Nicholls najlepszy w Ipswich, Polacy bez sukcesu

Scott Nicholls, który w przeszłości startował w Ipswich, wygrał w czwartek na tym torze turniej 16-Lapper, który tradycyjnie kończy sezon żużlowy na Foxhall Stadium. Kolejne miejsca na podium zajęli Troy Batchelor i Oliver Allen.

Dawid Cysarz

Z trójki Polaków najlepiej zaprezentował się Robert Miśkowiak, który zajął czwarte miejsce. Piąty był Dawid Stachyra, a ósmy Piotr Świderski, który został wybrany zawodnikiem roku Ipswich Witches.

W fazie zasadniczej turnieju odbyło się 12 wyścigów - każdy zawodnik odjechał po cztery biegi. Następnie odbył się wielki finał z udziałem ośmiu żużlowców. Rywalizowano na dystansie aż 16 okrążeń - żużlowcy musieli doczepić do motocykli dodatkowe baki na metanol. Najlepsza czwórka po rundzie zasadniczej otrzymała dodatkowo po dwa punkty. W finale zwyciężył Scott Nicholls, który otrzymał za to aż 14 pkt. Zawodnicy z kolejnych miejsc dostali dwa "oczka" mniej. Trzeci w finale był Dawid Stachyra z Marmy Rzeszów.