Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Stal Gorzów chce przełożyć mecz z Unibaksem. Goście się nie zgadzają!

Stal Gorzów chce przełożyć mecz z Unibaksem Toruń na 13 lipca, ale goście nie zgadzają się na takie rozwiązanie. - Liczę, że pójdą po rozum do głowy - mówi prezes Ireneusz Maciej Zmora.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

W niedzielnej kolejce ENEA Ekstraligi do skutku na pewno nie dojdą dwa mecze - w Lesznie i we Wrocławiu. Pod znakiem zapytania stoi także spotkanie w Gorzowie, gdzie miejscowa Stal ma podjąć Unibax Toruń. Gospodarze chcieliby przełożyć ten pojedynek już teraz na 13 lipca z powodu niekorzystnych prognoz pogody. - Jestem po rozmowie z prezesem Unibaksu Toruń Tomaszem Kaczyńskim. Zwróciłem się do niego z propozycją o przełożenie meczu na 13 lipca. Aktualnie pogoda w Gorzowie nie jest najlepsza. Co chwilę kropi deszcz, a prognozy na niedzielę są fatalne. Niestety, strona toruńska stoi na stanowisku, że nie ma powodu, by przekładać spotkanie - powiedział w rozmowie portalem SportoweFakty.pl Ireneusz Maciej Zmora.


Gorzowianie obawiają się, że poniosą koszty związane z organizacją meczu, który i tak nie dojdzie do skutku. - Wiele wskazuje, że tak będzie. Będziemy musieli ponieść niemały wydatek, a mecz i tak się nie odbędzie. Nawet jeśli udałoby się rozegrać te zawody, to na pewno będą one toczyć się w bardzo trudnych warunkach torowych. Wtedy będziemy świadkami lamentu drużyny przyjezdnej, która będzie kwestionować sposób przygotowania nawierzchni. Warto dodać, że w tym przypadku obowiązuje procedura meczu zagrożonego. Od soboty rano opiekę nad torem przejmuje komisarz - wyjaśnia Zmora.

- Mam nadzieję, że ekipa toruńska pójdzie po rozum do głowy i przystanie na naszą propozycję, szanując w ten sposób wysiłek organizacyjny i finansowy jednego ze wspólników Ekstraligi Żużlowej. Przede wszystkim jednak chodzi o to, żeby nie narażać na utratę zdrowia zawodników poprzez konieczność startu na bardzo wymagającym torze. Argumenty torunian? Wiem, że w tej chwili w Gorzowie przebywa Stanisław Chomski wraz ze Sławomirem Kryjomem. Oni patrzą w niebo i mówią, że jest ok... - dodał na zakończenie Zmora.

W najbliższym czasie przedstawimy stanowisko strony toruńskiej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (732)
Zobacz więcej komentarzy (129)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×