Jak Byki radzą sobie w Gorzowie?

W sobotę na torze w Gorzowie miejscowa Stal podejmie Fogo Unię Leszno. Zawodnicy Byków w przeszłości na stadionie im. Edwarda Jancarza notowali dobre rezultaty.

Grzegorz Zengota

"Zengi" w przeszłości notował dobre rezultaty na gorzowskim torze. Kilka lat temu był nawet jego rekordzistą. Najlepszy wynik Zengoty na stadionie im. Edwarda Jancarza miał miejsce w meczu fazy zasadniczej w 2010 roku. Wówczas to jeździec klubu z Zielonej Góry w pięciu wyścigach wywalczył 7 "oczek" i trzy bonusy. W tym samym roku w ćwierćfinałowym pojedynku "Zengi" zdobył 8 punktów. Gorzej powiodło mu się w zeszłorocznym spotkaniu Włókniarza Częstochowa w Gorzowie. Żużlowiec rodem z Zielonej Góry zakończył mecz z dorobkiem 5 punktów w pięciu biegach.

Średnia wyjazd 2012: 1,333 Średnia w Gorzowie (2010-2012): 1,533

Damian Baliński

Wychowanek leszczyńskiej Unii w ostatnich latach najlepszy występ na gorzowskim torze zanotował w sezonie 2010. Zdobył wówczas dla swojego klubu 9 punktów i bonus w pięciu startach. Rok później Baliński wywalczył 6 "oczek", a w zeszłym sezonie nie zapisał na swoim koncie żadnego punktu. Warto dodać, że leszczynianie rok temu odnieśli niespodziewane zwycięstwo na gorzowskim torze.

Średnia wyjazd 2012: 1,457 Średnia w Gorzowie (2010-2012): 1,333

Fredrik Lindgren

Szwed w trzech ostatnich latach miał często okazję do startów na torze w Gorzowie i z reguły notował dobre rezultaty. W dwóch poprzednich występach na torze Stali "Fredka" wywalczył po 10 punktów. Trzy lata temu zdobył 8 "oczek" i dwa bonusy, a najsłabszy występ starszego z braci Lindgrenów to 5 punktów i dwa bonusy.

Średnia wyjazd 2012: 1,444 Średnia w Gorzowie (2010-2012): 1,850

Spośród zawodników Fogo Unii Leszno najlepiej na torze w Gorzowie radzi sobie Fredrik Lindgren

Kenneth Bjerre

Duńczyk u progu sezonu zawodzi oczekiwania leszczyńskich działaczy i kibiców. Patrząc jednak na rezultaty osiągane przez tego żużlowca na gorzowskim torze, można mieć nadzieję, że Bjerre w końcu się przełamie. Dwa lata temu jako zawodnik klubu z Wrocławia Duńczyk wywalczył 13 punktów w sześciu startach. W innych dwóch występach mających miejsce w poprzednich latach Bjerre notował po 8 "oczek".

Średnia wyjazd 2012: 1,522 Średnia w Gorzowie (2010-2012): 1,813

Przemysław Pawlicki

Starszy z braci Pawlickich w przeszłości z powodzeniem startował w klubie z Gorzowa. Znajomość toru Pawlicki wykorzystał podczas zeszłorocznego meczu Unii, w którym zdobył 8 punktów oraz bonus, dzięki czemu walnie przyczynił się do zwycięstwa Byków.

Średnia wyjazd 2012: 1,840 Średnia w Gorzowie (2012): 1,800

Piotr Pawlicki

Junior leszczyńskiego klubu w ostatnich latach raz startował na torze w Gorzowie. W zeszłorocznym meczu Unii na stadionie im. Edwarda Jancarza Pawlicki zdobył 6 punktów w pięciu wyścigach. To właśnie w Gorzowie młodszy z braci Pawlickich świętował w 2011 roku zdobycie tytułu Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski.

Średnia wyjazd 2012: 1,421 Średnia w Gorzowie (2012): 1,200

Piotr Pawlicki na torze w Gorzowie zdobył tytuł MIMP

Tobiasz Musielak

Jedyny dobry występ Musielaka na gorzowskim torze miał miejsce rok temu, kiedy to junior Unii zdobył 7 "oczek" i dwa bonusy. We wcześniejszych latach młodszy z braci Musielaków notował zdecydowanie słabsze rezultaty.

Średnia wyjazd 2012: 1,361 Średnia w Gorzowie (2011-2012): 0,867