Do wiosny powstanie tor żużlowy w Wałbrzychu

Jest coraz większa szansa, że w Polsce powstanie nowy ośrodek żużlowy! W Wałbrzychu rozstrzygnięto przetarg na budowę 190-metrowego toru, na którym będą początkowo trenowali młodzi adepci żużla.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WSM Chełmiec Wałbrzych w latach 2010-2012 szkolił miniżużlowców w kategorii 50 cc. Ze względu na problemy z infrastrukturą, w tym dolnośląskim mieście ucichły motocykle i mogło się już wydawać, że ambitne plany wałbrzyskich działaczy nie zostaną zrealizowane. Na szczęście tematem zainteresowało się miasto.
Dzieci, które trenowały w WSM Chełmiec od początku zmagały się z trudnościami związanymi z infrastrukturą. - Do momentu, gdy grupa chłopców mogła startować na motocyklach o pojemności 50 cc, treningi odbywały się na bieżni żwirowej i sporadycznie na minitorach w Bąkowie i w Rybniku. Gdy jednak wyrośli oni z tych motorów, zrobił się problem. Bieżnia nie nadawała się do treningów. Decyzja o budowie toru była przekładana w związku ze zmianami władz w Wałbrzychu i pilniejszych sprawach. W tej chwili są pieniądze. Do kwietnia ma powstać tor z zapleczem - powiedział Piotr Filipek, członek zarządu WSM Chełmiec Wałbrzych

W związku z tymi problemami, dzieci które początkowo jeździły głównie do Bąkowa pod Wrocławiem skupiły się na motocrossie, gdyż w klubie WSM Chełmiec Wałbrzych działa również ta sekcja. Po budowie toru, mają oni wrócić do żużla.

W ostatnim czasie miasto Wałbrzych ogłosiło przetarg na dostosowanie do żużla stadionu przy ulicy Sportowej. - Trwają procedury przetargowe. Są pieniądze w budżecie miasta i nie ma ryzyka, że zakończy się to niepowodzeniem. Do wiosny ma powstać tor o długości 190 metrów. Będzie on miał szerokie łuki tak, aby mogli trenować zawodnicy jeżdżący nawet na motocyklach o pojemności 500 cc. Na razie nie będzie trybun, chociaż niewykluczone, ze po udanej homologacji podczas organizowania zawodów mini żużlowych, będziemy starali się zapewnić chętnym tymczasowe trybuny - dodał Filipek.

Motocykle żużlowe w Wałbrzychu mają już zawarczeć w 2015 roku - Przetarg został rozstrzygnięty i tylko kataklizm mógłby odroczyć termin oddania toru do użytku. Pomimo tego, że nie będzie trybun, będziemy chcieli otrzymać homologację i w sezonie 2015 zorganizować oficjalne zawody - przekazał członek zarządu wałbrzyskiego klubu.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×