WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

KMŻ Lublin: Dziura po Bogdance zasypana w 60 proc. "Mamy do sprzedania miejsce w nazwie"

Po stracie głównego sponsora, KMŻ Lublin zorganizował pospolite ruszenie. - Wiele firm zdecydowało się na zwiększenie swojego wkładu. Dzięki temu jedziemy w lidze - mówi prezes Dariusz Sprawka.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Wycofanie się z dalszego sponsoringu kopalni Bogdanka było dużym ciosem dla lubelskiego klubu. Jego przyszłość stanęła pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie działacze podjęli w środę decyzję, że przystąpią do rozgrywek ligowych w sezonie 2014. - W grę nie wchodziło rozwiązanie, że wchodzimy do gry bez choćby częściowego zabezpieczenia finansowego. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale nadal chcemy działać na zdrowych zasadach. To wszystko nie może zmierzać do bankructwa. Musimy działać nadal na zdrowych zasadach - podkreślił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes Dariusz Sprawka.

W Lublinie trwa zasypywanie dziury po stracie głównego sponsora W Lublinie trwa zasypywanie dziury po stracie głównego sponsora
Lublinianie załatali dziurę po Bogdance w około 60 proc. Duża w tym zasługa firm, które do tej pory wspierały klub. - Dziura została mocno zasypana. To, co udało się zrobić, jest efektem działania wielu firm. Cieszy nas też także sygnał ze strony miasta, które chce się promować przez speedway. Po wycofaniu się Bogdanki odbyło się pospolite ruszenie. Część naszych dotychczasowych sponsorów zadeklarowała w tym roku większy wysiłek finansowy i dlatego możemy w ogóle rozmawiać o występach w sezonie 2014. Pojawili się też nowi partnerzy - wyjaśnia Sprawka.

Dziura w budżecie nadal pozostaje i klub czeka w najbliższych tygodniach sporo pracy. - Czekają nas rozmowy w Lublinie, w Polsce i poza granicami naszego kraju. Rozmowy trwają. Nadal mamy wolne miejsce w nazwie. Szukamy sponsora tytularnego. Nie chcę jednak mówić publicznie, za ile sprzedamy miejsce w nazwie naszego klubu. To będzie przedmiotem negocjacji - dodał na zakończenie Sprawka.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (22):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • hammurabi 0
  Żeby kasy starczyło, trzeba zwolnić z funkcji naczelnego szamana, bo może za dużo kupują mu cukierków dla dzieci.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • AveMotor 0
  Trzeba się zgłosić do Macierewicza to może on wykupi " nazwę " co to dla niego 200-250k ? ;) KMŻ "Zdradzeni we mgle" LUBLIN.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kiibic- 0
  a może tak tego pseudo-prezesa ukarać za PSUCIE WIZERUNKU MIASTA!!!!!!! wszak i on ukarał zawodników , a przykład idzie z góry
  samuel Panie prezesie broniłem Cię jak stosowałeś wariant oszczędnościowy, broniłem w czasie okienka transferowego gdy nie było u nas żadnego zawodnika ale po artykule z wywiadem w którym porównujesz nasz region i miasto do Polski C. mój stosunek do pańskiej osoby został na bardzo niskim poziomie. Cieszę się że jedziemy i powiem szczerze że byłem pewien obaw o przyszłość klubu ale proszę nie oczekiwać wdzięczności z mojej strony. Uważam Pana za osobę która bardziej szkodzi niż pomaga i mam nadzieję że jeszcze tylko parę tygodni będzie Pan piastował funkcję prezesa. Kibic może znieść dużo nawet i spadek ale nigdy nie może pozwolić na to żeby tak jak Pan popsuł dobre imię naszego klubu i miasta.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×