Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Plebiscyt TŻ: Ostatnie dni głosowania - Gollob wyprzedził Dudka, Dworakowski i Wodniczak blisko tytułu Działacza Roku

22 lutego rozstrzygnięty zostanie XXIV Plebiscyt TŻ na najpopularniejszych zawodników, trenerów i działaczy 2013 roku. Cały czas w najbardziej prestiżowej kategorii prowadzi Jarosław Hampel.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

"Mały" z 12.32 pkt. proc. zajmuje pierwsze miejsce w kategorii na 10 Najpopularniejszych Żużlowców. W walce o zwycięstwo goni go Tomasz Gollob (10.77 pkt. proc.), który wyprzedził już zajmującego niemal od początku plebiscytu drugie miejsce Patryka Dudka (10.55 pkt. proc.). Dziesiątkę w tej chwili zamyka Grzegorz Walasek (5.06 pkt. proc.). Słabo radzą sobie przedstawiciele niższych lig. Jak na razie najwyżej z nich sklasyfikowany jest Mariusz Fierlej (2.2 pkt. proc.), który zajmuje czternastą pozycję.

Do przetasowań doszło w głosowaniach na Działacza Roku. W Enea Ekstralidze prowadzenie objął Józef Dworakowski (36.7 pkt. proc.), który wyprzedził Krystynę Kloc (34.36 pkt. proc.), z kolei w I lidze Zbigniew Fiałkowski (36.78 pkt. proc.) stracił pierwsze miejsce na rzecz Mirosława Wodniczaka (40.25 pkt. proc.).

Po pierwszych dniach głosownia wydawało się, że dużym zwycięzcą może być Grigorij Łaguta, który prowadził w aż trzech kategoriach. W tej chwili jest pierwszy tylko w głosowaniu na najbardziej widowisko jeżdżącego żużlowca (27.77 pkt. proc.), gdzie wyprzedza Darcy'ego Warda (22.36 pkt. proc.).

Pierwsze miejsce w głosowaniu na Krajową Imprezę Roku stracił finał Indywidualnych Mistrzostw Polski z Tarnowa (43.5 pkt. proc.), który został wyprzedzony przez zorganizowany w Lublinie mecz Polska - Mistrzowie Świata (45.9 pkt. proc.).

Aktualne wyniki głosowania dostępne są tutaj. Choć głosować można jeszcze do soboty 15 lutego, do godz. 20.00, to podgląd na aktualne wyniki dostępny będzie jeszcze tylko w środę.

Czołówka głosowania na "10 Najpopularniejszych Żużlowców":

Pozycja Zawodnik Głosy
1. Jarosław Hampel 12.32%
2. Tomasz Gollob 10.77%
3. Patryk Dudek 10.55%
4. Janusz Kołodziej 9.28%
5. Maciej Janowski 6.84%
6. Krzysztof Kasprzak 5.72%


Pełne wyniki dostępne są TUTAJ -->>

Czołówka głosowania w kategorii "Widowiskowa Jazda":

Pozycja Zawodnik Głosy
1. Grigorij Łaguta 27.77%
2. Darcy Ward 22.36%
3. Janusz Kołodziej 22.03%


Pełne wyniki dostępne są TUTAJ -->>

Wyniki głosowania na "Krajową Imprezę Roku":

Pozycja Impreza Głosy
1. Mecz Polska - Mistrzowie Świata w Lublinie 45.9%
2. Finał IMP w Tarnowie 43.5%
3. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie 10.6%


Pełne wyniki dostępne są TUTAJ -->>

Czołówka głosowania na "Działacza Roku Enea Ekstraligi":

Pozycja Działacz Głosy
1. Józef Dworakowski 36.7%
2. Krystyna Kloc 34.36%
3. Marek Jankowski 22.79%

 
Pełne wyniki dostępne są TUTAJ -->>

SpotoweFakty.pl drugi raz w historii Plebiscytu Tygodnika Żużlowego są partnerem tego jedynego, niezwykle prestiżowego w sporcie żużlowym wydarzenia. Tym samym - to Wy, nasi Czytelnicy macie także na równi z Czytelnikami Tygodnika Żużlowego wpływ na finalne wyniki.

Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy odwiedzić oficjalną stronę plebiscytu, która znajduje się pod adresem: www.plebiscyt.sportowefakty.pl.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (21):

 • wielkopolska.unia.l. Zgłoś komentarz
  piotr pawlicki srebny medal imś to mało ,a co wygrał przedpełski miał dobry sezon i to tylko tyle i narazie tylko jeden.
  • wielkopolska.unia.l. Zgłoś komentarz
   Ten plebistyt to kpina z kibiców ,dziadek protasiewicz co wugląda jak wypluty irys wygrywa na mistera elegancji przed młodymi chłopakami ,co osiągnął dziad protasiewicz a co kasprzak
   Czytaj całość
   ,szanowno redakcjo zróbcie plebistyt ale dla zielonej góry w zielonej ,zprosić magicznego senatora i niech mówi jak cała polska kocha falubaz od morza do tart,tylko dlaczego hampel w pelbistycie na najlepszego sportowca był dopiero 10 ,bo tam kargule mogły odać tylko jeden głos anie 300 z jedego komputer,do jutra protasiewicz bedzie juz 3 przd januszem i gollobem i to będzie dopiero kpina tego plebistytu .WIELKIE OSZUSTWO I ZŁODZIEJSTO JAK CAŁY KLUB ZIELONEJ I MAGICZNY SENATOR.
   • PSŻ-owiec Zgłoś komentarz
    Panowie, każdy głosuje na kogo chce i niech tak pozostanie. Ja głosowałem m.in. na Dudka, bo ten chłopak ma papiery na jazdę i za kilka lat może zostać bardzo dobrym zawodnikiem. Nie
    Czytaj całość
    wiem, po co te nerwy?!
    • esmundostarnow Zgłoś komentarz
     Gollob wygrywa tylko w jednej kategorii-najpopularniejszy zawodnik-tyle.
     • Manhattan Zgłoś komentarz
      Plebiscyt TŻ jest organizowany corocznie i ma na celu wyłonić "1" w poszczególnych kategoriach na podstawie oddanych przez nas głosów. Nie można brać pod uwagę całokształtu
      Czytaj całość
      osiągnięć żużlowca czy trenera, a miniony sezon (rok), jak to jest w innych plebiscytach sportowych. W tym konkretnym przypadku chodzi o rok 2013, a nie 30 lecie żużla. Na marginesie dodam, że będę osobiście na tej uroczystości i jestem ciekawy jakie gwiazdy się pojawią. W programie jest między innymi wręczenie nominacji członkom Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów, ogłoszenie wyników plebiscytu i Bal Żużlowców. Pozdrawiam z Gorzowa.
      • Darthził Zgłoś komentarz
       Proponuje plebiscyt na Golloba Roku:Najlepszy żużlowiec Gollob,widowiskowa jazda Gollob,objawienie sezonu Gollob itd.
       • tomas68 Zgłoś komentarz
        Masę ciekawych zachowań można tu zaobserwować pod tym tematem a przecież są to tylko zwykłe wyniki jakiejś tam ankiety. Dobry materiał do obróbki,dziękuję.
        • waldzior Zgłoś komentarz
         Gdyby Gollob nie oddał miejsca, gdyby Gollob nie miał kontuzji, gdyby Dudek był w Unibaxie jak to wiedziało się u pewnego na 200% źródła, gdyby Kraków był stolicą, gdyby
         Czytaj całość
         Krakowiaczekkkkkkk jeden mnie nie zablokował świat byłby zbyt piękny :)
         • ROTTI CKM Zgłoś komentarz
          Przepraszam pan Witold w 2013 byl jeszcze tylko sponsorem !!!! Pomylka
          • zbylu Zgłoś komentarz
           Dlaczego w kategorii 'Działacz roku Enea Ekastaligi" nie ma Jarka Deresńskiego i Józefa Gramzy ja się pytam? Skandal!!!
           • wielkopolska.unia.l. Zgłoś komentarz
            W magiczny sposób gollob ma 10.38 a wielki dudek 10.88 to jet tragedia ,napewno cała zuzlowa polska głosuje dudka protasiewicza bo oni sa tacy magiczni.
            • wielkopolska.unia.l. Zgłoś komentarz
             A ja sie pytam co osiągnał protasiewicz ,porównacz go chociasz do kasprzaka ,ten plebistyt smierdzi mi kargulowym głosowaniu,zeby potem magiczny senatro mógł mówic ze cała polska kocha
             Czytaj całość
             falubaz ,parodia i kazdy wie oty.
             • ROTTI CKM Zgłoś komentarz
              Działacz roku...a gdzie pan Witold Skrzydlewki ?!?! Wodniczak lepszy od pana Witolda ?!?! To mega glupota !!!!!
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×