Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Karlsson kolejny sezon w Ostrowie?

Szwed Peter Karlsson otrzymał od zarządu Ostrovii propozycję startów w sezonie 2013. Jeśli przyjmie warunki ostrowskiego klubu 43-letni żużlowiec nadal będzie reprezentował barwy pierwszoligowca.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Peter Karlsson zdobył najwięcej punktów w historii spośród wszystkich obcokrajowców, jacy reprezentowali barwy ostrowskiego klubu. "PK" startował w Ostrowie w latach 2005-2007. Do grodu nad Ołobokiem wrócił w 2012 roku już w barwach Ostrovii. Stało się tak dzięki braciom Janowi i Andrzejowi Garcarkom, którzy sfinansowali kontrakt Szweda. W sezonie 2012 Karlsson miał być liderem Ostrovii. Jednak poza meczami na własnym torze, nie brylował już tak jak za dawnych lat. Szwed osiągnął dopiero siedemnastą średnią w pierwszej lidze. Na własnym torze zdobywał średnio 2,320 punktu, a na wyjazdach o ponad 1 punkt mniej.

Żużel na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów speedway'a! Kliknij i polub nas.

Mimo tego, Szwed jest nadal w kręgu zainteresowań działaczy, ale już tylko na warunkach określonych przez ostrowski klub. - Peter Karlsson jest brany pod uwagę przy budowaniu składu Ostrovii na 2013 rok, ale nie za wszelką cenę. Szwed otrzymał naszą ofertę. Jeśli ją przyjmie, będziemy się cieszyć. Jeśli nie, tragedii nie będziemy robić. Mamy ograniczone pieniądze i kontrakty muszą być podpisywane rozsądnie - wyjaśnia Michał Widera.

Zarząd Ostrovii czeka na odpowiedź Petera Karlssona. Być może już w piątek wyjaśni się, czy doświadczony żużlowiec nadal będzie reprezentował barwy klubu nad Ołobokiem. Jeśli Szwed zdecyduje się na dalsze starty w Ostrowie, kadra seniorów pierwszoligowca będzie już prawdopodobnie kompletna. - Jeśli klub będzie zainteresowany moimi dalszymi startami w Ostrowie, na pewno rozważę tę propozycję - mówił po 60. Turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego Peter Karlsson.

Peter Karlsson w sezonie 2012 brylował głównie na ostrowskim torze Peter Karlsson w sezonie 2012 brylował głównie na ostrowskim torze

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (26):
Zobacz więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×