WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Szwedzkie kluby żądają większych wpływów z transmitowanych meczów Elitserien

Przedstawiciele szwedzkich klubów wystosowali pismo z żądaniem znaczącej zmiany w podziale pieniędzy za transmitowane mecze ligowe.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Wykorzystując moment, że dotychczasowe umowy na relacjonowanie meczów ligi szwedzkiej dobiegają końca, przedstawiciele wszystkich klubów skierowali do SVEMO pismo, w którym wnioskują o znacznie korzystniejszy dla klubów podział pieniędzy za prawa do transmisji.

Według obliczeń, wartość telewizyjnego produktu wynosi 3,5 miliona koron szwedzkich. Z tej kwoty tylko 23 procent trafiało do klubów, a pozostały zysk lokowany był na koncie federacji. Zdaniem przewodniczącego ESS Larsa Berlina, działacze SVEMO wymyślili i kurczowo trzymają się prostego sposobu na zabieranie większości zysku.

- To kluby organizują mecze i ponoszą wszelkie ryzyko z tym związane. Federacja niczym nie ryzykuje, jest tylko biernym obserwatorem, a zabiera zdecydowaną większość pieniędzy - powiedział w wywiadzie dla stacji SVT Sport. - Sprawa ciągnie się od 2008 roku, kiedy zawłaszczyli sobie wszystkie bez wyjątku prawa marketingowe. Musimy to zmienić. Chcemy by 80 procent trafiało do klubów - dodał.

Spotkanie Stowarzyszenia ESS, działaczy SVEMO i przedstawicieli kubów w omawianej sprawie zaplanowano na 12 kwietnia.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
aktuellspeedway.se

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kataryniarz 0
  Ja z chęcią bym obejrzał dwumecz mistrza Polski i Szwecji na Eurosporcie (kibice z innych krajów pewnie także), ale tylko jeśli potraktowane zostałoby to na poważnie, a walka zaciętą by była - 400 tys ojro dla zwycięzcy i 200 tys ojro dla pokonanego. Dziękuję za minusy, ale wyrazam tylko swoje zdanie i taki mecz interesowałby mnie bardziej niż większość turniejów GP, a już na pewno SEC czy SWC. Dlaczego? Nie wiem, ale pewnie to cos nowego, rzadkiego, a tym samym bardziej oczekiwanego, no i mecze rzeczywiście najlepszych. W tej chwili ani GP ani SEC nie gwaratnuja startów najlepszych, no i są jak Moda na Sukces.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • screw 0
  Choć z drugiej strony nie tylko polskie wyższe podmiotu maja lepkie łapy...to dobrze przy najmniej nie jesteśmy w Szwecji odbierani jak ruski.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  To mi się podoba .Przyglądnijcie się panowie krawaciarze prezesi jak działają kluby na federację jednym głosem, a nie jak w ligach Polskich każdy sobie rzepkę skrobie i oby jak najwięcej udrzeć dla siebie drugi mieć nie musi,jak się nie uda to zawsze na kogoś zwalić się uda.Kiedy wreszcie prezesi przyjdą porozum i zacznie się dziać jak w innych federacjach i na tym dobrze wychodzą kluby i federacje,.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×