WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W sobotę poznamy nowe władze FIM Europe!

Od czwartku w Krakowie odbywa się kongres FIM Europe, na którym między innymi wybrane zostaną nowe władze federacji. Jakie szanse mają polscy kandydaci?
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Już kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że prezes Polskiego Związku Motorowego jest jednym z głównych kandydatów na stanowisko prezydenta FIM Europe. Organizacja kongresu w Krakowie miała być jednym z tych elementów, które miały Andrzejowi Witkowskiemu pomóc w wyborze na to stanowisko. Osoby walczące o wprowadzenie polskiego tłumika konstrukcji sędziego Leszka Demskiego w rozmowach zakulisowych podkreślały również, że polskie władze nie walczą o jego wprowadzenie głównie dlatego, że popsułoby to atmosferę przed wyborami do władz FIM Europe i takie właśnie zarzuty padały w kierunku PZM.


Wszystko wskazuje jednak na to, że prezes PZM nie będzie startował na stanowisko FIM Europe! Jest jednak szansa, że wiceprezydentem tej organizacji zostanie Michał Sikora, wiceprezes Zarządu Głównego PZM i Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego. Prezes Witkowski ma szansę na pojawienie się w strukturach FIM, jeżeli na prezydenta tej organizacji wybrany zostanie Jorge Viegas.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (20):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • tomaszgdz 0
  Cóż powiedzieć - racja, to co wydarzyło się w Szwecji powinno być sygnałem dla naszego krajowego środowiska żużlowego, że zmiany są możliwe - nie może być tak, że interesy prywatne superdziałaczy są ponad interesem zawodników oraz kibiców - my jako kibice, będąc jednym ze strategicznych sponsorów tej dyscypliny chcemy prawdziwego żużla w czystej postaci - głośnego i szybkiego (tłumik), bezpiecznego (bandy pneumatyczne), prostego w odbiorze (nieskomplikowany regulamin) i promującego rozwój techniki (np. regulator zapłonu). POnadto żuzlowcy nie powinni być zastraszani karami finansowymi za krytkowanie totalitarnych rządów wlodarzy, którzy jak zadufane w sobie panienki źle znoszą jak najbardziej konstruktywną i sluzzna krytykę pod swoim adresem - wtedy nasza ulubiona dysycplina znormalnieje, dziekuję pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  ale się wszyscy pchają do koryta ale żeby coś zrobić dla tego sportu to nie ma nikogo ale do brania grubej kast to jest szerokie stadko .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kerad1 ZG 0
  :( aż mi głupio:( no i co mam teraz powiedzieć ??:)))Powitać:)
  eddy A moze jednak.... rzecz?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×