KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

1% podatku można wspomóc Kamila Cieślara

Kamil Cieślar od ponad trzech lat przechodzi rehabilitację, teraz ma szansę na leczenie komórkami macierzystymi. Istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na jego rzecz.

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk

Zbliża się coroczny okres rozliczeń PIT. Każdy podatnik w zeznaniu składanym za 2013 rok, ma prawo przekazać 1% swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Kamila Cieślara.

Rybniczanin swoją przygodę z czarnym sportem rozpoczął od startów na minitorze. Cieślar okazał się jednym z najbardziej utalentowanych żużlowych zawodników w wersji mini. Po uzyskaniu licencji na duży owal, trafił do częstochowskiego Włókniarza. Jego szczęście nie trwało długo. W 2010 roku podczas zawodów młodzieżowych doszło do istnej tragedii.

Kamil Cieślar na drugim łuku wpadł w Marcina Bubla, który miał wówczas problemy z opanowaniem motocykla. Zawodnik rybnickich Rybek z impetem uderzył o dmuchaną bandę. Jeździec doznał urazu kręgosłupa, po czym przeszedł dwie operacje. Po ostatniej stwierdzono uraz rdzenia kręgowego. Od ponad trzech lat Cieślar porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Każdego dnia przechodzi intensywną rehabilitację.

W listopadzie przed 21-latkiem pojawiła się szansa na odzyskanie sprawności. Żużlowiec po długim oczekiwaniu zakwalifikował się na leczenie komórkami macierzystymi. Jest to innowacyjna metoda leczenia różnego rodzaju chorób i urazów. Dla Kamila jest to wielki sukces. Jednak nowatorskie leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami.

Zawodnikowi nieustannie oferowana jest pomoc między innymi ze strony kibiców, czy włodarzy częstochowskiego klubu. On sam wierzy, że dzięki wsparciu, jego stan może się poprawić. Chcąc pomóc można oddać swój 1% podatku. Całkowity dochód zostanie przekazany na dalsze leczenie i rehabilitację rybniczanina.
Można dokonywać dowolnych wpłat na konto fundacji, która opiekuje się Kamilem.

Dane do wpłaty:
FUNDACJA VOTUM OPP ul. Wyścigowa 56
53-012 Wrocław KRS: 0000272272
BANK: 32150010671210600831820000
Tytuł wpłaty: Dla Kamila Cieślar

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×