Kokpit Kibice

Wybrzeże chce zorganizować nowe zawody rangi mistrzowskiej na PGE Arenie Gdańsk!

Działacze Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk zgłosili Polskiemu Związkowi Motorowemu chęć organizacji Superpucharu Polski Par Klubowych, który miałby się odbywać na PGE Arenie Gdańsk, arenie Euro 2012.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Na czym miałby polegać Superpuchar Polski Par Klubowych? - Wysłaliśmy pismo do PZMot-u w tej sprawie. Miałby on się odbyć na PGE Arenie Gdańsk. Mamy najlepszą ligę na świecie i powinniśmy promować swój produkt. Odbywałoby się to na takich zasadach, że jechałby najlepszy polski zawodnik, najlepszy zagraniczny zawodnik i junior, który musiałby wystąpić w co najmniej dwóch wyścigach. Mamy promować swoich zawodników oraz gwiazdy, które jeżdżą w naszej lidze - wyjaśnił Robert Terlecki, prezes Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Co ciekawe, gdańszczanie rozmawiają ze sponsorami, którzy mieliby pomóc w organizacji tych zawodów, co miałoby zagwarantować wysoką rangę wydarzenia i udział najlepszych polskich zawodników. - Główna nagroda byłaby bardzo wysoka. W grę wchodzą duże pieniądze. To poziom mogący zagwarantować pełną widownię na PGE Arenie Gdańsk - dodał Terlecki w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Nie jest to nowy pomysł. W latach 1999-2000 odbywały się podobne zawody - Winterthur Cup, organizowane przez firmę Speedway Star Promotion, której właścicielami byli Robert i Andrzej Terlecccy. Pierwsza edycja odbyła się w Gdańsku, a na stadion przyszedł komplet publiczności. Wówczas wygrała drużyna Włókniarza Malmy Częstochowa, w barwach której startował Mark Loram i Sławomir Drabik , przed Jutrzenką Polonią Bydgoszcz (Tomasz Gollob i Ryan Sullivan), Atlasem Wrocław (Jason Crump, Jacek Krzyżaniak). Startowały też Ludwik Polonia Piła (Hans Nielsen, Rafał Dobrucki), Lotos Wybrzeże Gdańsk (Tony Rickardsson, Sebastian Ułamek), Unia Leszno (Leigh Adams, Roman Jankowski) i Kuntersztyn Roleski Grudziądz (Stefan Dannoe, Robert Dados). Rok później turniej odbył się w Częstochowie. Wystąpiło tam aż dwanaście par klubowych, złożonych z najlepszych polskich i zagranicznych żużlowców. Turniej poprzedziły eliminacje, a w 24-biegowym turnieju wygrała drużyna Polonii Bydgoszcz, przed Lotosem Wybrzeże Gdańsk i Radsonem Malma Włókniarzem Częstochowa.

Gdy Superpuchar Polski Par Klubowych miałby wysoką rangę i stałby się cyklicznym turniejem, w przypadku pozyskania solidnych sponsorów gwarantujących wysokie nagrody mógłby stać się jednym z najbardziej prestiżowych trofeów w polskim żużlu.

Superpuchar Polski Par Klubowych miałby się odbywać na PGE Arenie Gdańsk Superpuchar Polski Par Klubowych miałby się odbywać na PGE Arenie Gdańsk


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Superpuchar Polski Par Klubowych jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (26):

Zobacz więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×