Zawodnicy z Pardubic najlepsi - podsumowanie sezonu 2008 w Czechach

Dwa najważniejsze tytuły w rozgrywkach żużlowych sezonu 2008 w Czechach zdobyli zawodnicy Zlatej Prilby Pardubice. Pardubicki zespół wywalczył złoty medal w Ekstralidze, a Lukas Dryml był najlepszy w rywalizacji indywidualnej.

W tym artykule dowiesz się o:

Srebrny krążek Drużynowych Mistrzostw Czech zdobyli żużlowcy Grepl PDK Mseno, a trzecie miejsce przypadło zespołowi Olympu Praga. Z kolei prażanie byli najlepsi w rozgrywkach Mistrzostw Czech drużyn trzyosobowych. W rywalizacji par najlepszy okazał się duet AK Slany - Martin Malek - Karol Ząbik.

Najlepszym czeskim żużlowcem został Lukas Dryml. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Czech zajął jego brat Ales, a trzeci był Lubos Tomicek. W zawodach na długim torze triumfował doświadczony Zdenek Schneiderwind.

Wśród juniorów trzy złote medale padły łupem Mateja Kusa, który wywalczył tytuły w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej do lat 21 i lat 19. W rozgrywkach na motocyklach o pojemności 125 ccm najlepszy okazał się Eduard Krcmar.