WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Fogo Unia bez ZZ za Nickiego Pedersena? Mikkel Michelsen gotowy do startu

Fogo Unia Leszno ma duży problem przed meczem ze Stalą Gorzów. W tej chwili nie wiadomo, czy Byki będą mogły zastosować ZZ za kontuzjowanego Nickiego Pedersena.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

W niedzielę Fogo Unia Leszno podejmie Stal Gorzów. To bardzo ważne spotkanie dla Byków. W przypadku wygranej ekipa Adama Skórnickiego miałaby szanse na przeskoczenie w ligowej tabeli SPAR Falubazu Zielona Góra i zajęcie trzeciej lokaty przed rundą play-off. Dzięki temu udałoby się uniknąć rywalizacji z Grupą Azoty Unią Tarnów.


W Lesznie mają jednak problem po tym, jak kontuzji w IMME nabawił się Nicki Pedersen. Jego absencja nie musiałaby być tak dotkliwa, gdyby Byki zastosowały zastępstwo zawodnika. To jednak może okazać się niemożliwe. Nieoficjalnie wiadomo, że Duńczyk nie chce przedstawić zwolnienia lekarskiego, ponieważ w tej sytuacji nie mógłby pojechać w Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim, które odbędzie się 30 sierpnia.

W leszczyńskim klubie podkreślają jednak, że decyzja dotycząca składu na niedzielny mecz jeszcze nie zapadła. - Wszystko się wyjaśni w niedzielę. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. W pogotowiu jest Mikkel Michelsen. Ten zawodnik jest gotowy do startu, gdyby zaszła taka potrzeba - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl menedżer Adam Skórnicki.

Niedzielny mecz ze Stalą może jednak nie dojść do skutku. Przypomnijmy, iż jest on uzależniony od sobotniego finału DMŚJ w Slangerup, gdzie obecnie pogoda nie jest przychylna i jest ryzyko, że turniej zostanie przełożony na niedzielę. Wówczas spotkanie Fogo Unii ze Stalą będzie musiało zostać rozegrane w innym terminie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Fogo Unia pokona Stal, jeśli nie będzie mogła skorzystać z ZZ za Nickiego Pedersena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (83):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • dragosani 0
  Nie każdego na to stać! Piona i bez urazy!
  paweLbn ok, stać mnie na przyznanie się do błędu i przeprosiny, które kieruję w Twoją stronę. Pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • paweLbn 0
  ok, stać mnie na przyznanie się do błędu i przeprosiny, które kieruję w Twoją stronę. Pozdrawiam
  dragosani By zakończyć tą jałową dyskusję coś do czytania. Zwróć uwagę na punkt P-1 (alkohol) i S-7 (prochy). . Lista substancji i metod zabronionych Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowa wersja Listy Substancji i Metod Zabronionych. . Międzynarodowy Standard Listy Substancji i Metod Zabronionych jest jednym z podstawowych elementów Światowego Programu Antydopingowego. Lista Substancji i Metod Zabronionych jest aktualizowana co roku przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Ostatnia wersja listy weszła w życie w styczniu 2013 r. Standard określa grupy substancji i metod zabronionych na zawodach, poza zawodami, jak również substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportu. Lista ma charakter prawa bezwzględnie obowiązującego. . Substancje zabronione na i poza zawodami we wszystkich dyscyplinach sportu . S-0 Substancje niezatwierdzone S-1 Środki Anaboliczne S-2 Hormony i substancje pokrewne S-3 Beta 2 agonisci S-4 Antagoniści i modulatory hormonów S-5 Diuretyki i środki maskujace . Substancje zabronione tylko na zawodach S-6 Stymulanty S-7 Narkotyki S-8 Kanabinoidy THC, (Marihuana i Haszysz) S-9 Glikokortykosteroidy . Metody zabronione w sporcie na i poza zawodami M-1 Metody zwiększające transfer tlenu M-2 Manipulacje fizyczne lub chemiczne M-3 Doping genetyczny . Substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportowych P-1 Alkohol P-2 Beta-Blokery . Lista stanowi załącznik do Międzynarodowej Konwencji Antydopingowej UNESCO przez co nakłada obowiązek na wszystkie Państwa sygnatariuszy jej wprowadzenia do prawa krajowego. . . . Jeśli chodzi o alkohol, to przepisy mówią: Alkohol (etanol) jest zabroniony tylko podczas zawodów, w sportach wymienionych poniżej. Oznaczenie stężenia alkoholu będzie przeprowadzone poprzez analizę wydychanego powietrza i (lub) krwi. Wartością progową stężenia alkoholu we krwi, której przekroczenie powoduje naruszenie przepisów antydopingowych, jest 0.10 g/l.a) Karate (WKF) B) Sporty motorowe (FIM) C) Łucznictwo (WA) D) Sporty motorowodne (UIM) E) Sporty lotnicze (FAI) F) Sporty samochodowe (FIA) . Ergo: kto się schlał i został przyłapany, że na cyku jechał mecz, podlega przepisom antydopingowym. Koniec kropka. Wóda w żużlu to doping. Masz czarno na białym. Możesz se sprawdzić sam, jak mi nie wierzysz, wystarczy wpisać w przeglądarkę np "doping lista" albo coś w tym rodzaju... Prochy są zabronione TYLKO NA ZAWODACH. W domu to możesz się zaćpać i oni mogą ci co najwyżej skoczyć, jeśli na ZAWODACH będziesz czysty jak łzy rzęsiste...
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • dragosani 0
  By zakończyć tą jałową dyskusję coś do czytania. Zwróć uwagę na punkt P-1 (alkohol) i S-7 (prochy).
  .
  Lista substancji i metod zabronionych
  Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowa wersja Listy Substancji i Metod Zabronionych.
  .
  Międzynarodowy Standard Listy Substancji i Metod Zabronionych jest jednym z podstawowych elementów Światowego Programu Antydopingowego. Lista Substancji i Metod Zabronionych jest aktualizowana co roku przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Ostatnia wersja listy weszła w życie w styczniu 2013 r. Standard określa grupy substancji i metod zabronionych na zawodach, poza zawodami, jak również substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportu. Lista ma charakter prawa bezwzględnie obowiązującego.
  .
  Substancje zabronione na i poza zawodami we wszystkich dyscyplinach sportu
  .
  S-0 Substancje niezatwierdzone
  S-1 Środki Anaboliczne
  S-2 Hormony i substancje pokrewne
  S-3 Beta 2 agonisci
  S-4 Antagoniści i modulatory hormonów
  S-5 Diuretyki i środki maskujace
  .
  Substancje zabronione tylko na zawodach
  S-6 Stymulanty
  S-7 Narkotyki
  S-8 Kanabinoidy THC, (Marihuana i Haszysz)
  S-9 Glikokortykosteroidy
  .
  Metody zabronione w sporcie na i poza zawodami
  M-1 Metody zwiększające transfer tlenu
  M-2 Manipulacje fizyczne lub chemiczne
  M-3 Doping genetyczny
  .
  Substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportowych
  P-1 Alkohol
  P-2 Beta-Blokery
  .
  Lista stanowi załącznik do Międzynarodowej Konwencji Antydopingowej UNESCO przez co nakłada obowiązek na wszystkie Państwa sygnatariuszy jej wprowadzenia do prawa krajowego.
  .
  .
  .
  Jeśli chodzi o alkohol, to przepisy mówią:

  Alkohol (etanol) jest zabroniony tylko podczas zawodów, w sportach wymienionych poniżej. Oznaczenie stężenia alkoholu będzie przeprowadzone poprzez analizę wydychanego powietrza i (lub) krwi. Wartością progową stężenia alkoholu we krwi, której przekroczenie powoduje naruszenie przepisów antydopingowych, jest 0.10 g/l.

  a) Karate (WKF)
  B) Sporty motorowe (FIM)
  C) Łucznictwo (WA)
  D) Sporty motorowodne (UIM)
  E) Sporty lotnicze (FAI)
  F) Sporty samochodowe (FIA)


  .
  Ergo: kto się schlał i został przyłapany, że na cyku jechał mecz, podlega przepisom antydopingowym. Koniec kropka. Wóda w żużlu to doping. Masz czarno na białym. Możesz se sprawdzić sam, jak mi nie wierzysz, wystarczy wpisać w przeglądarkę np "doping lista" albo coś w tym rodzaju...
  Prochy są zabronione TYLKO NA ZAWODACH. W domu to możesz się zaćpać i oni mogą ci co najwyżej skoczyć, jeśli na ZAWODACH będziesz czysty jak łzy rzęsiste...
  paweLbn podaj konkrety, jacy zawodnicy ćpali poza sezonem i nie dostali dyskwy? Vinnie Jones - alkohol tak, o narkotykach (dopingu) nie słyszałem. Krótko mówiąc, wg mnie nie jest tak, że "Gdyby Ward się nafutrował nie wiadomo czego PRZED ZAWODAMI to jedyną karę jaką mógłby dostać to nagana od klubu - przecież jego ćpanie NIE wpłynęło na wynik zawodów."
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (80)
Pokaż więcej komentarzy (83)
Pokaż więcej komentarzy (83)
Pokaż więcej komentarzy (83)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×