Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Posłowie pomagają w walce o żużel w Warszawie

W Sejmie odbyło się kolejne spotkanie parlamentarnego zespołu ds. sportów motorowych. Jednym z głównych tematów było trwające głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego na Ursynowie w Warszawie.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Posłowie zapoznali się z dokładną prezentacją projektu oraz rozwiązaniami planowanymi do zastosowania na obiekcie. W trakcie spotkania uzgodniono, że zaraz po jego zakończeniu wysłana zostanie interpelacja poselska w celu pomocy projektodawcom.


W spotkaniu udział wzięli członkowie parlamentarnego zespołu z różnych ugrupowań politycznych. W pierwszej kolejności Wojciech Jankowski, wiceprezes Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya przedstawił projekt #23 wraz z kosztorysem. Dokładnie opisano współpracę z przedstawicielami innych dyscyplin sportowych oraz metody, w jaki sposób można zdobywać głosy. Szczególnie interesująca wydawała się definicja mieszkańca Warszawy, który jest uprawniony do głosowania. Głosować mogą bowiem wszystkie osoby deklarujące zamieszkanie w Warszawie, bez względu na meldunek i miejsce płacenia podatków.

W drugiej części zaprezentowano problemy w komunikacji z Komendą Główną Policji. Według projektu na nowym obiekcie ze względu na ograniczenia budżetowe planuje się wykorzystanie zachowanych elementów infrastruktury żużlowej ze stadionu Gwardii przy ulicy Racławickiej. Właścicielem terenu jest Skarb Państwa, natomiast trwały zarząd nad nim sprawuje Komenda Główna Policji. Obiekt został obecnie zamknięty przez nadzór budowlany. Od kilku lat członkowie WTS-u próbują uzyskać jednoznaczne stanowisko zarządcy terenu na temat możliwości wynajęcia toru lub odkupienia części nawierzchni lub zachowanych słupków amortyzujących i elementów siatki. Od kilku lat zarządca terenu nie przedstawia żadnych planów związanych z tymi terenami. Po wysłuchaniu tej problematyki zgromadzeni posłowie zadeklarowali pilne wysłanie interpelacji poselskiej do Ministra Spraw Wewnętrznych z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Dodatkowo posłowie Łukasz BorowiakLeszek BlanikJanusz Dzięcioł, Waldemar Sługocki oraz Paweł Papke podpisali oświadczenie o wsparciu projektu.

W drugiej części spotkania przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański opowiedział o systemie szkolenia w żużlu.

Głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego potrwa do 30 czerwca. Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy (bez względu na miejsce zameldowania) przez Internet: https://wawa.zetwibo.pl/voting/taskList/23. Za zgodą rodziców mogą głosować osoby niepełnoletnie. Projekt wielofunkcyjnego boiska sportowego z torem żużlowym oznaczony jest numerem 23. Przez pierwsze dni głosowania mieszkańcy Warszawy oddali łącznie aż 31 tys. głosów. Zapraszamy wszystkie uprawnione osoby do głosowania. Liczy się każdy głos!

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (5):

 • Thorn_Greg Zgłoś komentarz
  Glos oddany. !!! Oby w koncu w Stolicy reaktywowano speedway. Brzmi troche jak cud, wszak juz od lat obserwuje dzialania WTS-u majace na celu "zmartwychwstanie" czarnego sportu w Warszawie - ale
  Czytaj całość
  pomimo wielu dzialan i wielkiej determinacji do tej pory cud sie nie zadarzyl. Ale trzeba wierzyc, ze cuda sie zdarzaja i niech to bedzie jeden z nich. Pozdrawiam kibicow speedwaya mieszkajacych w Wawie. :-)
  • bullet79 Zgłoś komentarz
   "Posłowie pomagają" hahaha ,dobry kawał...oj dobry.
   • Mariuusz_Konopko Zgłoś komentarz
    myślę że z 1,5 mln mieszkańców te 4-5 tys. by się znalazło słoików...
    • Papcio Zgłoś komentarz
     W warszawce niech lepiej tych kobylich wyścigów pilnują a zuzel niech wspierają cały rok w ośrodkach gdzie jest on obecny od lat a nie tylko gdy jakas kasa zapachnie do przewalenia z
     Czytaj całość
     okazji np.:organizacji "okolicznościowych zawodów zuzlowych"przeciez Warszawa do sportu zuzlowego w ogóle nie pasuje.
     • Przecież to ja Zgłoś komentarz
      Fajnie,tylko szkoda że z takim zapałem nie angażują się w reaktywację żużla w Świętochłowicach,Poznaniu i innych miejscowościach w których żużel wegetuje na skraju bankructwa.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×