KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Turniej Legend Rybnickiego Żużla nie odbędzie się w sobotę

W najbliższą sobotę na stadionie MOSiR w Rybniku miał odbyć się turniej upamiętniający byłe gwiazdy rybnickiego klubu żużlowego. Zawody zostały przełożone na inny termin.

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk
Zaplanowany na 7 czerwca Turniej Legend Rybnickiego Żużla, który zastąpił rozgrywany co roku memoriał Łukasza Romanka, nie odbędzie się w terminie. Determinantem tej decyzji było kilka kwestii. Tą najważniejszą jest lista startowa.

- W sobotę nie mógłby wystartować m.in. Tomek Gollob, który zranił dłoń w czasie meczu w Częstochowie, wypadli też powołani na zawody w Berwick Chris Harris i Lewis Bridger. W niedzielę wieczorem dwóch innych żużlowców zgłosiło, że ich start w zawodach stoi pod dużym znakiem zapytania. Musieliśmy reagować, więc zdecydowaliśmy się poszukać innego terminu. Te zawody muszą stać na najwyższym poziomie, mamy potwierdzenie od zaproszonych żużlowców że sierpniowy termin jest dla nich wiążący - powiedział prezes ŻKS ROW Krzysztof Mrozek.

Dzień po uprzednio planowanym na sobotę Turnieju Legend Rybnickiego Żużla, miejscowych zawodników czeka ligowy wyjazd do Lublina. Zdaniem włodarzy górnośląskiego klubu, na chwilę obecną ważniejsze jest przygotowanie do tego spotkania. Słaba postawa drużyny ŻKS ROW Rybnik jest sporym argumentem za przełożeniem turnieju.

- Mamy problem, który po remisie z Łodzią stał się jeszcze poważniejszy. Dla nas dziś liga i odpowiednie przygotowanie do niedzielnego meczu w Lublinie to priorytet. To był dodatkowy argument przemawiający za przełożeniem zawodów - przekonuje organizator Krzysztof Mrozek.

Nowym terminem jest niedziela 31 sierpnia, dzień po rundzie Grand Prix w Gorzowie. Bilety zakupione w przedsprzedaży na 7 czerwca będą obowiązywać w sierpniu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy przełożenie turnieju to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
zksrow.rybnik.com.pl
Komentarze (9)
 • siber Zgłoś komentarz
  Ten turniej powoli schodzi na psy z powodu obsady . W zeszłym roku nie byłem . Dwa lata temu ,prawie 50 procent zapowiadanej obsady zrezygnowało . W dniu turnieju trzeba było wykreślić
  Czytaj całość
  jeszcze 3-4 osoby !Zabrakło nawet rezerwowych ! Hasło było,"pomaluj program ". Trzy lata temu obsada taka sobie ale padł rekord czasowy zawodów -ponad 3 i pół godziny. No i po każdej rundzie 10-15 minutowe wyścigi ciągników na torze. Co będzie w tym roku ?! Powoli mamy : " przedsmak obsady" , wygrania startu ,rozegrania pierwszego wirażu i dalej gęsiego bez wyprzedzeń do mety . Tylko to czeka kibiców na tym torze ! Kto pójdzie na takie "coś" ?! No i nie zapomnieć zabrać kredek (pomaluj program).
  • Rybnicki_Rekin Zgłoś komentarz
   Mi pasuje przełożenie, bo muszę iść do pracy w sobotę, a tak to ogarnę sobie wolne :)
   • Pocalujcie mnie w... Zgłoś komentarz
    Nowy termin pasuje,dojdzie stypa po spadku...
    • przyczepny tor Zgłoś komentarz
     Łubu dubu niech żyje nam prezes Klubu hehehe! Daj pan juz sobie spokój bo to co wczoraj w Tvp i dzisiaj na sf potwierdza ze jest pan niepowaznym antyfachowcem bawiacym sie za Miejskie
     Czytaj całość
     pieniadze ale juz niedługo !
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      Powodzenia życzę w organizacji ciekawych zawodów. Też należy się liczyć z pogodą na razie dobrze leje z góry jak będzie do niedzieli zobaczymy,
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×