KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trzy rundy Speedway Best Pairs! Milion złotych w puli nagród!

Poznaliśmy plany firmy One Sport w zakresie kontynuacji zawodów Speedway Best Pairs. Będą się one składać z trzech rund, a inaugurację zaplanowano na 28 marca w Toruniu. Cały cykl live w Eurosporcie!

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Pierwsza edycja wspomnianych zawodów odbyła się w czerwcu 2013 roku na Motoarenie. Zmagania par zakończyły się zwycięstwem Polaków - Tomasza Golloba i Adriana Miedzińskiego. Na podium stanęli oprócz tego Rosjanie oraz Duńczycy. Rywalizacja ta cieszyła się dużą popularnością i była transmitowana na żywo przez Eurosport, będący tytularnym sponsorem imprezy.

Zmagania w Speedway Best Pairs będą kontynuowane także w sezonie 2014. Tym razem odbędą się trzy rundy, a pierwszą z nich zobaczymy 28 marca na MotoArenie w Toruniu. Wybór tego obiektu jest nieprzypadkowy ze względu na zadaszenie toru. Powinno to uniezależnić organizację zawodów od warunków pogodowych.

Dwie kolejne rundy odbędą się w maju. Pierwsza z nich w Niemczech, prawdopodobnie na torze w Landshut. Zmagania zakończą się 23 dnia tego miesiąca w Skandynawii, najpewniej w Szwecji. Firma One Sport prowadzi obecnie finalne rozmowy z organizatorami tych zawodów.
Zmagania w Speedway Best Pairs będą się składać z trzech rund, a pierwszą z nich zaplanowano na 28 marca 2014 roku w Toruniu Zmagania w Speedway Best Pairs będą się składać z trzech rund, a pierwszą z nich zaplanowano na 28 marca 2014 roku w Toruniu
Pula nagród w trzech turniejach wyniesie milion złotych, na co składać się będzie m.in. 80 tysięcy złotych za zwycięstwo w zawodach. Zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzyma dodatkowo 90 tys. złotych. Dla porównania czterej reprezentanci kraju, którzy wygrywają zmagania w Drużynowym Pucharze Świata, otrzymują do podziału 70 tysięcy złotych.

Podobnie jak w poprzednim roku, w zawodach Speedway Best Pairs wystąpią najlepsze pary świata. Oprócz Polski pojawi się Australia, Dania, Rosja, Szwecja i Wielka Brytania. Niepewny jest natomiast siódmy uczestnik rywalizacji.

Należy podkreślić, że podobnie jak pierwsza edycja Speedway Best Pairs oraz organizowane także przez One Sport Indywidualne Mistrzostwa Europy (SEC), tak tegoroczne zmagania parowe transmitowane będą na żywo w stacji Eurosport. Oznacza to, że na antenie tej najpopularniejszej stacji sportowej pojawi się w 2014 roku żużel w szerszym wymiarze, niż w roku ubiegłym.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (71)
 • Jeremi Zaremba Zgłoś komentarz
  żeby tylko nei było znów biletów za 50 zł...
  • tommi_l Zgłoś komentarz
   Zobaczyć miny przedstawicieli BSI bezcenne. Brawo dla Polskich organizatorów. Szkoda że są jeszcze Polscy sponsorzy którzy utrzymują BSI/SGP. Skoro mamy najmocniejszą ligę na świecie to
   Czytaj całość
   my powinniśmy rozdawać karty. Z całym szacunkiem dla BSI za organizację dotychczasowych imprez cyklu GP, mających promocję żużla na innych kontynentach ale nie jestem przyzwyczajony do picia browara o 5:00 nad ranem. Powodzenia w GP Nowej Zelandii. Kolejne GP proponuję zrobić na Alasce, Jamajce lub w Norwegii gdzie 70% budżetu przeznaczonego na sport przekazuje się sportom narciarskim. Tomasz Gollob zrezygnował z cyklu GP dając szansę młodym, a na jego miejsce wrzuciliście zawodnika jeźdżącego w rezerwach eksptraliggi, Brytyjczyka CH. Harrisa
   • smok Zgłoś komentarz
    Dać Łotyszy!
    • rolnik Zgłoś komentarz
     BSI i cały ten gang Olsena to jakieś popierdółki przy naszym One Sport!
     • kataryniarz Zgłoś komentarz
      Jest szansa ze to się będzie nazywać mistrzostwami świata, co by znacznie podniosło prestiż tej imprezy?
      • TOM BKS BKS BKS Zgłoś komentarz
       Super sprawa. Tak trzymajcie !!!
       • GKM_owiec Zgłoś komentarz
        Super pomysł
        • real_M Zgłoś komentarz
         Speedway Best Pairs i SEC to szansa dla uniezależnienia się się od BSI i Olsona.
         • skolmann Zgłoś komentarz
          Powinni zredukować liczbę GP do powiedzmy 8, SEC pozostawić jak jest 4 rundy, SBP 3 rundy co 2 lata na przemian ze SWC czy coś w ten deseń, ale oczywiście to tylko marzenie, bo BSI pewnie
          Czytaj całość
          za kilka lat rozbuduje GP do 15 turniejów byle tylko pozabierać wolne terminy tym, którym nie zależy w pierwszej kolejności na zysku a na promowaniu żużla.
          • mirdwa Zgłoś komentarz
           czy ktoś wie kiedy odbędzie się gala sportu zuzlowego
           • czerwiec74 Zgłoś komentarz
            i niech nikt nie pie.przy że TORUŃ nie promuje żużla
            • Fan z Tarnowa Zgłoś komentarz
             Pięknie! Jeszcze chwila i w GP będą się ścigali sami zawodnicy typu Pavlic, Batchelor czy Zengota, czyli ci którym do światowej czołówki jeszcze daleko. Odejście Golloba to dopiero
             Czytaj całość
             początek problemów BSI. Można by rzec początek końca. Zawodnikom nie będzie się opłacało występować w GP, będą woleli jechać tam gdzie większa kasa. Coś mi się wydaje że za niedługo i Emil zrezygnuje bo już od dłuższego czasu to rozważa. A jak odejdzie właśnie Emil i jeszcze 2 jak się znajdzie np Iversen i Hampel (jak teraz zdobędzie tytuł to pewnie zrezygnuje) to nawet ci lepsi nie będa mieć motywacji żeby wykładać kase tylko po to żeby wygrywać z kelnerami.
             • chris66 Zgłoś komentarz
              Mistrzostwa Świata Par wspaniała historia światowego i polskiego Speedwaya... Kto pamięta te kapitalne finały na stadionie śląskim, w Rybniku czy Poznaniu... BRAWO ONE SPORT.
              Zobacz więcej komentarzy (29)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×