Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Spotkanie w Zielonej Górze imprezą podwyższonego ryzyka. Roman Karkosik i Mateusz Kurzawski nie wejdą na stadion!

Nie tylko Sławomir Kryjom nie wejdzie na mecz Unibaksu Toruń w Zielonej Górze. Działacze mistrza Polski nie chcą widzieć na swoim stadionie członków Rady Nadzorczej i prezesa Mateusza Kurzawskiego.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W niedzielę prezes SPAR Falubazu Zielona Góra Marek Jankowski zapewnił, że Sławomir Kryjom nie zostanie wpuszczony 4 maja na zielonogórski stadion. Do tej pory działacze mistrza Polski nie mówili, na jakiej podstawie zamierzają zakazać mu wstępu na swój obiekt. Jak udało nam się ustalić, spotkanie w Zielonej Górze otrzymało już status imprezy masowej podwyższonego ryzyka. Co to oznacza w praktyce? Zgodnie z przepisami Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, organizator imprezy masowej podwyższonego ryzyka może zakazać na nią wstępu osobom, w przypadku których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że w miejscu i w czasie trwania imprezy masowej mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa imprezy masowej. Z tego przepisu zamierzają skorzystać gospodarze meczu z Unibaksem Toruń.

Z naszych informacji wynika, że mistrzowie Polski pójdą jednak o krok dalej i poza Sławomirem Kryjomem nie wpuszczą również na swój stadion członków Rady Nadzorczej toruńskiego klubu na czele z Jakubem NadachewiczemRomanem Karkosikiem. Na obiekcie Falubazu mile widziany nie jest również prezes Mateusz Kurzawski. Cała trójka będzie mogła jednak przebywać w parku maszyn, który nie jest terenem imprezy masowej. W tym przypadku wspomniani działacze będą musieli zostać zgłoszeni jako menedżerowie lub członkowie teamu jednego z zawodników.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak oceniasz postępowanie zielonogórskich działaczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1029)
 • UNIBAX ADI Zgłoś komentarz
  Zapraszam na filmik cuda cuda?
  • zbąszynek Zgłoś komentarz
   tez was pamietam w 1993.super ludzie super kibice.ale wtedy rządzilismy razem byla sztama.to byly czasy.pozdro kibic szalikowcow z tamtych lat.
   • jagoda76 Zgłoś komentarz
    a teraz wylewa się wiadra pomyj ze strony i Torunia i Zielonej. Ci nowi kibice oby klubów chyba tak naprawdę nie wiedzą co to znaczy kibicować kulturalnie i z szacunkiem do przeciwnika
    Czytaj całość
    swojej ukochanej drużynie. a nowi działacze z obu klubów sami nie dorośli do prowadzenia tak wspaniałych klubów robiąc krecia robotę do zepsucia atmosfery po między kibicami. pozdrawiam z Torunia
    • jagoda76 Zgłoś komentarz
     witam pamiętam czasy gdy między Toruniem a Zielona Góra były bardzo miłe stosunki. sam byłem w latach 90 na finale IMP w Zielonej i spotkałem tam naprawdę bardzo życzliwych ludzi i
     Czytaj całość
     jako Torunianin czułem się tam jak w domu.A teraz wydanie
     • mistrz ciętej riposty Zgłoś komentarz
      I tak oto mamy do czynienia z początkiem końca magii Falubazu. Jak to powiadają pieniądze to nie wszystko (patrz przykład Zagłębia Lubin , klubu partnerskiego Falubazu)"Działacze" sami
      Czytaj całość
      strzelają sobie w kolano takimi akcjami jak z Unibaxem, czemu niby to miałoby służyć ? Ot tak, na złość krzyżakom, za zeszły sezon? Chcesz poznać małość człowieka to pozwól mu działać i to właśnie pokazują panowie z Zielonej Góry. Stało się w zeszłorocznym finale to co się stało, tak nawiasem mówiąc ci panowie z ZG powinni być wdzięczni Holderowi, Gollobowi bo gdyby oni byli w pełni sił to mogliby o mistrzostwie tylko pomarzyć. Tak panowie i Panie, wieszcze koniec magii, gwoździem do trumny będą takie działania władz klubu jak np. kontrakty długoterminowe gdzie zawodnicy będą mieli w pompie wynik bo przecież i tak maja kontrakt ( wyjątek Protas ) Panie Róż, Pudlu i człowieku z pąklem na twarzy opamiętajcie się !!!
      • tomjaga Zgłoś komentarz
       A na stadion Wybrzeża nie wpuścili nikogo z Torunia, choć wszyscy mieli bilety. I co? Nieładnie Panie Terlecki. Dziękujemy za pomoc Panie Kurzawski!!!
       • skuter Zgłoś komentarz
        Sory nie kumam ,czemu SPARKa?:)
        • skuter Zgłoś komentarz
         Działania Falubazu moim skromnym zdaniem poszły chyba trochę za daleko. Apator zawalił finał to fakt ,ale wydaje mi się że cały ten cyrk jest zemstą za zepsutą fetę jak miała by
         Czytaj całość
         nastąpić po meczu. Tylu zaproszonych gości a tu kicha. Ja osobiście już się przyzwyczaiłem do ich zagrywek. Zawsze coś Falubazowi nie pasi. Jedyne co potrafią to wyrywać krzesełka z naszego stadionu (tak samo pięknego jak w Toruniu) i nic więcej.No i skomleć. A powinno być tak:Toruń przyjeżdża ,jedziemy,wygrywamy z Toruniem i koniec.
         • chris66 Zgłoś komentarz
          Co tam Apatorku... Nie chcą Was wpuścić na W69... A to pech... Bez obawy do nas wejdziecie bez problemu... Problem dla Was zacznie się po meczu bo wyjedziecie z płaczem :) Pzdr.
          • żółtoniebieskobiały Zgłoś komentarz
           W odwecie Jankowski, Dowhan i inni nie zostaną wpuszczeni na stadion w Toruniu. Nie będą mogli przebywać nawet w parkingu, a przed stadionem rozsypiemy trutkę na szczury:)
           • tomas68 Zgłoś komentarz
            Po pierwsze na jakiej to podstawie samowolnie osoba od tak ustala kto zagraża komu,przecież to reguluje dość konkretnie ustawa w odniesieniu do masowych imprez. Czyli jeśli przyjedzie
            Czytaj całość
            premier Donald Tusk do zielonej to też nie wejdzie bo stanowi zagrożenie ????????????????????????????????????????????????????????????????? Po drugie jak to jest z tym upublicznianiem informacji nie potwierdzonych bo wedle tak tu przedstawianego stanowiska można by robić co się chce np: Już to widzę jak prezenter/redaktor w wiadomościach wieczornych informuje że - związku z niepotwierdzoną informacją o możliwej napaści przez rosjan w dniu na dany region uprasza się ludność o itd. Następnego dnia z rana ta sama stacja/redakcja informuje że rosja wydała oświadczenie że nie napadnie rejon w podanym czasie. Teraz trzeba dodać następstwa podania takiej informacji i skutki. Po trzecie jeśli żaden z organów władnych mogących prawnie zakazać danej osobie przebywanie na danej imprezie nie poparł stanowiska klubu to w jaki sposób klub dokonał takiej oceny sytuacji. Czyli nie jest w stanie zabezpieczyć imprezy masowej pod względem bezpieczeństwa ?????????????????????????????????????????????????????????????????? Czyli klub nie spełnia podstawowych,statutowych obowiązków wynikających z zasad które są nakładane przez odpowiednie instancje ?????????????????????????????????????????????????????????????????? Skoro taki klub nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa garstce ludzi to jak chce tego dokonać względem innych przyjezdnych ?????????????????????????????????????????????????????????????????? W przypadku takim władze Związku i Ligii powinny przenieść to spotkanie do innego bardziej bezpiecznego ośrodka.
            • Majlosz Zgłoś komentarz
             To co się dzieje z dzisiejszym żużlem to jest parodia. Kiedyś się przychodziło tylko dla przyjemności oglądania samego żużla. Niestety teraz nie wszyscy przychodzą z tego powodu.
             Czytaj całość
             Tęskno za tymi czasami.
             • TURBOTWINS Zgłoś komentarz
              Dowhan w porę uciekł z tego toitoi'a
              Zobacz więcej komentarzy (298)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×