KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znamy połowę stawki Pucharu Św. Dominika. W Gdańsku pojedzie Thomas H. Jonasson

Zawodnik Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Thomas H. Jonasson pojedzie w czwórmeczu o Puchar Św. Dominika. Szwed jest tym samym ósmym żużlowcem, który potwierdził udział w gdańskim turnieju.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Thomas H. Jonasson jeszcze niedawno głośno mówił o swoich problemach związanych z nieuregulowanymi płatnościami w swoim polskim klubie. Do sytuacji odniósł się też prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże - Tadeusz Zdunek, który stwierdził, że zadłużenie wobec Szweda nie jest tak wysokie, jak przedstawia sam zawodnik.
Jak się okazuje, stosunki Jonassona z Wybrzeżem nie są najgorsze, gdyż potwierdził on swój udział w czwórmeczu o Puchar Św. Dominika, który odbędzie się na gdańskim torze i jest organizowany przez działaczy znad morza. Kapitan czerwono-biało-niebieskich jest ósmym żużlowcem, który potwierdził swój udział w turnieju.

Jonasson to również drugi Szwed, który pojedzie 26 lipca w Gdańsku - wcześniej ujawniono nazwisko Magnusa Zetterstroema, byłego kapitana czerwono-biało-niebieskich. Urodzony w 1988 roku Jonasson swoją karierę w Polsce rozpoczynał w Stali Gorzów, w której jeździł przez cztery sezony. Od 2010 roku jest niezmiennie żużlowcem Wybrzeża, z którym zaliczył już dwa awanse do ENEA Ekstraligi. W ubiegłym sezonie był on najlepszym zawodnikiem I ligi. Obecnie legitymuje się średnią biegową równą 1,735, co daje mu 25 miejsce w ENEA Ekstralidze. Co ciekawe jak na razie lepiej spisuje się w meczach wyjazdowych.

Udział w czwórmeczu o Puchar Św. Dominika potwierdzili:
Grzegorz Walasek
Magnus Zetterstroem
Leon Madsen
Wiktor Kułakow
Piotr Pawlicki
Rune Holta
Bartosz Zmarzlik
Thomas H. Jonasson

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×