Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Niedziela na Wyspach: Ośmiu uczestników Grand Prix w obsadzie mistrzostw Elite League

W niedzielę na torze w Coventry rozegrany zostanie finał Indywidualnych Mistrzostw Elite League. Na liście startowej tych prestiżowych zawodów jest ośmiu uczestników cyklu Grand Prix.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii z reguły odbywał się pod koniec sezonu, lecz władze brytyjskiego żużla przystała na propozycję żużlowców i finał mistrzostw rozegrany zostanie już w marcu. - Zawodnicy apelowali o zmianę daty na wcześniejszą. Wtedy będą mogli być bardziej zaangażowani w ten turniej. Po wysłuchaniu ich prośby uznaliśmy, że warto rozegrać ten turniej przed startem lig w Europie - powiedział David Hoggart z brytyjskiej federacji.

Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Rory Schlein, który w ubiegłym roku na torze w Swindon pokonał w decydującym wyścigu Nielsa Kristiana Iversena, Craiga Cooka i Hansa Andersena. Cała czwórka weźmie udział w tegorocznej edycji IM Elite League. Oprócz "PUK-a" w zawodach wystąpi jeszcze siedmiu uczestników cyklu Grand Prix. Będą Troy Batchelor, Matej Zagar, Fredrik Lindgren, Darcy Ward, Chris HarrisKenneth Bjerre i Tai Woffinden.

Rory Schlein rok temu był najlepszy w Indywidualnych Mistrzostwach Elite League Rory Schlein rok temu był najlepszy w Indywidualnych Mistrzostwach Elite League
Do faworytów zawodów zaliczani są Harris i Woffinden. Pierwszy z nich doskonale zna obiekt w Coventry. Z kolei dla mistrza świata start w finale Indywidualnych Mistrzostw Elite League ma być sprawdzianem przed inauguracją zmagań w Grand Prix. -  Dla mnie to świetna okazja, by jak najlepiej przygotować się do turnieju Grand Prix w Nowej Zelandii. Fajnie byłoby rozpocząć sezon w dobrej formie, więc chciałbym wygrać ten turniej, by zyskać pewność siebie - powiedział Woffinden.

Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 19:00, a portal SportoweFakty.pl przeprowadzi z niego relację LIVE. W niedzielę rozegrany zostanie również sparingowy mecz pomiędzy drużynami Newcastle Diamonds i Workington Comets. W pierwszym spotkaniu obu drużyn 33:27 zwyciężyły Komety.

Składy:

Indywidualne Mistrzostwa Elite League w Coventry, godz. 19:00. Relacja LIVE.

Lista startowa:
1. Daniel King
2. Peter Karlsson
3. Craig Cook
4. Niels Kristian Iversen
5. Hans Andersen
6. Tai Woffinden
7. Rory Schlein
8. Troy Batchelor
9. Matej Zagar
10. Fredrik Lindgren
11. Peter Kildemand
12. Darcy Ward
13. Bjarne Pedersen
14. Chris Harris
15. Kenneth Bjerre
16. Mads Korneliussen 

Sparing: Newcastle Diamonds - Workington Comets, godz. 19:30.

Newcastle Diamonds: Ludvig Lindgren, Christian Henry, Stuart Robson, Lewis Kerr, Anton Rosen, Chris Schramm, Lewis Rose.

Workington Comets: Josh Grajczonek, Mason Campton, Ricky Wells, Kyle Howarth, Rene Bach, Chris Mills, Ashley Morris.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×