąk
Damian Synowiec

WTS Warszawa
Przemysław Pawlicki
Piotr Pawlicki
Damian Michalski
Łukasz Sówka

Tak było w poprzednim roku:

I. Polonia Bydgoszcz - 23
1. Szymon Woźniak - 10 (3,3,3,1)
2. Damian Adamczak - 6 (2,1,1,2)
3. Mikołaj Curyło - 7 (1,2,2,2)
22. Karol Jóźwik - NS

II. Cembrit Start Gniezno - 20
13. Oskar Fajfer - 7 (1,2,2,2)
14. Kacper Gomólski - 10 (2,2,3,3)
15. Wojciech Lisiecki - 3 (1,1,0,1)
26. Marcin Wawrzyniak - NS

III. WTS Nice Warszawa - 19
19. Przemysław Pawlicki - 10 (2,3,2,3)
20. Patryk Braun - 0 (0,-,0,-)
21. Piotr Pawlicki - 9 (2,3,3,1)
28. Adrian Gała - 0 (w,d)

IV. Lubelski Węgiel KMŻ - 18
10. Dawid Lampart - 12 (3,3,3,3)
11. Łukasz Kret - 1 (0,w,1,0)
12. Mateusz Łukaszewski - 5 (0,1,2,2)

V. Unia Leszno - 18
4. Tobiasz Musielak - 7 (1,3,3,d)
5. Sławomir Musielak - 4 (0,1,2,1)
6. Kamil Adamczewski - 7 (2,2,1,2)
23. Marcin Nowak - NS

VI. Stal Gorzów - 14
7. Bartosz Zmarzlik - 9 (2,1,3,3)
8. Łukasz Cyran - 2 (1,0,1,u)
9. Adrian Cyfer - 3 (0,1,2,0)
24. Paweł Parys - NS

VII. Falubaz Zielona Góra - 13
16. Patryk Dudek - 12 (3,3,3,3)
17. Kacper Rogowski - 0 (0,d,0,0)
18. Adam Strzelec - 0 (w,-,-,-)
27. Adrian Wojewoda - 1 (0,0,1)

Wyścig po wyścigu:
1. (62,50) Woźniak, Adamczak, T. Musielak, S. Musielak
2. (62,65) Lampart, Zmarzlik, Cyran, Kret
3. (62,12) Dudek, Gomólski, Fajfer, Rogowski
4. (61,78) Woźniak, Prz. Pawlicki, Curyło, Braun
5. (63,68) T. Musielak, Adamczewski, Zmarzlik, Cyfer
6. (64,03) Lampart, Fajfer, Lisiecki, Łukaszewski
7. (63,03) Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki, Rogowski (d/3), Strzelec (w/u)
8. (62,68) Woźniak, Curyło, Cyfer, Cyran
9. (64,24) T. Musielak, Adamczewski, Łukaszewski, Kret (w/u)
10. (63,59) Pi. Pawlicki, Gomólski, Lisiecki, Gała (w/u)
11. (63,08) Dudek, Curyło, Adamczak, Rogowski
12. (63,87) Gomólski, Fajfer, S. Musielak, T. Musielak (d/st.)
13. (64,27) Dudek, Cyfer, Cyran, Wojewoda
14. (62,59) Pi. Pawlicki, Łukaszewski, Kret, Braun
15. (63,66) Gomólski, Curyło, Adamczak, Lisiecki
16. (63,56) Dudek, S. Musielak, Adamczewski, Wojewoda
17. (63,73) Zmarzlik, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki, Cyfer
18. (64,33) Lampart, Adamczak, Woźniak, Kret
19. (63,31) Prz. Pawlicki, Adamczewski, S. Musielak, Gała (d/4)
20. (63,90) Zmarzlik, Fajfer, Lisiecki, Cyran (u)
21. (65,19) Lampart, Łukaszewski, Wojewoda, Rogowski

Sędziował: Jerzy Najwer z Gliwic
NCD: 61,78 - Szymon Woźniak w wyścigu 4.
Widzów: około 500

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • NeomI 0
    cóż z tego jak nie ma relacji :(
    LOTEK w Krakowie jest skład
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • LOTEK 0
    w Krakowie jest skład
    [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • TYLKO MOTOR 0
    1 runda w krakowie gdzie jest brak zawodników a rundy w Lublinie nie ma gdzie mamy pełny skład... DZIADOSTWO I KORUPCJA!!!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×