Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

GKM coraz wyżej w tabeli - GKM Grudziądz vs. ŻKS ROW Rybnik (relacja)

GKM Grudziądz pewnie pokonał ŻKS ROW Rybnik 51:37. Gospodarze wygrywając za trzy punkty awansowali na drugą pozycję w tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej.
Maciej Oszuścik
Maciej Oszuścik

Oba zespoły do niedzielnego pojedynku przystąpiły w możliwie najsilniejszych składach. W ekipie grudziądzkiej szansę występu otrzymał notujący dobre wyniki w zawodach młodzieżowych - Oskar Bober. Trener Jan Grabowski natomiast skorzystał z usług Oskara Polisa, który wystąpił w roli gościa. Dodatkowo w parku maszyn obecny był Lewis Bridger.


Pierwsze biegi nie wskazywały na to, że grudziądzanie łatwo uporają się z rywalem, gdyż po dwóch wyścigach goście prowadzili 8:4, a to głównie za sprawą dwójki młodzieżowców, którzy wygrali drugi bieg podwójnie. W dalszej części spotkania do głosu doszli podopieczni trenera Roberta Kempińskiego. Po pięciu biegach było już 19:11 dla miejscowych.

Rybniczanie zdecydowanie nie mogli odnaleźć się na grudziądzkiej nawierzchni, która tego dnia była zdecydowanie bardziej wymagająca niż zwykle. Bardzo dobrze spisał się jedynie Vaclav Milik. Czech zaliczył jedną wpadkę przegrywając podwójnie z najlepszą tego dnia parą Ułamek - Jeleniewski. - Lubię takie tory, jeżeli tor by mi nie odpowiadał to bym sobie na nim tak dobrze nie radził. Zdobyłem sporo punktów, także nie mam powodów do narzekań - skomentował Milik.


Innego zdania był jednak szkoleniowiec ŻKS ROW-u - Jan Grabowski, który jeszcze w trakcie spotkania zgłaszał swoje uwagi komisarzowi toru. - Ten tor wymagał od zawodników wielkich umiejętności, były po prostu dziury po starcie. Sędzia zarządził dłuższe równanie, bo było kilka upadków. Myślę, że to nie było zamierzone ze strony gospodarzy, ale tor był naprawdę wymagający - zaznaczył

Kompletnie rozczarował Chris Harris, który w ubiegłym sezonie z powodzeniem reprezentował barwy GKM-u. Anglik zupełnie nie przypominał zawodnika sprzed roku. Momentami próbował podejmować walkę, jednak 3 punkty i 2 bonusy to zdecydowanie za mało, na zawodnika, który przed rozpoczęciem rozgrywek kreowany był na lidera. Wiele dobrego nie można powiedzieć też o występie Rafała Szombierskiego.

W zespole z Grudziądza jedynie Norbert Kościuch nie może być zadowolony ze swojego dorobku. "Norbiego" w dalszym ciągu prześladują problemy sprzętowe, co było widoczne zwłaszcza w drugiej części zawodów. - Nasza drużyna jeździ coraz lepiej. Mamy jeszcze rezerwy, popełniamy błędy, "Norbi" (Norbert Kościuch - dop. red.) jeszcze szuka ze sprzętem, ale myślę, że będzie coraz lepiej - podsumował Daniel Jeleniewski, który swoim niedzielnym występem po raz kolejny potwierdził, że początek sezonu był zwykłą wpadką. "Jeleń" wraz z Sebastianem Ułamkiem byli najskuteczniejszą parą GKM-u, wygrywając wszystkie swoje wyścigi. Po raz kolejny nie zawiódł Rafał Okoniewski, który wraz z Andriejem Karpowem byli najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania.

Wybierz najlepszego zawodnika

MRGARDEN GKM Grudziądz
wybierz zawodnika
 • Daniel Jeleniewski
 • Norbert Kościuch
 • Rafał Okoniewski
 • Sebastian Ułamek
 • Andriej Karpow
 • Marcin Nowak
 • Oskar Bober
PGG ROW Rybnik
wybierz zawodnika
 • Chris Harris
 • Rafał Szombierski
 • Michał Szczepaniak
 • Vaclav Milik
 • Kacper Woryna
 • Oskar Polis
 • Ilja Czałow
Wydarzenie:

GKM Grudziądz - ŻKS ROW Rybnik

Sędzia:

Jerzy Najwer


Drużyna GKM-u Grudziądz wygrywając niedzielne spotkanie za trzy punkty awansowała na drugie miejsce w tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej i jest niemal pewna udziału w fazie play-off. - Cieszymy się ze zwycięstwa. Chcieliśmy uzyskać 3 punkty i to było dla nas najważniejsze. Szkoda Sebastiana Ułamka, który upadł na prowadzeniu, a także Norberta Kościucha, zmagającego się z problemami sprzętowymi. Liczy się zwycięstwo, mamy 3 punkty i jedziemy dalej - skwitował kierownik GKM-u, Rafał Wojciechowski.


ŻKS ROW Rybnik - 37

1. Michał Szczepaniak - 5+1 (d,1,1*,3,0)
2. Vaclav Milik - 11 (3,0,2,3,3)
3. Chris Harris - 3+2 (1,1*,1*,u)
4. Ilja Czałow - 7+1 (0,2,2,1*,2)
5. Rafał Szombierski - 5 (1,0,2,2,0)
6. Kacper Woryna - 3+1 (2*,1,w)
7. Oskar Polis - 3 (3,0,d)

GKM Grudziądz - 51
9. Rafał Okoniewski - 12+1 (2,3,3,3,1*)
10. Norbert Kościuch - 3+1 (1,2*,0,d)
11. Sebastian Ułamek - 9+1 (2*,3,1,w,3)
12. Daniel Jeleniewski - 9+1 (3,2*,3,0,1)
13. Andriej Karpow - 13 (3,3,3,2,2)
14. Oskar Bober - 2 (0,0,2)
15. Marcin Nowak - 3+1 (1,2*,0)

Bieg po biegu:
1. (67,36) Milik, Okoniewski, Kościuch, Szczepaniak (d4) 3:3
2. (67,44) Polis, Woryna, Nowak, Bober 1:5 (4:8)
3. (66,35) Jeleniewski, Ułamek, Harris, Czałow 5:1 (9:9)
4. (67,08) Karpow, Nowak, Szombierski, Polis 5:1 (14:10)
5. (67,06) Ułamek, Jeleniewski, Szczepaniak, Milik 5:1 (19:11)
6. (66,90) Karpow, Czałow, Harris, Bober 3:3 (22:14)
7. (66,47) Okoniewski, Kościuch, Woryna, Szombierski 5:1 (27:15)
8. (66,27) Karpow, Milik, Szczepaniak, Nowak 3:3 (30:18)
9. (66,97) Okoniewski, Czałow, Harris, Kościuch 3:3 (33:21)
10. (67,08) Jeleniewski, Szombierski, Ułamek, Polis (d4) 4:2 (37:23)
11. (66,63) Milik, Karpow, Harris (u2), Kościuch (d/s) 2:3 (39:26)
12. (67,87) Szczepaniak, Bober, Ułamek (w/u), Woryna (w/u) 2:3 (41:29)
13. (66,47) Okoniewski, Szombierski, Czałow, Jeleniewski 3:3 (44:32)
14. (67,80) Ułamek, Czałow, Jeleniewski, Szombierski 4:2 (48:34)
15. (67,07) Milik, Karpow, Okoniewski, Szczepaniak 3:3 (51:37)

NCD: 65,13 - uzyskał Andriej Karpow w VIII wyścigu.
Sędzia: Jerzy Najwer (Gliwice)
Widzów: 4 000.
Startowano wg. II zestawu.

Czy GKM Grudziądz jest w stanie wygrać rundę zasadniczą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (21):

 • mrowaSkS Zgłoś komentarz
  u nas to bedzie meczyk! Start vs Gkm ! Tam jest wszystko możliwe, bo jeśli chodzi o nawierzchnię to i tu beton i tu beton :) więc bedzie się działo :) Pozdrawiam. Ps.Tak czy siak wybrał
  Czytaj całość
  bym się jeszcze raz w pley-off do Grudziądza :)
  • TomGKM Zgłoś komentarz
   Zostały nam trzy mecze. W Bydgoszczy jesteśmy w stanie wygrać tylko czy będziemy chcieli? Jeżeli działacze kalkulują to lepiej kalkulować, aby to Bydgoszcz była w play off niż Łódź.
   Czytaj całość
   Po pierwsze sportowo - łatwiej o wygraną w tym sezonie z Bydgoszczą niż z Łodzią, po drugie finansowo - więcej kibiców będzie z Bydgoszczy niż z Łodzi. Drugi mecz z tych trzech to walka u siebie właśnie z Łodzią i patrząc na formę ich obco można życzyć sobie choćby wygranej. Trzeci mecz to wyjazd do Gniezna i moim zdaniem wygrana jeżeli oba kluby będą miały zapewniony udział w play off. Tradycji stanie się zadość i kolejny raz w Gnieźnie będziemy jak u siebie tak samo jak oni u nas. Zresztą co ja wypisuję za głupoty, przecież kibice z Rzeszowa wszystko wiedzą lepiej i należy ich zapytać jak to będzie.
   • Tomrz Zgłoś komentarz
    Na koniec rz moim zdaniem tabela będzie wyglądała tak : Rzeszów 24 pkt. Grudziądz 22pkt. Gniezno 21pkt. Łódź 19pkt. Rzeszów : wywozi pkt z Rybnika , pkt z Łodzi i wygrywa za 3 z
    Czytaj całość
    Lublinem ---19+5. Grudziądz : Z Bydgoszczy jest spora szansa na wywiezienie 3 pkt, z Gniezna 0pkt , Łódź u siebie za 2pkt----17+3 Gniezno : Lublin zrobi u siebie za 3 , Grudziądz zrobi za 3 , z Rybnika przywiozą 1 pkt ----14+7 Łódź : długopisy zrobią za 3, Rzeszów zrobią za 2pkt, z Grudziądza przywiozą 1pkt----13+6. W PO spotykają się : 1. Grudziądz z Gnieznem 2. Rzeszów z Łodzią Pierwszą parę wygra Grudziądz drugą Rzeszów. Finał będzie bardzo ciekawy , pierwszy mecz w Grudziądzu i ciekawe jak zawodnicy Rzeszowa poradzą sobie na betonie. Kolejna sprawa to ( jak pisał "tańczący lis z rowerami" o torze w rz ) na 100% znowu będzie spreparowany tor w Rzeszowie tylko komu on bardziej pomoże Stali czy Grudziądzowi .
    • Stanlei Zgłoś komentarz
     Mecze Grudziądza i RZeszowa: Polonia Bydgoszcz - GKM Grudziądz GKM za 3 pkt GKM Grudziądz - Orzeł Łódź za 3 pkt Carbon Start Gniezno - GKM Grudziądz za 3 pkt razem 9 plus 17 daje 26 pkt
     Czytaj całość
     w tabeli Rzeszów w Rybniku bonus, u siebie z Lublinem za 3 pkt i bonus w Łodzi co daje 5 pkt plus 19 daje 24 Grudziądz prawdopodobnie z 1 miejsca przed play-off
     • Wierny Kibol Zgłoś komentarz
      Rybnik w ndz wygrana i 1 liga nasza powodzenia
      • Jankes1981 Zgłoś komentarz
       Brawo GKM byle tak dalej
       • Rotmistrz79 Zgłoś komentarz
        Macie pretensje do toru ? przeciez kibic stali 1 zapowiada gnojowisko w play off, wiec juz cwiczymy ;)
        • GksGdzGkm Zgłoś komentarz
         tor byl dla wszystkich jednakowy nawet nasi mieli problemy wiec niech nikt niegada ze tor byl preparowany pogoda zrobila swoje GKM!
         • tomas68 Zgłoś komentarz
          Awansu i tak nie będzie od taka tradycja niemocy Grudziądza.
          • RZESZA RULEZ Zgłoś komentarz
           kiedy skończą te wałki z torem ? fiołek zrób coś !
           • Rafi Grudziądz Zgłoś komentarz
            Paradoks polega na tym że zastrzeżenia Rybnika i działania komisarza dotyczyły pierwszego łuku, natomiast upadki Harisa czy Ułamka były na drugim.Dziura, a bardziej kawałek wyrwanej
            Czytaj całość
            nawierzchni na negowanym łuku poza jednym biegiem Jelenia gdzie go lekko podrzuciło nikomu nie sprawiał kłopotów (cytat Milika lubię takie tory) więc przestańcie pieprzyć brednie o preparowaniu toru.
            • j-23 Zgłoś komentarz
             Atrakcyjność 3,5pkt komu się te zawody podobały?
             • GIEKAEMOWIEC31 Zgłoś komentarz
              Momentami mecz mógł się podobać. Patrząc jednak całościowo, wiało nudą. Mało mijanek. No cóż... najważniejsza jest skuteczność i to pokazali żużlowcy GKM-u. Teraz przed nami
              Czytaj całość
              trzy bardzo trudne mecze. Obawiam się mocno konfrontacji z Orłem. Są na fali wznoszącej. Może znowu napsują nam krwi, jak było to dwa lata temu.
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×