Do wiosny powstanie tor żużlowy w Wałbrzychu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jest coraz większa szansa, że w Polsce powstanie nowy ośrodek żużlowy! W Wałbrzychu rozstrzygnięto przetarg na budowę 190-metrowego toru, na którym będą początkowo trenowali młodzi adepci żużla.

W tym artykule dowiesz się o:

WSM Chełmiec Wałbrzych w latach 2010-2012 szkolił miniżużlowców w kategorii 50 cc. Ze względu na problemy z infrastrukturą, w tym dolnośląskim mieście ucichły motocykle i mogło się już wydawać, że ambitne plany wałbrzyskich działaczy nie zostaną zrealizowane. Na szczęście tematem zainteresowało się miasto. [ad=rectangle] Dzieci, które trenowały w WSM Chełmiec od początku zmagały się z trudnościami związanymi z infrastrukturą. - Do momentu, gdy grupa chłopców mogła startować na motocyklach o pojemności 50 cc, treningi odbywały się na bieżni żwirowej i sporadycznie na minitorach w Bąkowie i w Rybniku. Gdy jednak wyrośli oni z tych motorów, zrobił się problem. Bieżnia nie nadawała się do treningów. Decyzja o budowie toru była przekładana w związku ze zmianami władz w Wałbrzychu i pilniejszych sprawach. W tej chwili są pieniądze. Do kwietnia ma powstać tor z zapleczem - powiedział Piotr Filipek, członek zarządu WSM Chełmiec Wałbrzych

W związku z tymi problemami, dzieci które początkowo jeździły głównie do Bąkowa pod Wrocławiem skupiły się na motocrossie, gdyż w klubie WSM Chełmiec Wałbrzych działa również ta sekcja. Po budowie toru, mają oni wrócić do żużla.

W ostatnim czasie miasto Wałbrzych ogłosiło przetarg na dostosowanie do żużla stadionu przy ulicy Sportowej. - Trwają procedury przetargowe. Są pieniądze w budżecie miasta i nie ma ryzyka, że zakończy się to niepowodzeniem. Do wiosny ma powstać tor o długości 190 metrów. Będzie on miał szerokie łuki tak, aby mogli trenować zawodnicy jeżdżący nawet na motocyklach o pojemności 500 cc. Na razie nie będzie trybun, chociaż niewykluczone, ze po udanej homologacji podczas organizowania zawodów mini żużlowych, będziemy starali się zapewnić chętnym tymczasowe trybuny - dodał Filipek.

Motocykle żużlowe w Wałbrzychu mają już zawarczeć w 2015 roku - Przetarg został rozstrzygnięty i tylko kataklizm mógłby odroczyć termin oddania toru do użytku. Pomimo tego, że nie będzie trybun, będziemy chcieli otrzymać homologację i w sezonie 2015 zorganizować oficjalne zawody - przekazał członek zarządu wałbrzyskiego klubu.

Źródło artykułu:
Komentarze (11)
avatar
karol3414
9.10.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Super sprawa. Powodzenia. Poznań, Świętochłowice, Wałbrzych. Trzy nowe ośrodki się kroją. Oby tylko nie była to kiełbasa wyborcza z tym torem i oby później to się rozwinęło.  
avatar
JohnyOSW
8.10.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Super ! Oby im się udało. Może za parę lat dostaną licencje i wystartują w lidze :)  
avatar
Marek Krzak
8.10.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
brawo!:) a może o 100 metrów dłuższy?? oby takich więcej  
avatar
PRZEM12
8.10.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Super :) Gdyby zrobili większy tor to spokojnie za rok , dwa mogliby rozgrywać zawody młodzieżowe i zrobić klub na ligę .  
avatar
Mr KaT CKM
8.10.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Inicjatywa spoko, ale rzeczywiście mogliby machnąć coś większego, przynajmiej coś na kształt toru w Machowej. Czas pokaże czy ma to sens.