Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Krótka historia meczów drużyn z Krakowa i Równego

Niedzielne spotkanie będzie dopiero trzecim w historii klubów z obu miast. Za każdym razem o zwycięstwie w meczu decydował ostatni wyścig.
Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba

Drużyna Kaskady Równe przystąpiła do rozgrywek drugiej ligi w sezonie 2011 - drugim po reaktywacji żużla w Krakowie. Ponieważ system rozgrywek przewidywał wyłącznie mecz i rewanż pomiędzy każdym z zespołów, Speedway Wanda z Kaskadą spotkały się dwukrotnie.

W pierwszym meczu, w Równem, dwa punkty zgarnęli gospodarze, a jego losy rozstrzygnęły się w ostatnim biegu. Zawodnicy Wandy w połowie spotkania zaczęli odrabiać 14-punktową stratę i byli nawet bliscy sukcesu, ale podwójna wygrana Tomasza Rempały i Piotra Śwista przesądziły o zwycięstwie Ukraińców. Liderem gości był wówczas Mads Korneliussen, który zgromadził 15 punktów w sześciu startach.

W rewanżu krakowianie prowadzili od początku do końca, chociaż i wtedy kibice czekali na rozstrzygnięcie do ostatnich wyścigów. W 15. odsłonie goście mieli jeszcze szansę na remis, ale Mariusz Fierlej i Jozsef Tabaka, pod nieobecność Korneliussena, pokonali Tomasza Rempałę i Stanisława Burzę. Mariusz Fierlej był też autorem najbardziej widowiskowej akcji w meczu, kiedy w 11. biegu o włos minął na mecie Rempałę. Punkt bonusowy został w Krakowie, ale to Kaskada uplasowała się w końcowej tabeli o jedno miejsce wyżej niż nieco zdekompletowana w pod koniec sezonu Speedway Wanda.

2011:
Równe - Kraków 47-43
Kraków - Równe 48-40

Ogółem:
Spotkań: 2
Zwycięstwa Krakowa: 1
Zwycięstwa Równego: 1
Remisy: 0

W Krakowie:
Spotkań: 1
Zwycięstwa Krakowa: 1
Zwycięstwa Równego: 0
Remisy: 0

W Równem:
Spotkań: 1
Zwycięstwa Krakowa: 0
Zwycięstwa Równego: 1
Remisy: 0

WYGRAJ BILET --->>>

Jesteś sympatykiem speedwaya? Odwiedź nasz żużlowy profil
na facebooku!


TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×