Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Gdańszczanie zapraszają na mecz gimnazjalistów

Blisko tysiąc biletów na spotkanie Renault Zdunek Wybrzeże - Lokomotiv trafi do gimnazjalistów z województwa pomorskiego. Gdański klub chce kontynuować strategię promowania żużla wśród młodzieży.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Wejściówki trafią do najlepszych uczniów ponad czterystu pomorskich gimnazjów. - Do szkół trafiły po dwa zaproszenia dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2012/2013. Wybór czy bilety trafią do uczniów z najlepszą średnią czy też do uczestników olimpiad naukowych lub sportowych pozostawiamy dyrekcjom szkół - powiedział Grzegorz Rogalski, rzecznik prasowy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Poza uczniami z najlepszymi wynikami szkolnymi na bezpłatne wejście liczyć mogą wszyscy uczestnicy turnieju rowerowego Pomerania 1,5 km Bike Cup organizowanego od czerwca na gdańskim stadionie. Jak się okazuje, to właśnie turniej rowerowy przyczynił się do takiego prezentu dla uczniów. - Podczas przygotowań do turnieju Pomerania 1,5 km Bike Cup przedstawiciele naszego klubu odwiedzili niemal 200 gimnazjów, gdzie podczas spotkań z dyrektorami ustalili scenariusz prowadzonej obecnie akcji. W bardzo wielu miejscach naszego województwa okazywało się bowiem, iż uczniowie nie mają pojęcia, że w Gdańsku jest klub żużlowy. Swoimi działaniami zamierzamy to systematycznie zmieniać - kontynuuje Rogalski.

W ostatnich dniach podobną akcję ogłosił Stelmet Falubaz Zielona Góra. Czy ta akcja nie przyczyniła się do analogicznej właśnie w Gdańsku? - Oczywiście słyszeliśmy o działaniach Falubazu. Trudno jednak mówić o plagiacie, kiedy nasze zaproszenia dotarły już do szkół, a sam pomysł powstał kilka tygodni temu. Co więcej, spotkanie z drużyną z Łotwy nie jest pierwszym pojedynkiem, na które zapewniamy uczniom darmowy wstęp. Praktycznie na każdym meczu mieliśmy grupę młodzieży, która dostała okazję bezpłatnego podziwiana żużlowych emocji. Cieszymy się, że działania różnych klubów zmierzają w podobną stronę, bo świadczy to o tym, iż żużlowe środowisko dba o rozwój dyscypliny wśród młodzieży. To zawsze jest zjawiskiem, które należy odbierać pozytywnie - zakończył Grzegorz Rogalski.

Działania gdańskiego klubu przyczynią się do stałego wzrostu frekwencji? Działania gdańskiego klubu przyczynią się do stałego wzrostu frekwencji?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×