Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Grudziądzanie o krok od porażki - GKM Grudziądz vs. Orzeł Łódź (relacja)

Interesujący przebieg miało niedzielne spotkanie pomiędzy GKM-em Grudziądz, a Orłem Łódź, gdzie losy spotkania ważyły się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie górą byli gospodarze, którzy wygrali 46:44.
Kamil Tecław
Kamil Tecław

Przed rozpoczęciem niedzielnego pojedynku wydawało się, że podopieczni Roberta Kempińskiego nie będą mieli najmniejszych problemów z pokonaniem ekipy Orła. Goście zjawili się bowiem w mieście nad Wisłą bez swoich czołowych zawodników. Do Grudziądza nie przyjechali m.in. Jason Doyle i Mads Korneliussen. Mimo okrojonego składu, zespół Lecha Kędziory dzielnie stawił czoła grudziądzanom i był bardzo bliski wywiezienia trzech punktów.

Na około 3 godziny przed rozpoczęciem spotkania, w Grudziądzu zaczął intensywnie padać deszcz i zawody stanęły pod znakiem zapytania. Gospodarze zapewniali jednak, że tor został odpowiednio przygotowany i mecz powinien zostać rozegrany bez większych przeszkód. Tak też się stało i kilka minut po godzinie 19 zawodnicy wyjechali do pierwszej gonitwy.

Od początku zmagania miały wyrównany przebieg i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na większą liczbę punktów. Dopiero po 10 biegu GKM wyszedł na sześciopunktowe prowadzenie, które stracił jednak szybko w kolejnych dwóch wyścigach. Gospodarzy do końcowego triumfu poprowadził świetnie dysponowany Norbert Kościuch. Kapitan grudziądzkiej drużyny fenomenalnie rozpoczął zawody od dwóch indywidualnych zwycięstw i wytrzymał ciśnienie w ostatnim, decydującym biegu. W poprzednich spotkaniach "Norbiego" nie było stać na skuteczną jazdę, ale podczas niedzielnego pojedynku pokazał, że GKM będzie mógł na niego liczyć w rundzie play-off.

Norbert Kościuch okazał się ojcem zwycięstwa GKM-u, wygrywając decydujący 15. bieg Norbert Kościuch okazał się ojcem zwycięstwa GKM-u, wygrywając decydujący 15. bieg
Tradycyjnie nie zawiódł Rafał Okoniewski. Senior klubu z Grudziądza nawet po przegranych momentach startowych ambitnie gonił rywali na dystansie. W 13. biegu Orzeł mógł znacznie przybliżyć się do wygranej, ale "Okoń" świetnymi atakami przy krawężniku minął najpierw Magnusa Zetterstroema, a później Tomasza Chrzanowskiego. W ten sam sposób chciał uporać się z niezwykle skutecznym w niedzielę Jakubem Jamrógiem, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość reprezentanta Orła.

Wybierz najlepszego zawodnika

MRGARDEN GKM Grudziądz
wybierz zawodnika
 • Daniel Jeleniewski
 • Norbert Kościuch
 • Rafał Okoniewski
 • Sebastian Ułamek
 • Andriej Karpow
 • Mateusz Rujner
 • Marcin Nowak
Orzeł Łódź
wybierz zawodnika
 • Rene Bach
 • Mariusz Puszakowski
 • Magnus Zetterstroem
 • Tomasz Chrzanowski
 • Edward Mazur
 • Jakub Jamróg
 • Mikołaj Drożdżowski
Wydarzenie:

GKM Grudziądz - Orzeł Łódź

Sędzia:

Piotr Lis

Po raz kolejny bezbarwnie wypadł Sebastian Ułamek, który po wygranych startach tracił pozycję na rzecz rywali. Aż dwukrotnie receptę na częstochowianina znalazł Edward Mazur. Młodzieżowiec łódzkiej ekipy zanotował zresztą bardzo dobry wynik, o czym świadczy jego występ w biegu nominowanym.

Do świetnych wyników na torze przy ulicy Hallera przyzwyczaił swoich kibiców Andriej Karpow. Ukrainiec w niedzielę zapisał na swoim koncie 11 punktów i niezadowolony może być tylko ze swojego czwartego startu, kiedy jadąc na końcu stawki zdefektowała mu maszyna. Po serii świetnych występów słabszy dzień zdarzył się Danielowi Jeleniewskiemu. Lublinian nie mógł odpowiednio dopasować sprzętu do mokrej po opadach deszczu nawierzchni. - Całe szczęście, że udało się ten mecz wygrać, bo było bardzo ciężko. Po raz kolejny deszcz mógł nam pokrzyżować szyki, ale daliśmy radę. Ciężko było mi się dopasować do tego toru. Już na przedmeczowych treningach czułem, że nawierzchnia nie do końca zachowuje się tak jak zawsze i na pewno w tym temacie czeka nas jeszcze trochę pracy - skomentował na gorąco "Jeleń".

Wśród gości brylował Jakub Jamróg, który w zdecydowany sposób wygrywał swoje wyścigi. Efektownie napędzał się po szerokiej części toru i zdobył dla swojej drużyny aż 13 "oczek". Nieco więcej spodziewano się z pewnością po Tomaszu Chrzanowskim. Były zawodnik GKM-u nie zabłysnął tak naprawdę w żadnym z wyścigów. Znajomość grudziądzkiego toru wykorzystał za to Mariusz Puszakowski. "Puzon" dzielnie walczył z gospodarzami i mecz z GKM-em może zapisać po stronie plusów.

Jakub Jamróg ma za sobą udany mecz w Grudziądzu Jakub Jamróg ma za sobą udany mecz w Grudziądzu
Duże brawa należą się Edwardowi Mazurowi, który w starciu z wyżej notowanymi rywalami zaprezentował bardzo odważną i co najważniejsze skuteczną jazdą, czego efektem jest zdobycie przez młodzieżowca Orła aż 9 punktów. W drużynie gości na niezłym poziomie spisał się tegoroczny debiutant - Rene Bach. Duńczyk w 10. gonitwie po dobrym rozegraniu pierwszego łuku wespół z Jakubem Jamrógiem ograł Norberta Kościucha i Andrieja Karpowa.

Drużyna Orła udowodniła, że mimo braku w składzie swoich czołowych zawodników jest w stanie przeciwstawić się czołowym ekipom. Wynik 46:44 to z pewnością spore zaskoczenie. Tym bardziej, że GKM liczył po ciuchu na zdobycie punktu bonusowego. Niedzielne spotkanie pokazało, że grudziądzanie mają jeszcze rezerwy, a łodzianie mogą sporo namieszać w rundzie play-off, jeżeli tylko wygrają na własnym torze z PGE Marmą Rzeszów.

Punktacja:

Orzeł Łódź - 44

1. Mariusz Puszakowski - 7+2 (1,3,1*,2*,d)
2. Rene Bach - 4+1 (0,t,2,2*,0)
3. Jakub Jamróg - 13 (3,2,3,3,2)
4. Tomasz Chrzanowski - 4 (1,1,0,2)
5. Magnus Zetterstroem - 5+1 (3,0,1,1*,-)
6. Edward Mazur - 9 (3,u,1,3,2)
7. Mikołaj Drożdżowski - 2 (1,1,d)

GKM Grudziądz - 46

9. Rafał Okoniewski - 10+2 (2*,2*,2,3,1)
10. Norbert Kościuch - 11+1 (3,3,1*,1,3)
11. Sebastian Ułamek - 8 (2,1*,3,1,1)
12. Daniel Jeleniewski - 4+1 (0,2,2*,0)
13. Andriej Karpow - 11 (2,3,3,d,3)
14. Mateusz Rujner - 0 (0,w,w)
15. Marcin Nowak - 2 (2,t,0) 

Bieg po biegu:
1. (66,53) Kościuch, Okoniewski, Puszakowski, Bach 5:1
2. (66,19) Mazur, Nowak, Drożdżowski, Rujner 2:4 (7:5)
3. (65,97) Jamróg, Ułamek, Chrzanowski, Jeleniewski 2:4 (9:9)
4. (66,43) Zetterstroem, Karpow, Drożdżowski, Nowak (t/w) 2:4 (11:13)
5. (66,01) Puszakowski, Jeleniewski, Ułamek, Mazur (u/4), Bach (t/w) 3:3 (14:16)
6. (65,33) Karpow, Jamróg, Chrzanowski, Rujner (w/u) 3:3 (17:19)
7. (66,07) Kościuch, Okoniewski, Mazur, Zetterstroem 5:1 (22:20)
8. (65,87) Karpow, Bach, Puszakowski, Nowak 3:3 (25:23)
9. (65,77) Jamróg, Okoniewski, Kościuch, Chrzanowski 3:3 (28:26)
10. (67,76) Ułamek, Jeleniewski, Zetterstroem, Drożdżowski (d/4) 5:1 (33:27)
11. (65,86) Jamróg, Bach, Kościuch, Karpow (d/4) 1:5 (34:32)
12. (67,23) Mazur, Puszakowski, Ułamek, Rujner (w/2min) 1:5 (35:37)
13. (68,37) Okoniewski, Chrzanowski, Zetterstroem, Jeleniewski 3:3 (38:40)
14. (67,11) Karpow, Mazur, Ułamek, Bach 4:2 (42:42)
15. (66,76) Kościuch, Jamróg, Okoniewski, Puszakowski (d/4) 4:2 (46:44) 

Startowano: według II zestawu
Sędzia:
Piotr Lis
Komisarz toru: Roman Siwiak
NCD: Andriej Karpow (GKM Grudziądz) – 65,33 sek. (w VI wyścigu)
Widzów: 4500 osób

Rozmiary zwycięstwa GKM-u nad Orła są dla ciebie zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (24):

 • bart82gkm Zgłoś komentarz
  Piękne to ujął młody. Ciekawe co na to sam zainteresowany.
  • macias_gdz Zgłoś komentarz
   oto co powiedział Mazur o Ułamku: "Taki światowy zawodnik, a zamykał "klapę" do połowy - opowiadał Mazur o biegu z Sebastianem Ułamkiem - ja wiem, że było ślisko, ale to jest żużel.
   Czytaj całość
   Trzeba trzymać gaz i jechać, a nie kombinować. Wstyd było z nim przegrać jak tak jechał." CZY UŁAMEK MA JESZCZE JAKIŚ HONOR CZY TYLKO BIERZE GRUBĄ KASĘ I MA WSZYSTKO W D...??
   • GIEKAEMOWIEC31 Zgłoś komentarz
    Wcale nie posiadamy szkoleniowców. Kempes (z całym szacunkiem do zawodnika) nigdy nie był, nie jest i nie będzie trenerem z prawdziwego zdarzenia. Potrzebny jest człowiek z właściwym
    Czytaj całość
    podejściem do młodzieży np. Ząbik, Chomski, Jąder. To są fachowcy w całym tego słowa znaczeniu. Jeżeli już znajdą talent to potrafią go odpowiednio poprowadzić. Rujner podobno też miał papiery na dobrego żużlowca. I co wyszło? Ukończony wiek juniora i po błyskotliwej karierze.
    • krajeś Zgłoś komentarz
     ułamek jest mistrzem świata w hamowaniu motocyklem który nie ma hamulców !! poniżej pena!!!!!!!!
     • tyskie Zgłoś komentarz
      Nie mamy co obwiniać Rujnera. Nie raz sam w złosci mowie zeby dał juz sobie spokój ale jesli przez 3 lata nikt go nie nauczył poprawnej postawy na motorze i odpowiednich wejsc i wyjsc z
      Czytaj całość
      łuku... to na serio szkoleniowców mamy miernych. Nam by sie przydał taki Chomski , ten to by wszystkich poustawiał.
      • mmmmmm Zgłoś komentarz
       Dopóki Kempes będzie "trenował" szkółkowiczów to nie będziemy mieć żadnego porządnego wychowanka, ot co !
       • pawel88 Zgłoś komentarz
        No to ledwo ledwo wyszarpali te zwycięstwo. Popadało półtora godzina, równiez tuz przed meczem i niektórzy sie pogubili jak Ułamek czy Jeleń. Dodatkowo Jamrogowi i Mazurowi w to mi graj.
        Czytaj całość
        Szczęście ,ze wczoraj obudził się Norbert. Dziwna sprawa wujas przyjezdza na urlop, znów przed meczem pada deszcz, Ułamek jezdzi cienko....tym razem na szczęście 2 punkty zostały u nas,ale styl słabiutki ;). Dobrze,ze nie napalałem na bonus to i rozczarowanie mniejsze. Gratulacje dla Orła jechali z zębem, mają na prawdę ekipę na awans ,tylko czy będzie chciał. Urodził się trzeci faworyt i dobrze. No i klimat na meczu całkiem dobry, zawodnicy obu druzyn podziekowali i kibicom przyjezdnym i gospodarzom. Szacun dla fanów Orła, bardzo fajny doping i zachowanie.
        • Drylu Zgłoś komentarz
         Ufo10 będzie dokładnie odwrotnie. Pófinały będa wyglądać następująco: Rzeszów - Łódź i Grudziądz - Gniezno. Skrzydlewski chce pogonić Ślączkę i wyeliminować Rzeszów w
         Czytaj całość
         półfinale. Zwycięsca drugiego półfinału awansuje do e-ligi bo wynik finału Orzeł - Gniezno/Grudziądz jest bez znaczenia. Orzeł może wygrać dwa mecz po 60-30 a i tak awansuje przegrany bo Orzeł nie wystartuje w e-lidze.
         • Ufo10 Zgłoś komentarz
          Jak na mnie to musiało się tak skończyć. Teraz tabela bedzie taka: Rzeszów 23pkt(24) Grudziądz 23pkt Łódź 20 pkt (19 beż różnicy) Bydgoszcz/Rybnik/Gniezno Łódź pokona Rzeszów i
          Czytaj całość
          osłabi im morale No chyba, że Rzeszów podłoży się Lublinowi i wtedy sytuacja bardzo się zmieni. Tak na oko pary w play off będą takie: Grudziądz-Łódź Rzeszów - Bydzia, Rybnik, Gniezno (zależy od meczu na Łotwie) Skrzdlewski nie chce wejść do ekstraligi, więc mecz u siebie minimalnie wygra, a w Grudziądzu troche przegra i nas wpuści do finału, gość sam mówił, że ekstraliga dopiero przy nowym stadionie. A finał taki, jak było wiadomo na początku sezonu: Grudziądz-Rzeszów
          • masterr Zgłoś komentarz
           Tor ewidentnie zaskoczył miejscowych , na miękkiej nawierzchni znakomicie czuł się Kościuch za to o wiele gorzej Jeleń i Ułamek, pogoda (a konkretnie obfite opady deszczu) wpłynęły na
           Czytaj całość
           wynik. Co nie zmienia faktu , że goście wspaniale walczyli do końca :)
           • GIEKAEMOWIEC31 Zgłoś komentarz
            Dreszczowiec trzymający w napięciu do samego końca. Kto wie ile byśmy polegli gdyby do Grudziądza zawitali liderzy Orła... Po raz kolejny kluczem do dobrego wyniku, była rewelacyjna
            Czytaj całość
            postawa juniorów. O naszym Rujnerze (czytaj Zruinowanym) lepiej się nie wypowiadać, bo szkoda klawiatury dla tego beztalencia i karykatury. To jakieś kpiny!!! Na rundę PO tylko i wyłącznie Bober.
            • Pelu Łódź Zgłoś komentarz
             Wielkie podziękowania dla zawodników Orła za to że dzielnie stawili opór drużynie z Grudziądza pokazali że mają cochones.
             • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
              Czego chce szukać w PO Grudziądz - co roku to samo.
              Zobacz więcej komentarzy (11)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×