Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Lokomotiv z szansą na powtórzenie wyniku z 2012 roku

Dopiero po raz 9. Lokomotiv Daugavpils zmierzy się z zespołem z Lublina. W tej krótkiej historii spotkań lepiej wypadają lublinianie.
Konrad Mazur
Konrad Mazur

Na dziewięć rozegranych dotychczas meczów pomiędzy zespołami z tych miast więcej wygrali lublinianie, którzy mają na swoim koncie 5 zwycięstw. Łotyszom udało się pokonać lublinian tylko dwa razy. Jeden raz drużyny musiały się podzielić punktami. 

W niedzielę będzie miało miejsce piąte starcie na torze w Daugavpils. Z czterech odjechanych spotkań u siebie Lokomotiv był w stanie wygrać połowę. W jednym meczu Łotysze nie sprostali gościom. A w kolejnym zanotowano jedyny remis. 

Trzeba przyznać, że zwycięstwa Lokomotivu nad ekipą z Lublina były bardzo obiecujące. Przed rokiem podopieczni Nikołaja Kokina pokonali Lubelski Węgiel KMŻ Lublin 55:35. Największy udział w tym triumfie mieli Mikael Max i Kjastas Puodżuks, którzy wywalczyli po 11 punktów. Z dobrej strony pokazał się też Andrzej Lebiediew, zdobywca 9 oczek. U gości najlepiej zapunktował Robert Miśkowiak (13 punktów w 6 startach).

Do prawdziwego pogromu doszło w 2007 r. Oba zespoły spotkały się ze sobą w meczach barażowych, którego stawką był byt w I lidze. Lokomotiv Daugavpils bez żadnych problemów poradził sobie z lublinianami i praktycznie jedną potyczką przesądził o historycznym awansie do I ligi. W tamtym spotkaniu nie do ugryzienia byli Grigorij Łaguta (15 punktów), Maksim Bogdanow (14+1) i Piotr Świst (11+1), którzy nie przegrali żadnego biegu. Honor lubelskiej drużyny próbował ratować Tomasz Piszcz, który zakończył zawody z 10 oczkami.

Lubelski zespół już wysoko przegrywał na Łotwie, czy tak będzie i tym razem? Lubelski zespół już wysoko przegrywał na Łotwie, czy tak będzie i tym razem?

Historia spotkań:

2007:
Daugavpils - Lublin 68:24
Lublin - Daugavpils 53:40

2012:
Daugavpils - Lublin 55:35
Lublin - Daugavpils 58:32
Daugavpils - Lublin 42:48
Lublin - Daugavpils 57:33

2013:
Daugavpils – Lublin 45:45
Lublin – Daugavpils 60:30

Ogółem:
Spotkań: 8
Zwycięstw Lublina: 5
Zwycięstw Daugavpils: 2
Remisów: 1

W Lublinie:
Spotkań: 4
Zwycięstw gospodarzy: 4
Zwycięstw gości: 0
Remisów: 0

W Daugavpils:
Spotkań: 4
Zwycięstw gospodarzy: 2
Zwycięstw gości: 1
Remisów: 1

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×