WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: Stanisław Chomski nie będzie trenerem Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk

W niedzielę jako pierwsi informowaliśmy, że Stanisław Chomski zamierza zrezygnować z funkcji trenera. W poniedziałek oficjalnie potwierdzono tę informację. Chomski pracował w Gdańsku od 2010 roku.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Tadeusz Zdunek tuż po niedzielnym meczu przyznał w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, że klub najprawdopodobniej opuści Stanisław Chomski. Szkoleniowiec tuż po konferencji prasowej zdeklarował, że to ostatni jego mecz w charakterze szkoleniowca.

Przez kilkadziesiąt minut zawodnicy starali się przekonać szkoleniowca do pozostania w klubie. Sam trener potwierdził, że po rozmowach z drużyną, prezesem Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże podejmie decyzję w poniedziałek, po kolejnych rozmowach z Tadeuszem Zdunkiem. Napięta sytuacja wokół gdańskiego klubu przyczyniła się do pomeczowych przepychanek w parku maszyn.


Gdański klub wydał oświadczenie, w którym potwierdził, że Stanisław Chomski nie będzie już szkoleniowcem gdańskiego klubu. Trener ten pracował z klubem znad morza od 2010 roku. W tym czasie dwukrotnie świętował awans do ENEA Ekstraligi i wpłynął pozytywnie na szkolenie młodzieży, które przez ostatnie lata było piętą achillesową w gdańskim klubie. Portal SportoweFakty.pl dowiedział się, że Stanisław Chomski jest jednym z głównych kandydatów do objęcia stanowiska szkoleniowca w Unibaksie Toruń.

Poniżej prezentujemy wspólne oświadczenie Tadeusza Zdunka i Stanisława Chomskiego:

GKS Wybrzeże S.A. oświadcza, że zgodnie z zawartym przez strony porozumieniem trener Stanisław Chomski nie pełni od dzisiaj funkcji szkoleniowca drużyny Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Oświadczamy, że wspomniana powyżej decyzja jest ostateczna. Stosowne pismo dotyczące zakończenia współpracy złożone zostało przez trenera Chomskiego 14 maja. Podjęte po tej dacie rozmowy dotyczące zmiany przedmiotowej decyzji obie strony uznają za spóźnione i skazane na niepowodzenie, także ze względu na powzięte przez Stanisława Chomskiego nowe zobowiązania.

Wierzymy, że przeprowadzane obecnie zmiany organizacyjne wewnątrz spółki wpłyną pozytywnie na klub i drużynę, dzięki czemu żużel nadal będzie istniał w naszym mieście, a ponadto w pewnej perspektywie czasowej wynik sportowy będzie mógł ulec wyraźnej poprawie. Jednocześnie oświadczamy, że decyzja trenera Chomskiego nie została podjęta z dnia na dzień, lecz dojrzewała przez bardzo długi okres czasu, dlatego uważamy, że jest ona właściwa.

Podkreślamy, że zarówno GKS Wybrzeże S.A. jak i trener Stanisław Chomski kończą kilkuletnią współpracę w zgodzie i w dobrej wierze, życząc sobie wzajemnie sukcesów sportowych w przyszłości. Mamy nadzieję, że decyzja o zakończeniu współpracy zostanie uszanowana przez zawodników naszej drużyny, a także jej sympatyków. Wyrażamy nadzieję na dobrą postawę gdańskich żużlowców, którzy w dalszym ciągu będą mogli liczyć na wierne wsparcie kibiców

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (69):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • smok 0
  To zła wiadomość dla Wybrzeża.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • BvB27 0
  Wcale mu sie nie dziwie nie był szanowany w Gdańsku a moim zdaniem jest dobrym trenerem i bardzo było mi go szkoda . Mam nadzieje ze znajdzie prace gdzie bedzie szanowany a jego drużyna bedzie odnosić sukcesy . A tak na marginesie to z tego co widzę to żużlowcy w środowisku trenerskim to chyba tylko cieslaka i czernickiego szanują
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • LIKE 0
  tylko czekałam kiedy tak się stanie ...to było do przewidzenia że Stanley odpłynie od nas do Torunia...
  A nasi zawodnicy powinni się otrząsnąć i wziąć ostro do roboty .
  Więcej wiary w siebie i więcej chęci...żużel w Gdańsku był i będzie ...kibice będą się i cieszyć i wściekać ...ale przecież kochamy nasz GKS :):):) i będziemy chodzić na mecze.
  Niestety Fredka i Madsen mnie zawiódł :( Krycha też w jakimś dole jest a do tego jeszcze ten jego tatuś ...dramat.
  Dobrze,że Zdunek nie pozwala sobie napluć na głowę .
  Pozdrawiam Wszystkich :):)
  "Dumni po zwycięstwie ...wierni po porażce"
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (66)
Pokaż więcej komentarzy (69)
Pokaż więcej komentarzy (69)
Pokaż więcej komentarzy (69)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×