KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sławomir Kryjom: Przekazałem decyzję rady nadzorczej i zawodnicy się spakowali

Sławomir Kryjom był osobą, która przekazała zawodnikom Unibaksu decyzję o oddaniu walkowerem meczu w Zielonej Górze. Menedżer uważa, iż żużlowcy nie sprawiali wrażenia, że na pewno chcieli jechać.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Wkrótce po opuszczeniu Zielonej Góry przez Unibax zaczęły pojawiać się informacje mówiące o tym, że żużlowcy toruńskiej drużyny chcieli wystąpić w meczu i nie było łatwo zrozumieć im, że zgodnie z decyzją rady nadzorczej ich drużyna rezygnuje z jazdy. Na poniedziałkowej konferencji prasowej menedżer Sławomir Kryjom był o to pytanie przez dziennikarzy. - Rozmawiałem z każdym zawodnikiem i nie odniosłem wrażenia, że na pewno chcieli jechać - mówił Kryjom. - Wszyscy jesteśmy zespołem, razem przegrywamy i razem wygrywamy. Nie ma tu problemu z komunikacją. Przekazałem decyzję rady nadzorczej i zawodnicy się spakowali. Po godzinie, gdy Zielona Góra łaskawie wypuściła nas z parku maszyn, opuściliśmy stadion.

Unibax miał nadzieję, że Tomasz Gollob nie okaże się na tyle poważnie kontuzjowany, by nie móc szybko wrócić na tor. W tej sytuacji to właśnie Kryjom negocjował z zielonogórzanami w sprawie przełożenia niedzielnych zawodów. - Pierwsze rokowania menedżera Tomasza Gaszyńskiego były takie, że będzie szansa aby Tomek Gollob podjął rywalizację. Cały czas liczyliśmy się z tym, że ten mecz finałowy należy rozegrać w jak najbardziej optymalnych składach, żeby to widowisko było godne finału. Według pierwszych rokowań lekarzy istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że Tomasz Gollob będzie gotowy za tydzień lub dwa, może za dziesięć dni. Stąd taka a nie inna nasza propozycja. Niestety, Zielona Góra na nią nie przystała, i stało się tak jak się stało.

Choć toruński klub oddał mecz walkowerem i żużlowe święto skończyło się skandalem, Unibax jest zdania, że chodziło o godne zakończenie sezonu, a do tego niezbędny był skład z Gollobem. - Będę powtarzał, zależało nam na tym, żeby finał mistrzostw Polski, finał Enea Ekstraligi miał taką obsadę zawodniczą, by był godny finału najlepszej ligi świata - powiedział Sławomir Kryjom.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Zobacz jak Unibax opuszcza stadion w Zielonej Górze
Materiał przygotowany i dostarczony przez Enea Ekstraliga/x-news. Na podstawie warunków licencyjnych jest on dostępny wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń 40:0

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (310)
 • ogień i miecz Zgłoś komentarz
  Schowaj się Kryjom do końca sezonu i już nic nie gadaj. Dostatecznie nas kibiców sponiewieraliście moralnie , nie pogrążaj już bardziej drużyny.
  • a5 Zgłoś komentarz
   Wracaj po Kryjomu do domu bo wstyd Panie Kryjom,wstyd,generalnie pieniądze to nie jest wszystko.Honor jest takie stare wyświechtane słowo,trzeba znać jego znaczenie.Także na PANA miejscu
   Czytaj całość
   wracałbym do domu poKRYJOJmu
   • DEX Zgłoś komentarz
    Kryjom, to słabe...
    • netoperek Zgłoś komentarz
     "Zielona Góra ŁASKAWIE wypuściła nas z parku maszyn..." Bez komentarza.
     • woockash Zgłoś komentarz
      Co za ciekawa rywalizacja w konkurencji "dętka roku". Rzeszów i Leszno walczą łokieć w łokieć o upragniony tytuł, a tu panowie KKK przeciskają się między nimi niczym niezapomniany Joe
      Czytaj całość
      Screen za swoich najlepszych lat!!! Unibax "dętka 2013"! Dlaczego Unibax a nie tylko KKK? BO JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO.
      • johny stal Zgłoś komentarz
       Degradacja do I ligi,10 mln kary, brąz dla Częstochowy - srebro Tarnów... Nie wiem może zrobić ustawkę w lesie i takie małe podium dla Kryjoma żeby mógł wszystkich kibiców Polskiego
       Czytaj całość
       Speedway-a przeprosić - tylko nie wiem czy żywy wyjdzie z tego...
       • Henryk Zgłoś komentarz
        Oj, Panie Kryjom coś Pan ukrywasz ?.
        • Specjals Zgłoś komentarz
         panie Kryjom, a kiedy pan sie spakuje?
         • pusiu Zgłoś komentarz
          Ja pitole ,niebawem dojdzie do tego ,że to zieleonogórzanie są winni całego zamieszania i toruń(specjalnie z małej litery) będzie żadał przyznania złotych medali sobie
          • Jakub81 Zgłoś komentarz
           Nie wierzę że zawodnicy nie chcieli jechać,to był pomysł pana Karkosika i Kryjoma,wstyd i hańba uciekać z podkulonym ogonem.
           • Mirosław Klincewicz Zgłoś komentarz
            Dzis w Gdańsku finał MMPPK,niech Rada Unibaksu nie wystawia swojej drużyny bo przecież kontuzjowany jest Tomasz Gollob ,ps szybkiego powrotu do zdrowia panie Tomaszu
            • pucio72 Zgłoś komentarz
             haha Kryjom nie rycz , 10 lat w Lesznie kopałeś dziury , czym sam z dumą się obnosisz i znalazłeś prace to i teraz znajdziesz .
             • Raaf Zgłoś komentarz
              Jeżeli prawdą jest to, że zawodnicy z Torunia nie chcieli wyjechać do meczu, to znaczy, że nie są godni miana sportowca. W związku z powyższym, powinny zostać przynajmniej na jeden rok
              Czytaj całość
              zdyskwalifikowani.
              Zobacz więcej komentarzy (167)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×