KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Niedzielne mecze oczami Jacka Gajewskiego

W niedzielę zostaną rozegrane po dwa spotkania I oraz II ligi. Wyniki wszystkich spotkań wytypował ekspert portalu SportoweFakty.pl, Jacek Gajewski

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

I liga

GKM Grudziądz - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Powiem szczerze, że mam duży problem z wytypowaniem wyniku tego meczu. W rundzie zasadniczej gdańszczanie wygrali w Grudziądzu, a grudziądzanie w Gdańsku. Własny tor nie stanowi więc tak dużego handicapu w przypadku tych drużyn. Mają one wyrównane składy. Renault Zdunek Wybrzeże ma jednak lepszy duet juniorów. Zwłaszcza Pieszczek jedzie znakomicie i w wielu sytuacjach ratuje wynik. Może tu się zarysować jakaś przewaga. GKM jak myśli o nawiązaniu walki o awans nie może przegrać, a jak wygrają gdańszczanie, kwestia awansu jest przesądzona. Typuję wynik: 47:43.

Lokomotiv Daugavpils - Lubelski Węgiel KMŻ Lublin

Zapowiada się rzeź niewiniątek. Lokomotiv nie powinien mieć jakichkolwiek problemów ze zwycięstwem. Z klubem z Lublina jest dziwna i chora sytuacja. Drużyna awansowała do pierwszej czwórki, ale odpuszcza mecze. Szkoda, że ten awans w ogóle nastąpił, bo jestem przekonany, że kluby z Łodzi i z Ostrowa potraktowałyby tę rundę bardziej profesjonalnie. W Lublinie zrobili coś podobnego do tego, co w Bydgoszczy. Sytuacja, w którym klub odpuszcza totalnie, tłumacząc się względami finansowymi nie jest najlepsza dla żużla. Typuję wynik: 65:25.

II liga

KSM Krosno - ŻKS ROW Rybnik 

Rybniczanie od jakiegoś czasu są głównym faworytem II ligi i są na dobrej drodze, aby ją wygrać. Drużyna jest mądrze prowadzona, poukładana i powinna sobie poradzić w Krośnie. KSM miał bardzo dobry początek rozgrywek, ale ostatnie mecze nie są najlepsze w ich wykonaniu. ŻKS ROW zmierza coraz pewniej do awansu. Typuję wynik: 41:49.

Kolejarz Opole - Speedway Wanda Instal Kraków 

Duże znaczenie może mieć wzmocnienie Kolejarza, jakim jest Szymon Woźniak. Powinien być to języczek u wagi i może on zdobyć wiele punktów, bo jest ogromnym wzmocnieniem siły juniorów. To drużyny o podobnym potencjale. Może Wanda jest odrobinę mocniejsza, ale Kolejarz dobrze spisuje się na swoim torze i ma szansę na wygraną. Typuję wynik: 48:42.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×