KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czterech Polaków rozpoczyna walkę o złoto - 1. finał IMŚJ w Lonigo (zapowiedź)

W sobotę zainaugurowana zostania rywalizacja o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Pierwszy finał zmagań odbędzie się we włoskim Lonigo.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Co ciekawe stałymi uczestnikami cyklu są reprezentanci aż sześciu państw. W poprzednich latach rywalizacja wśród juniorów zdominowana była przez Duńczyków i Polaków. W tym sezonie do cyklu finałów awansowali m.in. zawodnicy ze Szwecji, Czech, Francji i USA.

Przed rokiem walkę o miano najlepszego młodzieżowca globu zdominowali reprezentanci Polski. Złoty medal wywalczył Patryk Dudek, a pozostałe krążki zawisły na szyi Piotra Pawlickiego i Kacpra Gomólskiego. W tegorocznym sezonie "Duzers" jest już seniorem, ale pozostali medaliści awansowali do cyklu finałów i mają szanse na tytuł.

O mistrzostwo świata walczyć będą także Szymon Woźniak i Krystian Pieszczek, który dzięki regulaminowi zajął miejsce Jonasa B. Andersena.
Przed sezonem FIM zmieniła zasady zmagań o mistrzostwo świata i stałymi uczestnikami finałów może być tylko pięciu reprezentantów jednego kraju. W tegorocznych eliminacjach znakomicie spisali się Duńczycy i najbardziej poszkodowany był Andersen. Jednak zawodnik z kraju Hamleta wystartuje w Lonigo, bowiem otrzymał dziką kartę.

To właśnie duńscy zawodnicy wydają się być najgroźniejszymi rywalami Polaków w walce o czołowe miejsca. W tegorocznym sezonie dobrze radzą sobie Mikkel Bech, Nicklas Porsing i Mikkel Michelsen. Nie bez szans są także Nikolaj Busk Jakobsen i Lasse Bjerre.

Spośród żużlowców, spoza Danii i Polski, największe szanse na sukces daje się Vaclavowi Milikowi. Czech coraz lepiej radzi sobie w brytyjskiej Elite League oraz Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Z dobrej strony w rozgrywkach Premier League prezentuje się David Bellego. Francuz ma za sobą także udane mecze w Polskiej 2. Lidze Żużlowej.

Udanie w barwach Wolverhampton Wolves i Elit Vetlany spisuje się Jacob Thorssell, a drugi z Szwedów Fredrik Engman swój talent udowodnił w poprzednim roku, gdy jako rezerwowy ścigał się w turnieju Grand Prix w Sztokholmie. Najmniej znany spośród uczestników finałów jest Gino Manzares. Amerykanin jest nadzieją speedway'a w swoim kraju, a jego umiejętności docenili włodarze Ipswich Witches, którzy podpisali z nim kontrakt przed tegorocznym sezonem.

Gospodarze liczą na dobry występ Nicolasa Vicentina, który otrzymał dziką kartę. Rezerwowymi będą Michele Paco Castagna i Giorgio Trentin.

Tegoroczna rywalizacja o mistrzostwo świata juniorów zapowiada się niezwykle ciekawie. Już po pierwszym turnieju na specyficznym torze w Lonigo powinniśmy poznać czołówkę, która będzie walczyć o medale. Pozostałe dwa finały odbędą się w Ostrowie i Pardubicach.

Lista startowa:
1. Nicklas Porsing (Dania)
2. Fredrik Engman (Szwecja)
3. Gino Manzares (USA)
4. Nicolas Vicentin (Włochy) - dzika karta
5. David Bellego (Francja)
6. Szymon Woźniak (Polska)
7. Piotr Pawlicki (Polska)
8. Nikolaj B. Jakobsen (Dania)
9. Jacob Thorssell (Szwecja)
10. Jonas B. Andersen (Dania) - dzika karta
11. Kacper Gomólski (Polska)
12. Mikkel Michelsen (Dania)
13. Lasse Bjerre (Dania)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Mikkel Bech (Dania)
16. Krystian Pieszczek (Polska)

R1. Michele Paco Castagna (Włochy)
R2. Giorgio Trentin (Włochy)

Początek zawodów: godz. 21:00
Trening: piątek, godz. 21:00

Informacje o torze:
Długość: 334 m
Szerokość na prostych: 12 m
Szerokość na łukach: 22 m

Sędzia:
Ilkka Teromaa (Finlandia)
Prezydent Jury FIM: Cristina Turnbull (Wielka Brytania)

Terminarz IMŚJ:
3 maja 1. Runda Kwalifikacyjna IMŚJ w Stralsund
3 maja 2. Runda Kwalifikacyjna IMŚJ w Terenzano
10 maja 3. Runda Kwalifikacyjna IMŚJ w Leicester
19 lipca 1. Finał IMŚJ w Lonigo
17 sierpnia 2. Finał IMŚJ w Ostrowie
4 październik 3. Finał IMŚJ w Pardubicach

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kto wygra turniej w Lonigo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (41)
Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×