Zielonogórzanie z reguły mają miłe wspomnienia z MotoAreny. Jak podopieczni Rafała Dobruckiego w minionych latach radzili sobie na toruńskim obiekcie?

Dawid Borek
Dawid Borek

Mikkel B. Jensen

Duńczyk nigdy jeszcze nie startował na MotoArenie. W niedzielę na debiut się raczej nie zanosi, gdyż zielonogórzanie w miejsce Jensena wystawią Andreasa Jossona, za którego zastosują Zastępstwo Zawodnika.

Średnia biegowa w Toruniu: nigdy nie startował
Średnia wyjazdowa (2013): 0,333

Adrian Gomólski

Starszy z braci Gomólskich ostatni raz na MotoArenie jeździł w 2009 roku. Miało to miejsce podczas Finału IMP. Nowy zawodnik Stelmet Falubazu w turnieju zdobył 5 punktów w 5 startach, co pozwoliło mu na zajęcie 11. miejsca. Czy 26-latek w Toruniu zdobędzie pierwsze ligowe punkty dla zielonogórskiej drużyny?

Średnia biegowa w Toruniu (2009): 1,000 Średnia wyjazdowa (2013): nie startował
Gomólski w bieżącym sezonie nie startował jeszcze w meczu ligowym na wyjeździe Gomólski w bieżącym sezonie nie startował jeszcze w meczu ligowym na wyjeździe
Piotr Protasiewicz

"PePe" udane występy na toruńskim obiekcie przeplatał ze słabszymi. Przed rokiem podczas półfinału Złotego Kasku na MotoArenie zdobył aż 14 punktów, by po trzech dniach w pojedynku ligowym zapisać na swoim koncie tylko 5 "oczek". Protasiewicz w ostatnich spotkaniach udowadniał, że pożegnał się już z problemami sprzętowymi. Doświadczony żużlowiec zaprezentuje skuteczną jazdę także w Toruniu?

Średnia biegowa w Toruniu (2009-2012): 1,813
Średnia wyjazdowa (2013): 1,833

Krzysztof Jabłoński

Wychowanek klubu z Gniezna ostatni raz startował na MotoArenie przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Wtedy to w treningowym turnieju indywidualnym niespełna 36-latek był bezkonkurencyjny - pojawił się na torze trzykrotnie i wygrał każdy z wyścigów. Wcześniejsze zawody Jabłońskiego w Toruniu miały miejsce w 2011 roku podczas finału Złotego Kasku. Po słabszym początku "Jabłko" odniósł zwycięstwo w dwóch ostatnich gonitwach, co oznacza, że starszy z braci Jabłońskich wygrał pięć ostatnich biegów na toruńskim stadionie. Mistrz Europy z 2006 roku udowodni, że odpowiada mu tor na MotoArenie?

Średnia biegowa w Toruniu (2009-2013): 1,800
Średnia wyjazdowa (2013): 1,000

Jarosław Hampel

W trwających rozgrywkach ENEA Ekstraligi Hampel bryluje niemal w każdym ligowym pojedynku. Najskuteczniejszy żużlowiec zielonogórskiej drużyny powinien być liderem zespołu także podczas spotkania w Toruniu. "Mały" notował już bardzo udane występy na MotoArenie - w 2011 roku zajął 2. miejsce podczas Grand Prix Polski, a rok wcześniej uplasował się w tych zawodach na 3. pozycji. 31-latek nie ustrzegł się także wpadek podczas startów na toruńskim obiekcie, lecz mimo słabszych spotkań to Hampel ma w zielonogórskim zespole najwyższą średnią biegopunktową w mieście nad Wisłą.

Średnia biegowa w Toruniu (2009-2012): 2,033 Średnia wyjazdowa (2013): 2,324
Hampel jest pewnym punktem Stelmet Falubazu niemal w każdym pojedynku Hampel jest pewnym punktem Stelmet Falubazu niemal w każdym pojedynku
Patryk Dudek

"Duzers" może mieć miłe wspomnienia z MotoAreny. W ubiegłym sezonie lider formacji młodzieżowej Stelmet Falubazu podczas zawodów w Toruniu dwukrotnie zdobywał 10 punktów w pięciu biegach, co dobrze wróży zielonogórskiej drużynie na najbliższy pojedynek. 21-latek wystarczająco zregeneruje siły po sobotnim finale DPŚ w Pradze i pojedzie kolejny udany mecz ligowy?

Średnia biegowa w Toruniu (2009-2012): 1,736
Średnia wyjazdowa (2013): 1,906

Kamil Adamczewski

Tor w Toruniu z pewnością nie jest ulubionym obiektem Kamila Adamczewskiego. Wychowanek klubu z Leszna wystąpił łącznie w 22 biegach na MotoArenie, w których zdobył zaledwie 25 punktów. 20-latek w trwającym sezonie nie może zaliczyć udanego meczu ligowego na wyjeździe. Czy zmieni się to w najbliższą niedzielę?

Średnia biegowa w Toruniu (2009-2013): 0,880
Średnia wyjazdowa (2013): 0,364

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!