WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Album o historii Łańcucha Herbowego wkrótce w sprzedaży

W niedzielę odbędzie się premiera publikacji, która powinna zainteresować fanów czarnego sportu. Mowa o albumie "Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego – historia warta spisania".
Dawid Bilski
Dawid Bilski

W ubiegłym roku odbyła się 60. edycja tej imprezy. Dłuższą historię w Europie ma tylko Zlata Prilba w Pardubicach. Maciej Kmiecik (dziennikarz portalu SportoweFakty.pl) i Artur Małecki, którzy przed rokiem wydali książkę pt. "Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim", teraz postanowili w jednej publikacji przypomnieć historię rozgrywania zawodów o Łańcuch Herbowy.

- Po sukcesie wydawniczym pierwszej książki "Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim", kibice pytali się, czy ukaże się ilustrowany album o ostrowskim żużlu. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się stworzyć album o turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego. Mamy nadzieję, że spotka się on z tak samo ciepłym przyjęciem, jak poprzednia publikacja. Notabene ci, którzy nie zdążyli nabyć poprzedniej książki o 80 latach ostrowskiego żużla, będą mogli ją teraz zakupić. Zapraszamy do lektury obu publikacji - mówi Maciej Kmiecik.

Okładka wydanego albumu Okładka wydanego albumu

Najnowsza publikacja swoją premierę będzie miała w niedzielę przed meczem ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovii z GKM-em Grudziądz o godzinie 17.00 w holu trybuny głównej Stadionu Miejskiego. Dlaczego warto posiadać w swojej kolekcji taki album? - Znajdziecie tam Państwo unikalne fotografie z każdego turnieju na przestrzeni ponad 60 lat, okładki programów, plakaty zawodów, podia zwycięzców oraz zmieniające się na przestrzeni lat główne trofea ostrowskiej imprezy. Do tego oczywiście wyniki i ciekawe statystyki, a także listę zwycięzców oraz wykaz wszystkich żużlowców, którzy brali udział w tej imprezie. Całość okraszona jest ciekawym opisem poszczególnych turniejów, ubrana w oryginalną szatę graficzną, o którą zadbał Wojciech Tarchalski - zachęcają autorzy.
To będzie ciekawa lektura dla fanów czarnego sportu To będzie ciekawa lektura dla fanów czarnego sportu

Wydawcą albumu jest Stowarzyszenie "My Południowa Wielkopolska". Publikacja nie ukazałaby się bez wsparcia Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz pomocy firm - sponsorów ostrowskiego żużla, którym wydawca i autorzy serdecznie dziękują. Patronat nad wydawnictwem sprawuje portal SportoweFakty.pl
Album posiada wiele historycznych fotografii Album posiada wiele historycznych fotografii

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×