KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Niespotykany gest Jonassona. Nie pojedzie w meczu z outsiderem, by zadebiutował junior!

W awizowanym składzie Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk w meczu z Kolejarzem Rawag Rawicz nie znalazł się Thomas H. Jonasson. Jak się okazuje, Szwed sam zrezygnował z występu!
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Thomas H. Jonasson na każdym kroku podkreśla, że zżył się z Gdańskiem i z Wybrzeżem, jednak takiego gestu mało kto mógł się spodziewać. Szwed jest kapitanem gdańskiej drużyny i biorąc pod uwagę jego wyniki w pierwszych meczach można było się spodziewać, że w spotkaniu z Kolejarzem Rawag Rawicz zdobędzie w okolicach kompletu punktów. Już wcześniej jednak deklarował, że gdy tylko zajdzie taka potrzeba, odda mecz koledze z drużyny. - Sprawy finansowe też są tu ważne i gdy wiem, że przywiózłbym w okolicach kompletu punktów, zarobiłbym sporo pieniędzy na utrzymanie rodziny. Myślę jednak, że byłbym w stanie na jakiś mecz oddać miejsce w składzie – mówił Jonasson w styczniu w obszernej rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Szwed, który w poprzednich meczach Renault Zdunek Wybrzeża oddawał swoje biegi w wyścigach nominowanych Marcelowi Szymko i Krystianowi Pieszczkowi, tym razem zdecydował, że… nie pojedzie w meczu! - Będę w niedzielę obecny w Gdańsku i pomogę chłopakom w parkingu. Powiedziałem jednak przedstawicielom klubu, że jeśli okaże się to w jakiś sposób pomocne, jestem gotowy zrezygnować ze startu. Wszyscy mówią, że mamy najsilniejszą ekipę w lidze, więc przy całym szacunku do rywali, jestem spokojny o wynik niedzielnego meczu. Wydaje się, że nie będzie lepszej okazji by bez ryzyka dać szansę któremuś z młodszych zawodników - powiedział Szwed w rozmowie z portalem trojmiasto.pl. - Pieniądze są dla mnie oczywiście ważne, ale nie najważniejsze. Nie widzę oznak by klub miał problemy finansowe, ale taka forma oszczędności na pewno się przyda. Dla mnie jeden odpuszczony mecz to nie tragedia - dodał.

W meczu z rawickim zespołem pod numerem dziesiątym awizowany został Marcel Szymko, a pod numerem czternastym Krystian Pieszczek. Dzięki gestowi Jonassona do debiutu ligowego szykowany jest więc urodzony 3 maja 1996 roku Patryk Beśko, który tym samym zadebiutuje w rozgrywkach ligowych jeszcze przed ukończeniem siedemnastego roku życia.

Dzięki niespotykanemu w dzisiejszym żużlu gestowi Jonassona, Patryk Beśko najprawdopodobniej zadebiutuje w rozgrywkach ligowych Dzięki niespotykanemu w dzisiejszym żużlu gestowi Jonassona, Patryk Beśko najprawdopodobniej zadebiutuje w rozgrywkach ligowych

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
trojmiasto.pl / inf. własna
Komentarze (128)
Zobacz więcej komentarzy (80)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×