Kolejarz wiedział o posiedzeniu GKSŻ

Działacze Kolejarza Opole twierdzą, że nie wiedzieli o tym, iż mają stawić się w Poznaniu na posiedzeniu GKSŻ. Zarówno żużlowa centrala, jak również prezes Kolejarza Rawicz twierdzą inaczej.

- Z pisma GKSŻ wysłanego do nas nie wynikało, że się mamy stawić. Mieliśmy tylko dokładnie opisać, co się stało, co też uczyniliśmy. To nie my przecież mamy się tłumaczyć. W dodatku gdyby wszystkie strony pojawiły się jednocześnie, to przecież ciężko byłoby o normalną dyskusję - powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Jerzy Drozd.

Ze słowami prezesa Kolejarza Opole nie zgadza się sternik Kolejarza Rawicz, który przybył na posiedzenie Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Prezes Jerzy Drozd nie wiedział, że ma być w Poznaniu? To jest kolejne kłamstwo przedstawicieli Kolejarza Opole. Podczas wtorkowego spotkania w Poznania Przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański odczytał nam pismo, w którym wyraźnie było napisane, że do Poznania nie przyjadą ponieważ ich czas jest zbyt cenny, a po za tym szkoda im pieniędzy na paliwo. Było także zaznaczone, że jeżeli GKSŻ chce się spotkać, to może przyjechać do siedziby opolskiego klubu, bo oni nie mają zamiaru gdziekolwiek jeździć. To jest nic innego jak żenada. Piotr Szymański poinformował nas również, że kilkakrotnie rozmawiał z Jerzym Drozdem. Jak widać opolanie znowu kłamią. Nie po raz pierwszy zresztą w sprawie meczu Rawicz - Opole - powiedział w rozmowie ze SportoweFakty.pl Dariusz Cieślak.

Dotarliśmy również do pisma, które było kierowane na ręce opolskich działaczy. Z pouczenia pod pismem wynika, że strony mogły być obecne podczas posiedzenia GKSŻ, na którym wydawane były orzeczenia w przedmiotowych sprawach. Oto treść pisma:

BSŻ/KZ/VIII/111 23.08.2012

KŻ Kolejarz Opole

dotyczy: sprawy pobicia zawodnika Krzysztofa Pecyny, czynnego znieważenia zawodnika Rafała Flegera, oraz obraźliwych wypowiedzi skierowanych pod ich adresem przez osoby funkcyjne oraz publiczność, przebywanie w parku maszyn osób nieuprawnionych, nieodpowiednie zabezpieczenie zawodów, wejście do kabiny sędziowskiej osoby nieuprawnionej, podczas meczu RKS Kolejarz RAWAG Rawicz – KŻ Kolejarz Opole z dnia 19 sierpnia 2012 roku, nieprawidłowego zabezpieczenia zawodów

WEZWANIE

W związku ze złożonym przez tut. Klub wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, iż wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko RKS Kolejarz Rawicz, trenerowi Piotrowi Żyto oraz zawodnikowi Piotrowi Dymowi (zawiadomienia o wszczęciu postępowań przesyłamy do wiadomości),

Jednocześnie wzywam KŻ Kolejarz Opole w terminie 4 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania do wskazania wszystkich bez wyjątku dowodów, w tym świadków, którzy posiadają wiedzę o opisywanych we wniosku o wszczęcie postępowania wydarzeniach (ewentualnie dostarczenie szczegółowych pisemnych relacji świadków zdarzeń), a w szczególności do odpowiedzi na niżej podane pytania:

[olist]

  • Czy znani są klubowi z imienia i nazwiska sprawcy pobicia Krzysztofa Pecyny, oraz osoby kierujące pod jego adresem pogróżki, a jeśli tak to jakie są ich personalia i czy posiadają oni status działaczy, zawodników lub osób funkcyjnych w RKS Kolejarz Rawicz,

  • Czy klub potrafi wskazać świadków zdarzenia opisanego w pkt 1 powyżej – (jeśli tak prosimy o ich wskazanie), czy były to osoby funkcyjne RKS Kolejarz Rawicz lub osoby z teamu zawodnika Piotra Dyma,

  • Czy klub lub jego działacze/zawodnicy posiadają wiedzę na temat roli Piotra Dyma w zaistniałych zdarzeniach,

  • Jaka jest wiedza klubu/jego działaczy/zawodników na temat zabezpieczenia zawodów, czy zabezpieczenie było nieodpowiednie, a jeśli tak to jakie fakty o tym świadczą?

  • Czy podczas zawodów w parku maszyn przebywały osoby nieuprawnione?

  • Czy tut. Klub może wskazać dowody na przebywanie w kabinie sędziowskiej osób nieuprawnionych (we wniosku wskazano D. Cieślaka i Sz. Kiełbasę (prosimy wskazać świadków zdarzenia)

  • Czy klub posiada wiedzę na temat personaliów sprawców czynnego znieważenia zawodnika Rafała Flegera i czy te osoby były osobami funkcyjnymi RKS Kolejarz Rawicz lub członkami teamu tego zawodnika. Jakie klub może wskazać dowody na potwierdzenie zaistnienia czynnego znieważenia tego zawodnika. Jaka była reakcja służb ochrony oraz osób funkcyjnych po napaści na Rafala Flegera.

  • Jakimi słowami (proszę podać przynajmniej w przybliżeniu), znieważał zawodnika Krzysztofa Pecynę trener Piotr Żyto, czy klub może wskazać dowody świadczące o zaistnieniu tego zdarzenia oraz dowody na okoliczność znieważania Krzysztofa Pecyny podczas poprzedniego meczu obu drużyn w Opolu?,

  • [/olist]


    Po przeprowadzeniu pełnych postępowań wyjaśniających w sprawach popełnienia szeregu przewinień dyscyplinarnych przez RKS Kolejarz Rawicz i Piotra Dyma zostaną wydane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego PZM merytoryczne rozstrzygnięcia w przedmiotowych sprawach.

    Klubowi przysługują prawa strony w toczących się postępowaniach, w tym prawo do składania wniosków dowodowych. Główna Komisja Sportu Żużlowego zawiadamia, iż sprawa przeciwko RKS Kolejarz Rawicz zostanie rozpatrzona na posiedzeniu w dniu 28 sierpnia 2012 roku o godzinie 17.45 w siedzibie ZO PZM w Poznaniu przy ul. Cześnikowska 30, sprawa przeciwko Piotrowi Dymowi zostanie rozpatrzona na posiedzeniu w dniu 28 sierpnia 2012 roku o godzinie 18.00 w siedzibie ZO PZM w Poznaniu przy ul. Cześnikowska 30, a sprawa przeciwko Piotrowi Żyto zostanie rozpatrzona na posiedzeniu w dniu 28 sierpnia 2012 roku o godzinie 18.15 w siedzibie ZO PZM w Poznaniu przy ul. Cześnikowska 30.


    /-/Piotr Szymański
    Przewodniczący GKSŻ
    Przewodniczący organu dyscyplinarnego GKSŻ

    Pouczenie:

    Art. 312 ust. 5 RSŻ jeżeli strona jest powiadomiona o terminie posiedzenia, jej nieobecność nie stoi na przeszkodzie w rozpoznaniu sprawy i wydaniu orzeczenia.

    Art. 313 ust. 2 RSŻ posiedzenia organów dyscyplinarnych są jawne dla stron.

    Art. 313 ust. 3 RSZ strony mogą być reprezentowane przez pełnomocników.

    Art. 313 ust. 4 RSŻ w szczególnych przypadkach organ dyscyplinarny może podjąć decyzję o przeprowadzeniu części postępowania dowodowego bez udziału stron.

    Art. 313 ust. 5 RSŻ w trakcie postępowania, strony mają prawo do składania wyjaśnień, wniosków dowodowych, jak również przedkładania wszelkich dowodów w sprawie oraz zapoznania się z dowodami drugiej strony.

    Art. 313 ust. 6 RSŻ prawo składania wniosków dowodowych przysługuje stronie do dnia posiedzenia organu dyscyplinarnego.

    Źródło artykułu: