Kokpit Kibice

Unibax ukarany przez władze Ekstraligi!

Unibax został ukarany przez Speedway Ekstraligę i musi zapłacić grzywnę w wysokości 15 tys. zł. To efekt m.in. wniesienia i odpalenia materiałów pirotechnicznych podczas meczu ze Stelmet Falubazem.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Jak informuje portal torun.com.pl, organ dyscyplinarny wymierzył w sumie cztery kary na toruński klub. Dotyczą one także spotkania z Azotami Tauron Tarnów.

  1. Wniesienie przez toruńskich kibiców wyrobów pirotechnicznych i materiałów pożarowo niebezpiecznych na mecz rozegrany miedzy drużynami Unibax Toruń - Stelmet Zielona Góra w dnia 14 października 2012 roku.
  2. Rzucaniu na tor w czasie trwania w/w zawodów żużlowych niebezpiecznych przedmiotów.
  3. Zachowanie się kibiców drużyny KST Unibax s.a. w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych osób uczestniczących w imprezie masowej a także wniesienie przez toruńskich kibiców tejże drużyny na imprezę masową wyrobów pirotechniczne na mecz rozegrany miedzy drużynami Unibax Toruń – Azoty Tauron Tarnów w dniu 23 września 2012 roku.
  4. Rzucaniu na tor w czasie trwania meczu z Azotami Tarnów żużlowych niebezpiecznych przedmiotów.

Według informacji portalu torun.com.pl, przed meczem z zielonogórzanami doszło do spotkania zarządu klubu z przedstawicielami kibiców. Fani wówczas mieli obiecać, że żadne materiały pirotechniczne nie zostaną wniesione na MotoArenę.

Przypomnijmy, że był to pierwszy pojedynek o brązowy medal w ENEA Ekstralidze. Unibax zwyciężył w nim 50:40.

Źródło: Wirtualny Toruń - torun.com.pl

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Wirtualny Toruń - torun.com.pl

Komentarze (37):

Zobacz więcej komentarzy (24)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×