WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Z kartek kalendarza: Trzeci tytuł Ivana Maugera, urodziny Jeremiego Doncastera

W 1971 roku po raz trzeci Nowozelandczyk Ivan Mauger wywalczył tytuł najlepszego zawodnika na Wyspach. W 1961 roku na świat przyszedł Jeremy Doncaster, brązowy medalista IMŚ w sezonie 1989.
Przemysław Jany
Przemysław Jany

W sezonie 2005 od ćwierćfinałów zaczęła się walka o indywidualne mistrzostwo Polski. W Krośnie triumfował tarnowianin Janusz Kołodziej. Na łódzki owalu najlepszy okazał się Sebastian Ułamek z Częstochowy. Piotr Protasiewicz z Bydgoszczy wygrał zawody w Pile, a Tomasz Gapiński z Wrocławia w Rawiczu.

Wyniki ćwierćfinału w Krośnie:
1. Janusz Kołodziej (Tarnów) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Rafał Wilk (Krosno) - 13 (3,3,2,2,3)
3. Damian Baliński (Leszno) - 13 (2,2,3,3,3)
4. Robert Wardzała (Tarnów) - 12 (3,3,1,3,2)
5. Janusz Ślączka (Krosno) - 9+3 (2,3,3,1,0)
6. Grzegorz Rempała (Tarnów) - 9+2 (3,1,2,1,2)
7. Mariusz Węgrzyk (Ostrów Wlkp) - 8 (1,b,3,2,2)
8. Tomasz Rempała (Rzeszów) - 8 (2,2,1,2,1)
9. Mariusz Puszakowski (Toruń) - 7 (d2,2,2,b,3)
10. Piotr Rembas (Opole) - 6 (1,0,1,3,1)
11. Daniel Jeleniewski (Lublin) - 5 (1,1,1,2,)
12. Krystian Klecha (Bydgoszcz) - 5 (1,1,2,0,1)
13. Marek Mróz (Łódź) - 3 (0,0,0,2,1)
14. Adam Pietraszko (Lublin) - 3 (1,2,0,b,b)
15. Roman Chromik (Rybnik) - 2 (2,b,b,0,0)
16. Mariusz Staszewski (Zielona Góra) - 2 (d3,1,b,1,d3)

Wyniki ćwierćfinału w Łodzi:
1. Sebastian Ułamek (Częstochowa) - 13 (3,3,2,3,2)
2. Artur Pietrzyk (Ostrów Wlkp) - 13 (2,3,2,3,3)
3. Marcin Rempała (Tarnów) - 12 (3,3,0,3,3)
4. Tomasz Bajerski (Gdańsk) - 12 (3,2,3,2,2)
5. Sławomir Dudek (Gniezno) - 11 (1,2,3,2,3)
6. Piotr Paluch (Gorzów Wlkp) - 10 (2,2,1,2,3)
7. Robert Miśkowiak (Wrocław) - 8 (1,3,3,1,b)
8. Jordan Jurczyński (Łódź) - 7 (3,1,1,2,d1)
9. Krzysztof Buczkowski (Bydgoszcz) - 6 (2,1,2,u,1)
10. Stanisław Burza (Tarnów) - 5 (1,0,1,3,0)
11. Michał Rajkowski (Gorzów Wlkp) - 5 (0,1,3,0,1)
12. Mirosław Jabłoński (Gdańsk) - 5 (2,b,0,1,2)
13. Adam Fajfer (Grudziądz) - 5 (1,2,0,1,1)
14. Łukasz Jankowski (Leszno) - 4 (0,d3,2,1,1)
15. Tomasz Piszcz (Lublin) - 4 (b,1,1,b,2)
16. Grzegorz Dzik (Tarnów) - 0 (u,0,0,0,0)

Wyniki ćwierćfinału w Pile:
1. Piotr Protasiewicz (Bydgoszcz) - 12 (3,3,3,3,dst)
2. Piotr Świderski (Wrocław) - 12 (2,3,3,3,1)
3. Paweł Hlib (Gorzów Wlkp) - 11 (1,3,2,2,3)
4. Jacek Rempała (Leszno) - 11 (3,3,2,1,2)
5. Wiesław Jaguś (Toruń) - 10+3 (2,2,w2,3,3)
6. Grzegorz Knapp (Grudziądz) - 10+2 (3,2,2,1,2)
7. Michał Szczepaniak (Ostrów Wlkp) - 10+1 (2,2,3,0,3)
8. Sławomir Drabik (Częstochowa) - 8 (0,0,3,3,2)
9. Krzysztof Pecyna (Gorzów Wlkp) - 8 (1,2,w2,2,3)
10. Norbert Kościuch (Leszno) - 7 (2,1,1,2,1)
11. Rafał Kowalski (Gniezno) - 6 (3,1,d3,1,1)
12. Marcin Jaguś (Toruń) - 5 (0,0,2,1,2)
13. Kamil Brzozowski (Gorzów Wlkp) - 4 (1,1,0,2,0)
14. Łukasz Linette (Gniezno) - 2 (1,b,1,b,d3)
15. Robert Sawina (Bydgoszcz) - 2 (w/u,1,1,d2,w2)
16. Krzysztof Stojanowski (Zielona Góra) - 0 (u,w/u,w2,w2,w2)
17. Rafał Osumek (Częstochowa) - nsR
17. Adam Czechowicz (Opole) - nsR

Wyniki ćwierćfinału w Rawiczu:
1. Tomasz Gapiński (Wrocław) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Adam Skórnicki (Leszno) - 13 (3,3,2,2,3)
3. Tomasz Jędrzejak (Ostrów Wlkp) - 11 (2,3,3,3,w)
4. Paweł Staszek (Grudziądz) - 11 (2,2,2,2,3)
5. Jacek Gollob (Tarnów) - 10 (1,1,3,3,2)
6. Piotr Dym (Ostrów Wlkp) - 9 (2,2,2,3,0)
7. Krzysztof Jabłoński (Gdańsk) - 9 (1,3,3,2,w)
8. Grzegorz Kłopot (Gdańsk) - 8 (3,1,1,1,2)
9. Jacek Krzyżaniak (Bydgoszcz) - 7 (2,1,1,2,1)
10. Robert Mikołajczak (Rawicz) - 6 (1,2,2,d,31)
11. Dawid Cieślewicz (Gniezno) - 6 (1,1,1,1,2)
12. Andrzej Huszcza (Zielona Góra) - 5 (3,2,w,ns,ns)
13. Maciej Jąder (Rawicz) - 4 (0,0,0,1,3)
14. Michał Robacki (Bydgoszcz) - 4 (t,0,1,1,2)
15. Marcin Jankowski (Rawicz) - 1 (b,0,0,0,1)
16. Zbigniew Czerwiński (Rybnik) - 0 (b,0,ns,ns,ns)

W 1971 roku po raz trzeci Nowozelandczyk Ivan Mauger wywalczył złoty medal indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Na torze w Coventry rodak triumfatora Barry Briggs był drugi, a Tony Lomas zajął trzecią pozycję.

Wyniki finału IM Wielkiej Brytanii:
1. Ivan Mauger - 14 (3,3,3,3,2)
2. Barry Briggs - 13 (3,2,2,3,3)
3. Tony Lomas - 12 (0,3,3,3,3)
4. Bert Harkins - 9 (2,2,2,3,0)
5. Ray Wilson - 8 (3,1,3,1,0)
6. Martin Ashby - 8 (2,2,1,1,2)
7. Ronnie Moore - 7 (1,0,3,2,1)
8. Dave Younghusband - 7 (0,3,1,2,1)
9. Bob Kilby - 7 (2,2,1,1,1)
10. Eric Boocock - 6 (0,3,0,w/t,3)
11. Jim Airey - 6 (3,1,0,2,0)
12. Nigel Boocock - 6 (1,0,2,0,3)
13. Howard Cole - 6 (0,1,2,2,1)
14. Geoff Curtis - 6 (2,1,0,1,2)
15. John Bougler - 4 (1,0,1,0,2)
16. Arnold Haley - 1 (1,0,0,0,0)
17. Bill Andrew - 0R (0)
18. Garry Middleton - nsR

Cztery rundy decydowały o wyłonieniu indywidualnego mistrza Słowacji w sezonie 1984. Zawodnik z Żarnovicy Pavol Tonhauzer na własnym torze zapewnił sobie tytuł najlepszego zawodnika w kraju. Jego klubowi koledzy Zdeno Vaculik i Dusan Moravek zajęli dwie kolejne pozycje.

Klasyfikacja końcowa IM Słowacji:
1. Pavol Tonhauzer (Żarnovica)
2. Zdeno Vaculik (Żarnovica)
3. Dusan Moravek (Żarnovica)
4. Jaroslav Drahos (Zohor)
5. Pavol Kaliak (Żarnovica)
6. Tibor Pruzinsky (Zohor)
7. Jozef Belica (Żarnovica)
8. Dusan Visvader (Zohor)
9. Lubomir Rajcan (Żarnovica)
10. Miroslav Lauko (Żarnovica)
11. Jan Bakarac (Zohor)
12. Jaroslav Huraj (Żarnovica)
13. Jozef Zavadsky (Żarnovica)

Urodziny 16 czerwca obchodzą:

Jeremy Doncaster (ur. 1961) - Anglik, drużynowy mistrz świata (1989) i wice mistrz (1986-1987, 1990). Brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata w sezonie (1989). Pięciokrotny finalista IMŚ na długim torze (1984-11m, 1985-9m., 1995-11m., 1997-10m., 1999-11m.). Indywidualny mistrz Europy w wyścigach na torze trawiastym (1982). Drugi wice mistrz Wielkiej Brytanii (1986, 1990). Reprezentant klubów z Tarnowa i Machowej.

Jan Sulewski (ur. 1943) - drużynowy wice mistrz Polski (1967). Reprezentant klubów z Zielonej Góry i Gdańska.

Inni zawodnicy, którzy urodzili się tego samego dnia:
Tommi Ahlgren (Finlandia) - 1980
Andre Cross (Anglia) - 1967
Sjors De Jong (Holandia) - 1982
Randy DiFrancesco (Stany Zjednoczone) - 1968
Stanisław Frącewicz (Polska) - 1930
Graeme Gordon (Anglia) - 1976
Marian Grzelak (Polska) - 1941
Paweł Jackiewicz (Polska) - 1991
Kell Kerrigan (Stany Zjednoczone) - 1970
Scott Scarborough (Stany Zjednoczone) - 1961
Martin Theobald (Niemcy) - 1965
Shane Weller (Australia) - 1983
Michaił Witrik (Rosja) - 1983
Alojzy Wojtyniak (Polska) - 1937

16 czerwca odeszli od nas:

W 1999 roku, Sławomir Abakumow, reprezentant klubu z Gdańska, urodzony 20 października 1969 w Gdańsku.

W 1987 roku, Henryk Gelfort, reprezentant klubów z Żagania i Zielonej Góry, urodzony 17 października 1927 w Stypułowie.

W 1991 roku, Jiri Hurych, reprezentant Czechosłowacji, zginął na torze trawiastym w francuskim Miramont. urodzony 13 sierpnia 1970 roku.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • kibic Unii T 0
    Pamiętny sezon Jaśka Kołodzieja, w tamtym sezonie od eliminacji aż po finał zdobywał same komplety zdobywając swój pierwszy złoty medal IMP.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×