WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Krystian Rempała zdawał egzamin na licencję "Ż" jako zawodnik PGE Marmy

We wtorek adepci żużla przystąpili do egzaminu na licencję "Ż" w Rzeszowie. W tym gronie znalazł się Krystian Rempała, zgłoszony jako zawodnik rzeszowskiego klubu.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Egzamin był dwukrotnie przesuwany. We wtorek w końcu doszedł do skutku. Kandydaci na żużlowców najpierw zdawali część praktyczną (jazda indywidualna i w czwórkę), a następnie przystąpili do rozwiązywania zadań teoretycznych. - Wszyscy uczestnicy przebrnęli przez pierwszą część - wyjaśnia prezes PGE Marmy Marta Półtorak. - Wykazywali dużą ambicję i radzili sobie świetnie.

Wśród ośmiu adeptów znalazło się czterech przedstawicieli gospodarzy, między innymi Krystian Rempała, syn Jacka. Jeśli 15-letni Krystian uzyska licencję, będzie mógł w tym roku ścigać się tylko w rozgrywkach młodzieżowych. - Wystąpi w nich jako nasz zawodnik - podkreśla Marta Półtorak. - Nie wiemy natomiast, jak potoczy się jego dalsza kariera i barwy którego klubu będzie reprezentował. Pamiętajmy, że jego wujek Marcin zdawał licencję w Rzeszowie, ale na następne lata związał się z Tarnowem. Niewykluczone, że z Krystianem będzie podobnie. Chcieliśmy mu stworzyć warunki, zaopiekować się nim, lecz sam zdecyduje, gdzie ostatecznie będzie startował. Ma zadatki na dobrego żużlowca.

Krystian Rempała, podobnie jak jego wujek Marcin, przygodę z żużlem rozpocznie od klubu z Rzeszowa Krystian Rempała, podobnie jak jego wujek Marcin, przygodę z żużlem rozpocznie od klubu z Rzeszowa
- Gratuluję mu, ponieważ na egzaminie pojechał bardzo ładnie - dodaje prezes Półtorak. - Jeśli nadal będzie się tak rozwijał, to powinien cieszyć oko nie tylko kibiców w Rzeszowie czy Tarnowie, ale w całej Polsce. Na razie bawi się żużlem, potrzebuje spokoju i powinniśmy zrobić wszystko, by go na samym początku drogi nie zaszczuć. Najważniejsze, żeby mógł jak najczęściej jeździć i uczyć się, a o przynależności klubowej jeszcze będzie miał prawo zdecydować.

Rzeszowski klub zamierza kłaść nacisk na pracę z juniorami. - Wielkie ukłony w stronę wszystkich osób, które poświęcają się szkoleniu młodzieży - mówi Marta Półtorak. - To szalenia trudna sztuka. Żużel to drogi sport, wymagający dużego wysiłku i cierpliwości. Praktycznie w każdym roku kilku chłopaków zdobywało licencję, ale nie potrafiło wypłynąć na głębsze wody. Przed adeptami lata ciężkiej i żmudnej pracy, bo póki co są w żużlowym przedszkolu. Dobrze, że ci młodzi ludzie, w czasie gdy rozrywka komputerowa jest tak łatwo osiągalna, chcą skupić się na sporcie. Jestem pod ich sporym wrażeniem. Mam nadzieję, że wyrosną na prawdziwych sportowców - w życiu i na torze.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (38):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • RzEsZoW 0
  Hehehehe! - nie - tutaj się nie da! Jachu dobrze wie! - Stal to wróg! - i tak ma zostać:D
  Adee Możemy sobie tu dyskutować :) Mam chociaż nadzieje że Jasiek lub ktoś z jego otoczenia to czyta :) Bo niebawem się okaże że przekabacą i Koldiego żeby jechał dla rudej :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • smok 0
  Ale wychowankiem jest już Rzeszowa.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • polska1410 zielonka 0
  obciazyc jacusia kosztami pobytu na zgrupowaniu synaka z unia to caly jacus klan rempalow
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (38)
Pokaż więcej komentarzy (38)
Pokaż więcej komentarzy (38)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×